SuperSport HNL, 15. kolo, 11.11.2023, 18:10 h, Opus Arena
Suci: Mateo Erceg (Benkovac), Jerko Crnčić (Vrbovec), Željko Bučar (Duga Resa)
1:1(0:1) Lokomotiva
Indrit Tuci 11'
Lokomotiva
Susret počinje u 18:10 sati.
 U drugom današnjem susretu 15. kola SuperSport HNL-a Osijek na Opus Areni dočekuje Lokomotivu. I jedni i drugi u posljednjim utakmicama nisu uspjeli doći do pobjede.
1' Počela je utakmica u Osijeku.
11'
GOL! Osijek - Lokomotiva 0:1
Mrežu je zatresao Indrit Tuci. Asistent je Silvio Goričan.
11' Gosti stižu do rane prednosti!! Veliki posao za rano vodstvo Lokomotive napravio je Goričan, koji je povukao prema vratima Osijeka, prošao čuvara te gotovo uz gol-aut liniju poslao loptu paralelno u peterac gdje ju je u mrežu proslijedio Tuci.
16' Prva ozbiljnija gužva u gostujućem kaznenom prostoru, no dosuđeno je zaleđe prije bilo kakvog konkretnog pokušaja prema golu.
26' Osijek ima inicijativu, ali još uvijek nema prave opasnosti pred Čavlinom.
33' Goričan je pokušao uhvatiti Malenicu na spavanju, pucao je malo iskosa s lijeve strane, ali domaći je vratar na mjestu i koncentriran.
40' Malo smo kvalitetnog nogometa gledali danas u prvih 40 minuta na Opus Areni.
45'+1' Igra se minuta sudačke nadoknade.
45'+2' Kraj je prvog dijela.
46'
Izmjena! Izlazi Petar Brlek, ulazi Vedran Jugović.
46'
Izmjena! Izlazi Domagoj Bukvić, ulazi Anton Matković.
46'
Izmjena! Izlazi Šime Gržan, ulazi Ivan Fiolić.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
46' Zamalo je Lokomotiva povela s 2:0. Ponovno gužva u domaćem šesnaestercu, Malenica propušta loptu, a sa crte je čisti Omerović.
50' S ruba kaznenog prostora Omerović puca po dijagonali i pogađa vratnicu. U nastavku akcije Nejašmić, također s ruba kaznenog prostora, također tuče prema Čavlini, ali neuspješno. Vratar gostiju brani njegov šut.
58' Traje pritisak Osijeka na gostujuća vrata.
62'
Žuti karton dobio je Ivan Fiolić.
70'
Izmjena! Izlazi Darko Nejašmić, ulazi Kristijan Lovrić.
71'
Žuti karton dobio je Viktor Kanižaj.
73' Odlična prilika za Osijek!! Pušić s distance odapinje prema Čavlini, on sjajnom obranom čuva svoju mrežu. Osijek od svega ima tek korner.
79'
Izmjena! Izlazi Robert Mudražija, ulazi Blaž Bošković.
80'
Izmjena! Izlazi Mijo Caktaš, ulazi Filip Živković.
81' Domaći nogometaši trajno su se preselili u kazneni prostor Lokomotive. Nižu se napadi Osijeka, ali Lokosi i dalje drže minimalno vodstvo.
87'
GOL! Osijek - Lokomotiva 1:1
Mrežu je zatresao Ivan Fiolić.
87' Osijek je stigao do poravnanja! Duarte je odnio loptu ispred Tucija i pritom se poslužio i rukom, u nastavku akcije obrana Lokomotive nije ozbiljno shvatila Fiolića koji ulazi u 16 metara i zabija. Erceg je provjeravao ruku Duartea, ali procijenio je kako je sve bilo u redu i priznao je gol.
90' Igrat će se još minimalno pet minuta sudačke nadoknade.
90'+2'
Izmjena! Izlazi Art Smakaj, ulazi Branimir Kalaica.
90'+6' Kraj je susreta.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!