SuperSport HNL, 10. kolo, 30.09.2023, 19:15 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Ante Čulina (Zagreb), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Dejan Vuković (Zagreb)
Benedik Mioč 54'
1:0(0:0) Osijek
Osijek
Susret počinje u 19:15 sati.
 Slaven Belupo i Osijek već neko vrijeme ne znaju za orvenstvenu pobjedu i sve više su u situaciji da je pobjeda imperativ. Današnji dvoboj i jedni i drugi vide kao idealnu priliku za prekid tog niza.
1' Počeo je susret u Koprivnici.
2' Odmah se trese vratnica Osijekovog gola! Hoxha je odlično driblingom izbacio čuvara, namjestio se na udarac i gađao u suprotni kut, ali lopta pogađa vratnicu!
6' Pokušavaju i Osječani, solo prodor Fiolića koji dolazi do ruba kaznenog prostora, pucao je, ali ravno u domaćeg vratara.
8' Koprivničanci opet prijete, dva puta je iskosa pucao Štrkalj, jednom je obranio Malenica, drgi put je lopta pogodila vanjski dio mreže. Jako dobar start domaćina.
17' Preuzeli su Osječani kontrolu na terenu u proteklim minutama, Slaven je već mogao voditi, vidjet ćemo hoće li žaliti za ovim promašajima.
22' Kakva prilika za Slaven Belupo!!!! Liber i Štrkalj sjajni su kombinirali i gurnuli u čisti zicer Mioča koji je potpuno sam pred Malenicom, ali on nogom odbija njegov pokušaj.
23' Još jedan pokušaj izvana Hoxhe, snažno prema suprotnom kutu, Malenica brani!
32' Ponovno su se izvukli Osječani iz tog pritiska domaćina, ali ne kreiraju oni dovoljno prema naprijed i onda Slaven iz tranzicije stvara ogromne probleme.
41' Krasan bijeg Boseca, ušao je u 16 metara, dao loptu za samog Mioča, ali on je u potpunosti promašuje. Velika prilika.
41'
Žuti karton dobio je Ivan Lepinjica.
45' Slaven Belupo je došao do pogotka, Guedes je nakon ubačaja Boseca pogodio svoju mrežu, ali u začetku akcije Agbekpornu je igrao rukom.
45' Dvije minute nadoknade.
45'+4' Kraj prvog dijela, 0:0.
46'
Izmjena! Izlazi Oleksandr Drambajev, ulazi Šime Gržan.
46'
Izmjena! Izlazi Denis Garmaš, ulazi Kristijan Lovrić.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
54'
GOL! Slaven Belupo - Osijek 1:0
Mrežu je zatresao Benedik Mioč. Asistent je Tomislav Štrkalj.
54' Slaven Belupo potpuno zasluženo dolazi do vodstva! Amaterski je ispala obrana Osijeka, Štrkalj je dao loptu za Mioča koji je imao autoput ispred sebe, pušten je u dolasku iz drugog plana, zatim je jednostavnim driblingom poslao po ćevape Maneva i od greda pogodio mrežu.
57'
Izmjena! Izlazi Ivan Fiolić, ulazi Darko Nejašmić.
59' Evo najbolje prilike za Osijek! Mierez u skoku nije došao do lopte, ali ona dolazi do Lovrića koji puca iskosa, a Štefulj odbija loptu ispred gol linije.
60'
Žuti karton dobio je Antonio Bosec.
66'
Žuti karton dobio je Šime Gržan.
66'
Izmjena! Izlazi Adrian Liber, ulazi Matej Šakota.
72' Slobodnjak za Slaven Belupo na 18-19 metara, izveo ga je Hoxha, odlično je gađao pod gredu, Malenica sjajno brani.
74'
Izmjena! Izlazi Domagoj Bukvić, ulazi Filip Živković.
78'
Izmjena! Izlazi Renan Guedes, ulazi Nail Omerović.
82'
Izmjena! Izlazi Tomislav Štrkalj, ulazi Dilan Andres Ortiz.
83' Još jednom brani Malenica, Hoxha se ponovno probio lakoćom kroz obranu Osijeka, pucao iskosa, ali Malenica je uspio obraniti!
88'
Žuti karton dobio je Dilan Andres Ortiz.
88'
Žuti karton dobio je Jovan Manev.
90' Pet minuta nadoknade.
90'+3'
Izmjena! Izlazi Arber Hoxha, ulazi Filip Hlevnjak.
90'+3'
Žuti karton dobio je Kristijan Lovrić.
90'+4'
Žuti karton dobio je Ivan Sušak.
90'+6' Kraj, Slaven Belupo odnosi pobjedu 1:0!
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!