Kristijan Lovrić 58' (11m)
Darko Nejašmić 60'
Osijek
Susret počinje u 18:55 sati.
 U tek drugom susretu četvrtog kola SuperSport HNL-a Istra 1961 dočekuje na Aldu Drosini Osijek. Osječani na ovo gostovanje dolaze nakon vrlo visokog poraza u Turskoj kod Adane Demirspor u kvalifikacijama Konferencijske lige. Istra je pak teško stradala u Rijeci i prva ove sezone promijenila trenera.
1' Počeo je susret.
7' Zanimljiv početak i ponešto nervoze već na startu. Prvo je Erceg nervozno s leđa pogurao igrača Osijeka, a dasa je Mierez dobio jedan udarac u borbi za loptu s Majstorovićem. Također zanimljivo, Majstorović i Erceg bili su igrači Osijeka.
11'
Žuti karton dobio je Ante Erceg.
12' Vrlo zanimljiva situacija, Erceg je malo naživcirao Pajača koji ga je dočekao, u dvoboju u 16 metara Erceg pada, a Pajač mu ekspresno pokazuje žuti zbog simuliranja. Nije baš izgledalo niti u snimci kao simuliranje.
14' Polukontra Osijeka, Caktaš je dobro našao na lijevoj strani Lovrića koji u sredini pronalazi Fiolića, a on skreće loptu preko gola.
15' Prilika za Istru, Erceg je prošao kroz obranu gostiju i gurnuo loptu pokraj Malenice, ali nije uspio pogoditi mrežu.
22'
GOL! Istra 1961 - Osijek 0:1
Mrežu je zatresao Stjopa Mkrtčjan. Asistent je Ivan Fiolić.
22' Osijek vodi 1:0 i to krasnim pogotkom Stjope Mkrtčjana! Fiolić je ubacio iz kornera, armenskog stopera nitko nije ozbiljno popratio i Mkrtčjan glavom neobranjivo šalje u mrežu.
26' Nova prilika za Osijek, Bukvić je ubacio s desne strane, a Mierez je glavom pucao ravno u Majkića. Pogotka ionako ne bi bilo, kasnije je označeno zaleđe.
28'
GOL! Istra 1961 - Osijek 1:1
Mrežu je zatresao Ante Majstorović. Asistent je Oleksandr Petrusenko.
28' Petrusenko je ubacio iz slobodnog udarca, Majstorović se odlično snašao i iako nije bio najviši u skoku, glavom je poslao loptu u mrežu.
39'
Žuti karton dobio je Ivan Fiolić.
43'
Žuti karton dobio je Stefanos Evangelou.
44' Malo je nedostajalo! Mlinar je pucao iz slobodnjaka s više od 20 metara, prebacio je živi zid, ali je lopta otišla malo pokraj gola.
45' Četiri minute nadoknade, Osijek priprema izmjenu, Fiolić mora van zbog ozljede.
45'+1'
Izmjena! Izlazi Ivan Fiolić, ulazi Darko Nejašmić.
45'+5' Kraj prvog dijela 1:1.
46'
Izmjena! Izlazi Oleksandr Drambajev, ulazi Nail Omerović.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
48'
GOL! Istra 1961 - Osijek 1:2
Mrežu je zatresao Mijo Caktaš. Asistent je Domagoj Bukvić.
48' Osijek ponovno vodi! S desne strane idealno je ubacio Bukvić, a Caktaš se našao između dvojice braniča i glavom lakoćom zabio.
50'
GOL! Istra 1961 - Osijek 2:2
Mrežu je zatresao Sebastian Nebyla. Asistent je Ante Majstorović.
50' Odmah je Istra odgovorila i to prvijencem Nebyle koji je odlično pogodio suprotni donji kut nakon lijepe akcije.
55' Kazneni udarac za Osijek, Valinčić je zakačio Bukvića prilikom driblinga.
58' Tri minute trajala je VAR provjera je li prekršaj bio u 16 metara ili vani. Ipak kazneni udarac.
58'
GOL! 2:3! Najstrožu kaznu realizirao je Kristijan Lovrić.
58' Lovrić svom snagom po sredini, 2:3!
60'
GOL! Istra 1961 - Osijek 2:4
Mrežu je zatresao Darko Nejašmić. Asistent je Kristijan Lovrić.
60' 4:2!!! Lovrić je odlično s desne strane pronašao na drugoj strani Nejašmića koji lakoćom iz blizine zabija.
61'
Izmjena! Izlazi Terrence Douglas, ulazi Darwin Matheus.
71' Greda! Odlična lopta gurnuta je u prostor za Hujbera koji je došao pred Malenicu, dobro pucao, a vratar Osijeka skreće loptu u gredu.
75'
Izmjena! Izlazi Vedran Jugović, ulazi Petar Brlek.
76'
Žuti karton dobio je Mijo Caktaš.
78'
Izmjena! Izlazi Domagoj Bukvić, ulazi Petar Pušić.
78'
Izmjena! Izlazi Kristijan Lovrić, ulazi Amer Hiroš.
80'
Izmjena! Izlazi Sebastian Nebyla, ulazi Mario Čuić.
82' Hiroš je lijepo izvrtio čuvara i pucao iskosa iz kaznenog prostora prema drugoj vratnici, ali lopta ide pokraj gola.
83' Čuić s 18 metara gađa bliži kut, ali nije bio dovoljno precizan.
84'
GOL! Istra 1961 - Osijek 3:4
U vlastitu mrežu loptu je pospremio Renan Guedes.
84' Nastavlja se golijada! Erceg nakon ubačaja Matheusa u peterac iz blizine zabija. Ima li Istra snage za povratak?
85' Ipak je gol pripisan Osijekovom braniču Guedesu, autogol Osijeka.
89'
Izmjena! Izlazi Frano Mlinar, ulazi Zoran Josipović.
90' Sedam minuta nadoknade.
90'+1'
GOL! Istra 1961 - Osijek 4:4
U vlastitu mrežu loptu je pospremio Stjopa Mkrtčjan.
90'+1' Vratila se Istra!!! Kakva akcija Ercega koji je nanizao nekoliko braniča Osijeka i onda napoucao loptom Stjopu od kojeg se lopta odbija u mrežu! 4:4!