SuperSport Hrvatska nogometna liga, 34. kolo, 13.05.2023, 17:00 h, Gradski stadion u Poljudu
Susret počinje u 17:00 sati.
 Osijek nastavlja borbu za europske pozicije te se nada kako može doći do sva tri boda u gostima kod neopterećenog Hajduka. Splićani tek odrađuju završnicu sezone s mislima na finale Kupa.
1' Počeo je susret na Poljudu.
7' Dinamičan početak dvoboja na Poljudu, Osijek je odmah pokazao da se nije došao braniti i da su mu bodovi potrebni.
14' Tek sada prvi udarac na utakmici s obje strane, Fiolić je ubacio iz kornera, glavom je pucao Barišić i lopta ponovno ide u korner.
21' Nakratko uzbuđenje, Mierez je dobro primio loptu i opalio, Lučić lijepo brani, ali bilo je i zaleđe.
25' Dosta sreće za Osječane! Benrahou je ubacio iz kornera, Awaziem puca glavom, Omerović s gol linije odbija.
26'
GOL! Hajduk - Osijek 1:0
Mrežu je zatresao Chidozie Awaziem. Asistent je Yassine Benrahou.
26' Hajduk vodi 1:0! Ubacio je Benrahou iz kornera, nitko nije došao do lopte koja pada pred Awaziema, a on iz voleja sa šest metara zabija za 1:0!
38' Mierez lakoćom ulazi u zaleđa, Hajdukova obrana ga dobro kontrolira zasad.
40' Još jednom je bilo dosta panike u obrani Osijeka nakon kornera i ponovno je bilo slobodnih Hajdukovih igrača u 16 metara.
44' Nastavljaju se muke Osijeka nakon ubačaja iz prekida, Benrahou je ovaj put odlično ubacio iz slobodnog udarca, a Mlakar je glavom pucao pokraj gola.
45' Minuta nadoknade.
45'+1' Kraj prvog dijela, 1:0.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
48' Osijekova obrana ne izgleda sigurno niti u drugom dijelu, ponovno je Mlakar ostao na petercu, ali nije zabio, pucao je visoko poreko gola.
50'
GOL! Hajduk - Osijek 2:0
Mrežu je zatresao Dario Melnjak.
50' Hajduk vodi 2:0! Ubačena lopta na peterac, Pukštas je bio na lopti, Malenica odbija, ali do Melnjaka koji s desetak metara pogađa u donji kut.
55' Krasna asistencija Benrahoua prema Mlakaru koji je u odličnoj poziciji, ali gađa u Malenicu.
56'
Izmjena! Izlazi Šime Gržan, ulazi Kristijan Lovrić.
59' Prilika za Osijek! Blokirala je Hajdukova obrana Miereza, lopta se odbila do Caktaša koji iz dobre pozicije puca preko gola.
62'
GOL! Hajduk - Osijek 3:0
Mrežu je zatresao Jan Mlakar.
62' Mlakar krasan gol! Mlakar je pokušao proigrati Pukštasa u sredini, lopta mu se vratila, opalio je snažno u suprotni kut i pogodio.
64'
Izmjena! Izlazi Mijo Caktaš, ulazi Darko Nejašmić.
71'
Izmjena! Izlazi Emir Sahiti, ulazi Roko Brajković.
71'
Izmjena! Izlazi Jan Mlakar, ulazi Agustin Anello.
76' Samo korner za Osijek nakon što je zaprijetio Barišić iz okreta sa sedam metara nakon jedne odbijene lopte.
79'
Izmjena! Izlazi Yassine Benrahou, ulazi Ivan Ćubelić.
80' Nejašmić s 18 metara puca malo pored gola. Lučić je također već pokrio taj kut.
81'
Izmjena! Izlazi Ivan Fiolić, ulazi Josip Špoljarić.
84'
Izmjena! Izlazi Rokas Pukštas, ulazi Marco Fossati.
84'
Izmjena! Izlazi Filip Krovinović, ulazi Lukas Grgić.
90' U posljednjih desetak minuta Hajduk se povukao, ali Osijek nema ideju što napraviti s loptom prema naprijed.
90' Tri minute nadoknade.
90'+2' Vratnica! Špoljarić je pucao, Awaziem je malo skrenuo loptu, dovoljno da pogodi vratnicu umjesto mreže, na odbijenu loptu natrčao je Mierez i poslao je preko gola.
90'+4' Kraj, Hajduk glatko slavi s 3:0.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!