SuperSport HNL, 18. kolo, 08.12.2023, 17:30 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 4.829
Suci: Dario Bel (Osijek), Kruno Šarić (Županja), Kristijan Novosel (Gat)
Susret počinje u 17:30 sati.
 U prvom susretu 18. kola Lokomotiva dočekuje Hajduk. Iako su Lokosi domaćini, Hajduk je taj koji ima premoć na tribinama.
1' Počeo je susret.
5' Kakva prilika za Lokomotivu! Pobjegao je Šotiček i došao pred Lučića, čak i nije loše pucao, ali Lučić je fantastično obranio!
5'
Žuti karton dobio je Ismael Diallo.
10' Prvi put je zaprijetio Hajduk, Krovinović najbolje poznaje ovaj stadion, opalio je s nekih 18-19 metara, lopta ide malo pokraj gola.
13' Bubanja je prebacio glavom za Tucija koji je bio pred golom, ali nije uspio zahvatiti loptu.
19' Velika obrana Čavline! Dajaku je ubacio pred gol, Pukštas je bio na 6-7 metara, poslao je prema golu, ali Čavlina nogom izbija!
20' Opasno, skoro autogol, Leovac je ubacio, pred golom je bio Žaper koji nije najbolje zahvatio loptu i ona ide malo preko grede.
25'
GOL! Lokomotiva - Hajduk 1:0
Mrežu je zatresao Silvio Goričan. Asistent je Robert Mudražija.
25' Lokomotiva vodi 1:0! Sve je krenuo od Živkovića koji se izborio za loptu, ona dolazi do Mudražije, uslijedio je odličan centaršut kod kojeg je obrana Hajduka zaspala što koristi Gorićan i glavom potpuno sam zabija za vodstvo!
27' Dobar pokušaj Pukštasa s ruba 16 metara, lopta ide pokraj gola.
28' Čudesna obrana Čavline! Sjajan ubačaj Sahitija na prvu vratnicu gdje dolazi Livaja, skreće loptu prema golu, ali Čavlina sjajno brani!
30'
Žuti karton dobio je Karlo Bartolec.
40' Lokomotiva i dalje drži vodstvo, nakon pogotka Hajduk je pritisnuo i bio blizu izjednačenju, Čavlina je spasio Lokose nakon čega se igra malo primirila.
45' Minuta nadoknade.
45'+1' Kraj prvog dijela, Lokomotiva vodi 1:0.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
50' Šotiček je vukao napad Lokomotive, igrači Hajduka su ga puštali i nisu reagirali, došao je mladi igrač Lokosa do 17 metara, pucao, ali malo pokraj gola.
53'
Žuti karton dobio je Robert Mudražija.
55'
Izmjena! Izlazi Filip Krovinović, ulazi Anthony Kalik.
59'
Žuti karton dobio je Marin Šotiček.
62'
Izmjena! Izlazi Robert Mudražija, ulazi Fabijan Krivak.
65' Proslavio je Dajaku pogodak, došao je sam pred Čavlinu i prebacio ga, ali gol je ispravno poništen zbog baš velikog zaleđa.
69' Pao je Kalik na ulasku u 16 metara u duelu s Krivakom, Bel ništa ne sudi.
70'
Izmjena! Izlazi Vladan Bubanja, ulazi Branimir Kalaica.
71'
Izmjena! Izlazi Emir Sahiti, ulazi Yassine Benrahou.
71'
Izmjena! Izlazi Leon Dajaku, ulazi Vadis Odjidja-Ofoe.
75'
GOL! Lokomotiva - Hajduk 1:1
Mrežu je zatresao Yassine Benrahou.
75' Hajduk se vratio! Sretan gol Splićana, ubačena lopta u 16 metara na Livaju koji puca glavom, ali lopta pogađa u glavui Živkovića i točno se odbija na nogu Benrahoua koji zabija za 1:1!
84'
Izmjena! Izlazi Marin Šotiček, ulazi Duje Čop.
84'
Izmjena! Izlazi Karlo Bartolec, ulazi Fran Žilinski.
86'
Žuti karton dobio je Anthony Kalik.
87'
Izmjena! Izlazi Mihael Žaper, ulazi Fahd Moufi.
90' Pet minuta nadoknade.
90'+1' Vrhunska obrana Čavline! Benrahou je ostao sam na 11-12 metara i opalio snažno iz voleja, ali Čavlina je pokazao fantastičan refleks i obranio je taj pokušaj!
90'+4' Velika gužva pred golom Hajduka, lopta se odbijala, Lučić obranio, na kraju je bio prekršaj nad Lučićem.
90'+6' Kraj u Kranjčevićevoj, 1:1.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!