SP 2022., skupina F, 3. kolo, 01.12.2022, 16:00 h, Ahmad Bin Ali Stadium, Al-Rayyan
Suci: Anthony Taylor, Gary Beswick, Adam Nunn (Engleska)

Romelu Lukaku
46'
16
Thorgan Hazard
58'
25
Jeremy Doku
72'
8
Youri Tielemans
72'
10
Eden Hazard
87'
Roberto Martinez
Susret počinje u 16:00 sati.
 Hrvatska i Belgija sastaju se u susretu trećeg kola skupine F Svjetskog prvenstva. U susretu koji je ključan za obje momčadi u borbi za osminu finala Hrvatska kreće očekivanom postavom dok kod Belgije ipak ima iznenađenja.
 Iako je najavljivan kao siguran za nastup, Eden Hazard je preselio na klupu, a u prvih 11 ušao je Yannick Carrasco. Isto tako Dries Mertens nije bio predviđen, spominjali su se klasičniji napadači Lukaku, Batshuayi, Openda.
 "Očekujem od nekih da se podignu, ali puno toga je stvar mentaliteta, premalo smo uživali dosad. Svi su se bojali poraza, umjesto da govorimo moramo pobijediti, govorili smo ne smijemo izgubiti. Ovo je idealna prilika za pobjedu. Znamo da Hrvatska ima zajedništvo i sinergiju i to nam je izazov", poručio je Roberto Martinez.
 "Uvjeren sam u pobjedu, znam koliko smo kvalitetni. Pitate me zašto nam trebate vjerovati, na vama je hoćete li nam vjerovati. Ne moramo nikome ništa dokazivati, ali probat ćemo učiniti sve za pobjedu" - Timothy Castagne.
 "Belgija je vrhunska reprezentacija sa sjajnim pojedincima i to pokazuje godinama. Svjetsko je prvenstvo, bit će teška utakmica, idemo pokazati pravo lice kao protiv Kanade i odigrati pravu utakmicu" - Mateo Kovačić.
 "Odlučujuća utakmica za prolazak skupine protiv druge momčadi svijeta koja je bila četiri godine na vrhu. Sjajna reprezentacija, ne bi je sigurno ranije birali kao ključnu utakmicu. Teška utakmica, veliki protivnik, neće nas zavarati njihova igra u zadnje dvije utakmice. Spremni smo, idemo probati riješiti u svoju korist. Neće biti lako, nećemo ići na bod, igra na bod uvijek donese nešto loše. Digli smo kriterije po svakom pitanju i to moramo zadržati, bit će jako teška utakmica" - Zlatko Dalić.
 Što Hrvatskoj treba za prolaz? S pobjedom i remijem je sigurna. U slučaju poraza, Kanada mora svladati Maroko da bi Hrvatska završila na drugom mjestu. I to Hrvatska ne smije izgubiti s većom razlikom nego Maroko od Kanade. No o tome nećemo niti razmišljati, kako kaže Mislav Karoglan - poraz nije opcija.
 Sudac: Anthony Taylor. Svatko ima svoje viđenje i mišljenje, mi baš i nismo oduševljeni.
 Igrači su na travnjaku čekamo intonaciju himni!
 Sve je spremno, krećemo kroz minutu!
1' Počeo je susret, sretno Hrvatska!
1' Već u osmoj sekundi, za pozdrav Belgijcima, Ivan Perišić opasno prijeti! Opalio je sa svoje omiljene pozicije u suprotni kut, lopta ide pokraj gola.
4' Kanada - Maroko 0:1 - Ziyech vrlo rano.
5' Dobar početak, Hrvatska i Belgija odmah su pokazali kako i jedni i drugi ovdje žele pobjedu, nema kalkulacija i čekanja.
10' Belgija je posljednjih minuta imala više loptu u nogama, ali bez prave ideje kako odigrati prema naprijed i zaprijetiti.
11' Opasno je bilo pred golom Hrvatske, Mertens je dobio loptu u 16 metara, iskosa, ali uspjeli su Juranović i Livaković zatvoriti kut.
13' Odlična prilika za Belgiju. Povukao je De Bruyne kontru i dao je sjajnu loptu za Mertensa, ali ovaj puca vrlo neprecizno.
14' Kazneni udarac za Hrvatsku!
15' Kramarić je došao do lopte, ali nagazio ga je Carrasco, Taylor odmah pokazuje na 11 metara!
17' Ipak Taylor ide pogledati snimku.
18' Ipak nema kaznenog udarca, minimalno zaleđe Lovrena.
24' Kanada - Maroko 0:2 - En Nesyri.
27' Uspostavljena je potpuno ravnoteža i vodi se velika bitka na sredini terena.
33' Sosa je napokon dobio priliku za centaršut, ubacio je pred gol za Livaju koji u skoku s dvojicom nije uspio spustiti loptu u gol. Šteta.
37' Fanatična borbenost, sada je Perišić u sprintu došao nazad, uklizao, odnio loptu i onda još spasio ispred Mertensa.
40'
41' Kanada - Maroko 1:2 - Aguerd autogol. Hvala.
42' Prva ozbiljnija situacija u petercu Hrvatske, Dendoncker je ubacio, pokušao je Mertens skrenuti loptu, ali nedovoljno da bi išla u gol.
45' Probao je Sosa s 18 metara izvana, ali nije to bilo precizno, loše je zahvatio loptu.
45' Četiri minute nadoknade.
45'+4' Za kraj prvog dijela Juranović je opalio iz voleja, lopta ipak ide pokraj gola. Kraj prvog dijela.
46'
Izmjena! Izlazi Dries Mertens, ulazi Romelu Lukaku.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
49' Prvi pokušaj Lukakua koji je nakon ubačaja De Bruynea s desne strane pokušao glavom, ali Livaković brani.
50' Vrlo dobar potez Gvardiola koji je povukao loptu i dao u 16 metara za Kovačića koji puca, ali brani Courtois. Nakon kornera izvana je opalio Sosa, ali ponovno jako neprecizno.
54' Odlično pripremljena akcija i udarac Brozovića izvana, Courtois brani, ubrzo puca i Modrić, ali Courtois isto tako spašava i drži Belgiju na životu.
58'
Izmjena! Izlazi Leandro Trossard, ulazi Thorgan Hazard.
60' Kakva šansa za Belgiju! Carrasco je prvo ušao u 16 metara, ali Livaković je dobro blokirao pokušaj, lopta se odbila do Lukakua, on ne pogađa praznu mrežu nego vratnicu. Puno sreće.
64'
Izmjena! Izlazi Marko Livaja, ulazi Bruno Petković.
64'
Izmjena! Izlazi Andrej Kramarić, ulazi Mario Pašalić.
66'
Žuti karton dobio je Leander Dendoncker.
68' Petković je krasno prevario čuvara i dao povratnu loptu za Modrića koji gađa u kut, ali čita to Courtois.
72'
Izmjena! Izlazi Yannick Carrasco, ulazi Jeremy Doku.
72'
Izmjena! Izlazi Leander Dendoncker, ulazi Youri Tielemans.
80' Ulazimo polako u završnicu, žestoka bitka se vodi.
84' I jedni i drugi pokušavaju doći do pogotka, svaki napad je drama.
87' Još jedna velika prilika za Lukakua, pogađa ga lopta u petercu i ide pokraj gola.
87'
Izmjena! Izlazi Thomas Meunier, ulazi Eden Hazard.
90' Kakva čuda Lukaku danas promašuje! Još jednom je došla lopta u petercu do njega, ali odbila se i Livaković kupi.
90' Četiri minute nadoknade.
90'+1'
Izmjena! Izlazi Mateo Kovačić, ulazi Lovro Majer.
90'+2' Spašava Gvardiol! Opet je Lukaku u petercu, ali Gvardiol se baca i odbija loptu!
90'+4' Kraj, Hrvatska je u osmini finala!
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!