SuperSport Hrvatska nogometna liga, 20. kolo, 03.02.2023, 17:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 952
Suci: Fran Jović (Zagreb), Hrvoje Radić (Split), Luka Pušić (Zagreb), Mateo Erceg (Benkovac)
Susret počinje u 17:00 sati.

U prvom susretu 20. kola SuperSport HNL-a Istra 1961 u Puli dočekuje momčad Varaždina. U prošlom kolu i jedni i drugi došli su do pobjede i sada traže potvrdu tog dobrog starta.

1' Započeo je susret u Puli.
4' Kazneni udarac za domaćina!
4' Nakon prvog udarca iz kuta, Pellumbi i Perković idu na loptu, potonji pada, a Erceg ima priliku postići zgoditak s jedanaest metara.
5' Zelenika brani udarac Ercega! Odbijena lopta dira i vratnicu i odlazi daleko od mreže.
20' Nakon početnih uzbuđenja igra se stabilizirala između dva kaznena prostora, nema prilika i prijetnji po vratare.
23'
Žuti karton dobio je Agustin Caseres.
25'
Žuti karton dobio je Tonio Teklić.
30' Očekivalo se više i od domaćih i gostujućih nogometaša, koji su i dalje potpuno nekonkretni pred protivničkim vratima.
33' Teklić puca prema Majkiću, ali daleko je to od onoga što se od ofenzivca Varaždina očekuje.
41' Kadušić puca ravno u Zeleniku, nakon odbijene lopte s 14 metara iskosa.
42'
GOL! Istra 1961 - Varaždin 1:0
Mrežu je zatresao Einar Galilea.
42' Istra vodi 1:0!!! Nakon ubačaja iz kornera, lopta se odbijala u 16 metara Varaždina, a gostujuća obrana nije uspjela očistiti opasnost. Odbijena lopta došla je do Galilee koji je odlično opalio iz voleja s 11-12 metara i pogodio mrežu Zelenike!
45'+1' Kraj je prvog dijela.
46' Nastavlja se susret između Istre 1961 i Varaždina.
46'
Izmjena! Izlazi Marin Pilj, ulazi Lovro Banovec.
56' Slobodan udarac za Varaždin malo iskosa s lijeve strane, ali osim tek nekoliko trenutaka gužve u domaćem kaznenom prostoru ništa se opasno nije dogodilo.
57'
GOL! Istra 1961 - Varaždin 1:1
Mrežu je zatresao Fran Brodić. Asistent je Agon Elezi.
57' Varaždin se vraća!!! Banovec je odlično ubacio s desne strane, Elezi je glavom inteligentno spustio loptu za Brodića koji iz blizine iz prve zabija za poravnanje.
63'
Žuti karton dobio je Ante Erceg.
66'
Izmjena! Izlazi Frano Mlinar, ulazi Abdallahi Mahmoud.
68' Nakon duge lopte u kazneni prostor domaćih, do nje je stigao Šego, pucao prema suprotnom kutu, ali Majkić brani bokom.
72'
Žuti karton dobio je Abdallahi Mahmoud.
75'
Izmjena! Izlazi Ante Erceg, ulazi Monsef Bakrar.
75'
Izmjena! Izlazi Mateo Lisica, ulazi Reda Boultam.
77' Teklić s 18 metara malo iskosa udarcem van okvira gola završava jednu podužu akciju svoje momčadi. Promjene rezultata nema.
80'
Izmjena! Izlazi Agustin Caseres, ulazi Tomislav Duvnjak.
80'
Izmjena! Izlazi Matej Vuk, ulazi Dario Marešić.
84' Majkić loše ispucava jednu loptu, ona pada točno pred Šegu, a sve završava obranom Majkića nakon što je još jednom svoj šut oprobao Teklić.
89'
GOL! Istra 1961 - Varaždin 2:1
Mrežu je zatresao Dario Marešić. Asistent je Monsef Bakrar.
89' Istra dolazi do pogotka, ali pokazano je zaleđe iako se čini da je Elezi malo zaspao. Petrusenko je ubacio iz kornera, lopta je prebačena na drugu vratnicu gdje je Marešić koji je šalje u mrežu. Pregledat će se snimka.
89'
Izmjena! Izlazi Michele Šego, ulazi Andris Herrera.
90' Igrat će se još minimalno četiri minute sudačke nadoknade.
90' Gol je priznat! Bakrarov prebačaj glavom nije "uhvatio" Marešića u zaleđu, Elezi je bio taj koji nije izašao na vrijeme, Istra vodi 2:1!
90'+3'
Izmjena! Izlazi Agon Elezi, ulazi Ivan Šaranić.
90'+6' Kraj je prvog dvoboja 20. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige. Sva tri boda ostaju u Puli.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!