SuperSport Hrvatska nogometna liga, 18. kolo, 22.01.2023, 15:00 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Tihomir Pejin, Marjan Tomas i Deni Grofelnik; 4. sudac Marko Erceg, VAR: Mario Zebec i Jerko Crnčić
Barnabas Moses Zambrang
39'
34
Karlo Špeljak
57'
27
Niko Rak
57'
7
Leon Kreković
88'
Mario Cvitanović
Susret počinje u 15:00 sati.
1' Lopta je krenula sa pomalo natopljenog centra.
9' Nekoliko dolazaka Hajduka pred protivnički gol, ali bez ozbiljnije prijetnje.
13'
GOL! Hajduk - Šibenik 0:1
Mrežu je zatresao Haruki Arai. Asistent je Marko Soldo.
13' Šibenik vodi 1:0. Duje Čop napravio je najveći dio posla. Proigrao je Soldu koji šalje loptu kroz peterac, a prvi na nju natrčao je Arai i skrenuo u gol.
17' Prvi udarac Hajduka. Pokušao je Kalik, ali lopta je otišla daleko od gola.
19' Nova šansa za Šibenik! Lopta je nakon kornera preletjela Sentića, ali Mesa nije uspio najbolje zahvatiti loptu i skrenuti je u mrežu.
22' Prva, velika šansa za Hajduk. Ubačaj Mikanovića, lopta se od Krovinovića odbila do Melnjaka koji puca s deset metara, ali blokira obrana Narančastih.
26' Borevković je nakon kornera glavom prebacio za Grgića, ali ovaj nije uspio zahvatiti loptu.
34' Udarac Krovinovića iz slobodnog udarca, brani Rogić i odbija u korner.
37' Sjajna obrana Rogića! Centaršut Krovinovića, natrčao je Mlakar na pet metara, ali čisti gol brani vratar Šibenika.
38' Ne može Soldo nastaviti, Cvitanović je prisljen na promjenu.
39'
Izmjena! Izlazi Marko Soldo, ulazi Barnabas Moses Zambrang.
40'
Žuti karton dobio je Juan Camilo Mesa Antunez.
45'
GOL! Hajduk - Šibenik 1:1
Mrežu je zatresao Anthony Kalik.
45' Hajduk je ipak došao do poravnanja. Najbolje se snašao Anthony Kalik i uspio ubaciti loptu u gol. Provjera prvotno dosuđenog zaleđa Livaje trajala je gotovo dvije minute, u konačnici je odluka pomoćnika poništena.
45'+5' Kraj prvog poluvremena.
46' Prolom oblaka u Splitu. Krenuo je drugi dio.
57'
Izmjena! Izlazi Ivan Delić, ulazi Karlo Špeljak.
57'
Izmjena! Izlazi Ivan Krolo, ulazi Niko Rak.
58' Osim jednog pokušaja Melnjaka, za sada bez prevelikih uzbuđenja
60'
Žuti karton dobio je Chidozie Awaziem.
62' Izlazak Šibenika prema naprijed i ubačaj Araija, Sentić odbija.
66' Pucao je Awaziem prizemno, ali Rogić brani.
67' Lob Livaje, ali ipak malo prejak.
72'
Izmjena! Izlazi Dino Mikanović, ulazi Gergő Lovrencsics.
72'
Izmjena! Izlazi Jan Mlakar, ulazi Rokas Pukštas.
73' Ubačaj Lovrencsicsa, Prpić puca glavom preko gola.
79' Opsada gola Šibenika
80'
Izmjena! Izlazi Anthony Kalik, ulazi Nikola Kalinić.
82' Šibenik se oslobodio pritiska.
83'
Izmjena! Izlazi Lukas Grgić, ulazi Marco Fossati.
85'
GOL! Hajduk - Šibenik 2:1
Mrežu je zatresao Marko Livaja.
85' Hajduk vodi nakon katastrofalna reakcija obrane Šibenika. Lopta je došla kao naručena za Livaju koji 1 na 1 lakoćom matira Rogića.
88'
Izmjena! Izlazi Doni Grdić, ulazi Leon Kreković.
90' Igrat će se tri minute nadoknade.
90'+2' Udarac Špeljaka završio je u bloku
90'+4' Kraj utakmice
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!