SuperSport HNL, 9. kolo, 24.09.2023, 17:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Duje Strukan (Split), Dario Kolarević (Zagreb), Dominik Benković (Zaprešić)
0:1(0:1) Rijeka
Niko Galešić 39'
Rijeka
Susret počinje u 17:00 sati.
 U prvom nedjeljnom susretu devetog kola SuperSport HNL-a Slaven Belupo dočekuje Rijeku. Slaven ima tek jednu pobjedu, a sada ga čeka vrlo težak posao protiv najefikasnije momčadi sezone.
1' Počeo je susret.
3' Več u trećoj minuti odlična prilika za Rijeku, nakon kornera u skoku je bio Galešić koji s peterca glavom puca pokraj vratnice.
14' Prva prijetnja Slaven Belupa iz tranzicije, ubačena lopta s desne strane u sredini je došla do Mioča kojem je malo zasmetao i Štrkalj i veznjak domaćina puca neprecizno preko gola.
22'
Žuti karton dobio je Tomislav Božić.
25' Napokon neki pokušaj prema golu na ovom dosta teškom travnjaku, Pjaca je dao povratnu loptu prema rubu kaznenog prostora gdje je natrčao Fruk, a lopta od bloka ide u korner.
35' Dosta tvrda utakmica u Koprivnici, jako teško se dolazi do prilika, nedostaje konkretne ideje kod jednih i drugih.
39'
GOL! Slaven Belupo - Rijeka 0:1
Mrežu je zatresao Niko Galešić.
39' Kakav prodor Galešića!!!!! Čovjek je uzeo loptu na svojih 30 minuta i krenuo prema golu Slaven Belupa, Farmaceuti su ga kao uljudni domaćini puštali i puštali, a Galešić se kroz sredinu terena sjurio skroz do gola i zabio za 1:0!!!!
45' Pokušaj Fruka iz slobodnog udarca, ali nije bio dovoljno precizan.
45' Kraj prvog dijela, 0:1!
46'
Izmjena! Izlazi Franjo Ivanović, ulazi Veldin Hodža.
46'
Izmjena! Izlazi Matej Šakota, ulazi Samuel Bakia Nongoh.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
55' Bolje je ušao Slaven u drugi dio nego što je to bilo u prvih 45 minuta.
56'
Žuti karton dobio je Niko Galešić.
60'
Izmjena! Izlazi Marco Pašalić, ulazi Jorge Obregon.
61' Još jedan pokušaj domaćina koji izgleda sve hrabrije, Hoxha je pucao i gađao u suprotni kut, ali nije pogodio.
67' Pjaca je podsjetio na prodor iz prošlog kola protiv Osijeka, pokušao se osloboditi čuvara, ali lopta mu je izbijena u posljednji trenutak.
69' Hoxha je i u ovom susretu najaktivniji ofenzivac Slavena, izborio se ponovno za udarac i gađao u prvi kut, ali Labrović izbija u korner.
70'
Izmjena! Izlazi Tomislav Štrkalj, ulazi Dilan Andres Ortiz.
75'
Izmjena! Izlazi Niko Janković, ulazi Alen Grgić.
75'
Izmjena! Izlazi Lindon Selahi, ulazi Emmanuel Banda.
77'
Izmjena! Izlazi Benedik Mioč, ulazi Michael Agbekpornu.
81'
Izmjena! Izlazi Marko Pjaca, ulazi Stjepan Radeljić.
86'
Izmjena! Izlazi Adrian Liber, ulazi Luka Račić.
87'
Žuti karton dobio je Luka Račić.
88' Bolji Slaven Belupo u drugom dijelu, opasnije izgleda, ali niti on ne dolazi tako lako do prilika. Rijeka se čini kao netko tko bi odmah potpisao kraj susreta.
88'
Žuti karton dobio je Nediljko Labrović.
90' Četiri minute nadoknade.
90'+2'
Žuti karton dobio je Toni Fruk.
90'+5' Kraj u Koprivnici, Rijeka odnosi pobjedu.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!