SuperSport HNL, 14. kolo, 04.11.2023, 16:00 h, Gradski stadion Velika Gorica, gledatelja: 1.878
Suci: Duje Strukan (Split), Alen Jakšić (Split), Dejan Vuković (Zagreb)
Susret počinje u 16:00 sati.
 Osijek u 14. kolu SuperSport HNL-a gostuje kod Gorice i nada se da će doći do važnih bodova. Zoran Zekić odlično je krenuo na klupi Osječana i očekuje nastavak stopostotnog niza.
1' Započela je utakmica.
8' U prvih osam minuta susreta Gorica je ta koja je aktivnija u igri prema naprijed.
12' Velika prilika za Osijek. Mierez dodaje loptu na desno za Bukvića koji iz jako lijepe pozicije puca tek u vanjski dio male mreže.
17' Munksgaard je uklizao Mierezu koji se u trenutku prekršaja nalazio kod linije kaznenog prostora. Dojam je da je napadač gostiju bio unutar šesnaesterca, ali je sudac Strukan nakon VAR provjere odlučio da eventualnog jedanaesterca za Osijek nema.
23' I dok je Gorica bila blago aktivnija u početku, nakon prilike Miereza, Osijek je taj koji se češće nalazi u protivničkoj polovici.
30' Bukvić iskosa s desne strane, sa 17-18 metara, šalje loptu pored suprotne stative.
41'
Žuti karton dobio je Vedran Jugović.
42' Nogometaši Gorice nisu uspjeli iskoristiti gužvu pred Malenicom. U šumi nogu, nakon ubačaja s lijeve strane, nisu uspjeli stići prvi na loptu i iskoristiti taj mini pritisak.
45' Igrat će se dodatne dvije minute.
45'+2'
GOL! Gorica - Osijek 1:0
Mrežu je zatresao Dino Štiglec. Asistent je Tim Matavž.
45'+2' Gorica vodi 1:0! Nakon ubačene lopte u 16 metara nastala je velika gužva, Matavž je dobro uočio Štigleca koji puca iz prve i s nekih 11-12 metara zakucava loptu u mrežu!
45'+3' Kraj prvog dijela, 1:0.
46'
Izmjena! Izlazi Domagoj Bukvić, ulazi Kristijan Lovrić.
46'
Izmjena! Izlazi Jovan Manev, ulazi Nail Omerović.
46'
Izmjena! Izlazi Mario Maloča, ulazi Mateo Leš.
46' Nastavlja se susret u Velikoj Gorici.
47' Osijek poravnava! Gržan je ubacio u 16 metara za Miereza koji prima loptu i lakoćom zabija! VAR će provjeriti je li gol ispravan.
50' Ipak nema pogotka! Mierezovo rame je bilo u zaleđu, ostaje 1:0.
52' Velika gužva u 16 metara i velika prilika za Goricu! Dva puta pucao je Pršir, ali oba puta Malenica je obranio. Prvi udarac bio je posebno zahtjevan dok je kod drugog imao pomoć bloka.
59' Sporna situacija u 16 metara Gorice. Prvo je Mierez propustio realizirati čistu situaciju, promašio je udarac u potpunosti i lopta je otišla paralelno s golom. Nastala je gužvu u kojoj lopta pogađa u ruku Prširu, no nakon VAR provjere utvrđeno je kako nema elemenata za kazneni udarac.
61'
Žuti karton dobio je Nail Omerović.
63'
Žuti karton dobio je Jurica Pršir.
64' Gržan u posljednji trenutak čisti ispred Mitrovića. Velika prilika za domaćina nakon ubačaja s desne strane.
65' Akciju nakon kornera završava Mitrović nepreciznim udarcem koji odlazi daleko od okvira gola.
66' Nejašmić nakon ubačaja Lovrića iz kuta, glavom puca prema domaćim vratima, Banić je na mjestu.
66' Trese se greda! Raspopović je odlično ubacio s desne strane na rub kaznenog prostora, glavom puca Matavž, ali pogađa okvir gola!
73' Omerovićev udarac nakon dodavanja Jugovića u pravi trenutak čisti domaći blok. Drugo poluvrijeme u Velikoj Gorici igra se u visokom ritmu.
76'
Izmjena! Izlazi Momčilo Raspopović, ulazi Marko Soldo.
76'
Izmjena! Izlazi Tim Matavž, ulazi Ante Matej Jurić.
77' Lovrić dodaje Jugović koji glavom šalje loptu malo pored gola. Još jedna dobra prilika za gostujući sastav.
78'
Izmjena! Izlazi Darko Nejašmić, ulazi Petar Pušić.
78'
Izmjena! Izlazi Petar Brlek, ulazi Amer Hiroš.
80' Ulazimo u posljednjih deset minuta plus sudačka nadoknade potpuno otvorene utakmice u Velikoj Gorici.
82'
GOL! Gorica - Osijek 2:0
Mrežu je zatresao Marko Soldo. Asistent je Merveil Ndockyt.
82' Gorica vodi 2:0! Krasno dodavanje Ndockyta kroz osječku obranu, Soldo izlazi sam pred Malenicu i zabija za 2:0!
86'
Izmjena! Izlazi Merveil Ndockyt, ulazi Luka Kapulica.
87'
GOL! Gorica - Osijek 3:0
Mrežu je zatresao Jurica Pršir. Asistent je Krešimir Krizmanić.
87' Treći pogodak za Goricu, Osijek se raspao! Štiglec je ubacio na drugu vratnicu, Krizmanić je najviši u skoku i vraća loptu na drugu stranmu gdje je Pršir uklizao s loptom u gol.
88'
Izmjena! Izlazi Josip Mitrović, ulazi Nikola Vujnović.
90'+1' Igra se prva od tri minute sudačke nadoknade.
90'+3' Kraj je utakmice.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!