SuperSport Hrvatska nogometna liga, 26. kolo, 18.03.2023, 16:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Ante Čulina, Anto Marić, Dario Kolarević (svi Zagreb)
Karlo Špeljak
46'
6
Marko Soldo
72'
9
Dejan Radonjić
72'
30
Josip Knežević
90'
Damir Čanadi
Susret počinje u 16:00 sati.
 U prvom susretu subotnjeg programa u SuperSport HNL-u Osijek u Gradskom vrtu dočekuje Šibenika, a posljednji meč u dresu Osijeka uoči odlaska u Kinu odigrat će Mile Škorić.
1' Počeo je susret u Gradskom vrtu.
8' Osječani su zasad aktivniji i bolji, ali bez ozbiljne prijetnje za gol gostiju.
10' Mierez je sada bio u 16 metara iskosa i pokušao je iznenaditi Rogića, ali nije bilo dovoljno snage u tom udarcu, Rogić lako hvata.
12'
Žuti karton dobio je Adrian Leon Barišić.
17' Zaprijetili su prvi put Šibenčani, ali lopta je odbijena u korner, nakon njega Đira puca slabo izvana. Odmah su Osječani uzvratili, Leovac je pucao iz prve iz kaznenog prostora, ali u Rogića.
23' Sada Caktaš pokušava ugroziti Rogića, no gostujući vratar lako brani ovaj udarac.
30'
Žuti karton dobio je Marin Leovac.
34' Opasno je sada bilo pred vratima Osijeka, no Malenica je uspio zaustaviti pokušaj Kvržića nakon što je ovaj izbio pred njega.
43' Dobar ubačaj u 16 metara Šibenika, Mierez je pobjegao čuvaru i pucao glavom, ali lopta ide malo iznad grede.
45' Kraj prvog dijela, bez pogodaka i dalje.
46'
Izmjena! Izlazi Amer Hiroš, ulazi Karlo Špeljak.
46'
Izmjena! Izlazi Mihael Žaper, ulazi Nail Omerović.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
54' Slobodnjak za Osijek u vrlo dobroj poziciji na nekih 22-23 metra, odlično je opalio Mijo Caktaš, ali Rogić se ispružio i odbio u korner.
58' Velika prilika za Osijek, ubačena lopta u peterac gdje je na drugoj vratnici Ramon Mierez, ali nije uspio ugurati loptu u praznu mrežu.
61' Prilika za Šibenčane! Arai je pokušao iskosa, pucao je snažno u prvi kut, ali Malenica odbija u korner.
63'
Izmjena! Izlazi Vedran Jugović, ulazi Kristijan Lovrić.
63'
Izmjena! Izlazi Marin Leovac, ulazi Mario Jurčević.
69' Kazneni udarac za Osijek!
69' Lopta je ubačena iz auta, Matić je nespretno srušio Miereza.
71' Navijači su tražili da penal izvede Škorić, on se zahvalio, loptu je uzeo Caktaš, ali sjajno je obranio Rogić!
72'
Izmjena! Izlazi Marko Đira, ulazi Marko Soldo.
72'
Izmjena! Izlazi Ivan Dolček, ulazi Dejan Radonjić.
76' Soldo iz kaznenog prostora, malo iskosa s lijeve strane, gađa suprotan kut i zamalo pogađa. Lopta je otišla malo pored vratnice. Lijepa prilika za goste.
77'
Izmjena! Izlazi Ivan Fiolić, ulazi Filip Živković.
78' Odmah na drugoj strani Lovrić udarcem van 16 metara pokušava uhvatiti Rogića na spavanju, ali nije uspješan u svom naumu.
88'
Žuti karton dobio je Kristijan Lovrić.
90'
Žuti karton dobio je Nikola Đorić.
90'
Izmjena! Izlazi Haruki Arai, ulazi Josip Knežević.
90'+1' Igra se prva od minimalno četiri minute sudačke nadoknade.
90'+4' Mierez je stigao loptu i uspio je ubaciti na drugu vratnicu gdje je Caktaš, no on iz teške pozicije ne zabija.
90'+5' Kraj je susreta u Osijeku. Šibenik sa sobom odnosi važan bod dok domaćin ostaje sa starim, ali i nekim novim problemima sada kada ostaje bez kapetana Škorića.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!