SuperSport Hrvatska nogometna liga, 35. kolo, 19.05.2023, 18:05 h, Šubićevac
Suci: Ivan Bebek, Luka Pušić, Dejan Vuković
Ramon Mierez 62', 76'
Darko Nejašmić 80'
Osijek
Susret počinje u 18:05 sati.
 U drugom dvoboju dana u 35. kolu SuperSport HNL-a Šibenik dočekuje Osijek. Važan je to dvoboj za obje momčadi koje moraju pod svaku cijenu po pobjedu.
1' Počeo je susret.
3'
GOL! Šibenik - Osijek 0:1
U vlastitu mrežu loptu je pospremio Marcos David Mina Lucumi.
3' Osijek vodi 1:0! Mierez je spoustio loptu za Lovrića koji ubacuje s lijeve strane pred gol, tamo je branič domaćina Mina koji nespretno skreće loptu u Đakovićevu mrežu.
10' Šibenčani se polako oporavljaju od šoka s početka susreta, ali još nisu kreirali neku opasnost pred golom Malenice.
12' Još jedan opasan napad Osijeka, nakon ubačaja nije bilo udarca prema golu iz 16 metara, lopta je na kraju završila kod Fiolića koji gađa s 20-ak metara, ali Đaković dobro brani.
19' Dobra i tečna akcija Osječana s lošim završetkom. Lopta je išla dobro i brzo, a onda je Lovrić nepotrebno opalio s više od 20 metara u blok.
19' Odmah i prva prilika Osijeka, pobjegao je Dolček i došao na rub kaznenog prostora otkud puca, ali Malenica je dobro postavljen.
25' Arai je dobro ubacio s desne strane, glavom je s prve vratnice pucao Dolček, ali pokraj gola.
35' Osijek ima kontrolu nad susretom, Šibenik će morati nešto mijenjati ako misli do preokreta.
37' Mierez je tražio prostor za udarac i pronašao ga je, ali pucao ravno u Đakovića.
45' Kraj prvog dijela bez nadoknade.
46'
Izmjena! Izlazi Josip Knežević, ulazi Karlo Špeljak.
46'
Izmjena! Izlazi Juan Camilo Mesa Antunez, ulazi Dario Čanađija.
46' Nastavlja se susret između Šibenika i Osijeka.
52'
Žuti karton dobio je Ivan Fiolić.
59'
Izmjena! Izlazi Mijo Caktaš, ulazi Darko Nejašmić.
62'
GOL! Šibenik - Osijek 0:2
Mrežu je zatresao Ramon Mierez. Asistent je Mario Jurčević.
62' 2:0 za Osječane, Šibenik je korak bliže ispadanju iz lige! Iskosa je probao Lovrić, ali obranio je Đaković, odbijena lopta došla je do Jurčevića koji pronalazi Miereza, a on iz blizine zabija za 2:0!
71' Kazneni udarac za Šibenik nakon šest minuta provjere! Bukvić je igrao rukom u svojih 16 metara.
72'
GOL! 1:2! Najstrožu kaznu realizirao je Amer Hiroš.
72' Hiroš je lako prevario Malenicu, imamo utakmicu!
76'
GOL! Šibenik - Osijek 1:3
Mrežu je zatresao Ramon Mierez. Asistent je Domagoj Bukvić.
76' Osijek je ponovno na plus dva! Bukvić se iskupio asistencijom za igranje rukom, odlično je ubacio u sredinu tza Miereza koji glavom zabija!
80'
GOL! Šibenik - Osijek 1:4
Mrežu je zatresao Darko Nejašmić. Asistent je Kristijan Lovrić.
80' Šibenik se polako raspada, Lovrić je ubacio s lijeve strane, a nečuvani Nejašmić zabija za 4:1.
84'
Izmjena! Izlazi Ramon Mierez, ulazi Mihret Topčagić.
84'
Izmjena! Izlazi Nail Omerović, ulazi Šime Gržan.
87'
Žuti karton dobio je Nikola Đorić.
90'
Izmjena! Izlazi Mario Jurčević, ulazi Ivan Cvijanović.
90'
Izmjena! Izlazi Vedran Jugović, ulazi Josip Špoljarić.
90' Šest minuta nadoknade.
90'+7' Kraj na Šubićevcu 1:4, u posljednjim trenucima gol je postigao i Špoljarić, ali nije priznat zbog zaleđa.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!