SuperSport HNL, 19. kolo, 17.12.2023, 14:30 h, Opus Arena
Suci: Ante Čulina, Luka Pajić, Željko Bučar; 4. sudac: Toni Dadić: VAR: Marin Vidulin, Ivan Vučković
Susret počinje u 14:30 sati.
1' Kreće utakmica.
1' Odmah prvi udarac Osijeka, ali Omerovićev šut otišao je visoko preko gola.
11' Osijek će očekivano nešto više na protivničkoj polovici, no najviše se igra na sredini terena.
17'
GOL! Osijek - Slaven Belupo 1:0
Mrežu je zatresao Kristijan Lovrić. Asistent je Ramon Mierez.
17'

Iz prve prave šanse na susretu Osijek je poveo. Nejašmić je odigrao za Miereza koji pokušava dodati za Lovrića. Lopta se malo odbila od Božića i došla točno do Lovrića koji iz blizine šalje loptu u gol.

24' Omerović je bio u solidnoj šansi, pucao je u suprotni kut, ali nije bilo dovoljno precizno.
26' Oštra lopta Hoxhe kroz pet metara, ali Malenica odbija dalje od gola. Prvi konkretniji pokušaj gostiju.
32'
GOL! Osijek - Slaven Belupo 2:0
32'

Činilo se da su gosti pohvatali konce igre, ali jedna greška donijela je Osijeku drugi gol. Ponovno je u ulozi asistenta bio Mierez, a strijelac Lovrić.

38' Dobar udarac Omerovića iz okreta, ali otišlo je kraj gola.
41' Lovrić je šutirao iz skraćenog kornera, boksao je Čović.
45'
Žuti karton dobio je Marin Prekodravac.
45' Kraj prvog dijela.
46' Kreće nastavak.
50'
GOL! Osijek - Slaven Belupo 3:0
Mrežu je zatresao Nail Omerović.
50'

Osijek je stigao do trećeg gola! Udarac Prekodravca brani Čović, no na odbijancu se našao Omerović i pospremio loptu u gol!

56' Lovrić se izvukao na lijevu nogu, ali pogodio je mrežu s vanjske strane.
58'
Izmjena! Izlazi Adrian Liber, ulazi Matej Šakota.
58'
Izmjena! Izlazi Tomislav Štrkalj, ulazi Dilan Andres Ortiz.
62'
Žuti karton dobio je Matej Šakota.
63' Šakota je dobio žuti karton zbog simuliranja.
66'
GOL! Osijek - Slaven Belupo 3:1
Mrežu je zatresao Matej Šakota.
66'

Fenomenalan pogodak Šakote! Prvo je uzeo loptu Braliću pa potpuno iz ravnoteže izbacio Duartea te poslao loptu kroz noge Malenici!

72' Greda se trese, gosti blizu drugog gola! Ortiz je glavom zatresao gredu!
75'
Izmjena! Izlazi Kristijan Lovrić, ulazi Mijo Caktaš.
79' Ortiz je najviši u skoku nakon kornera, ali ravno u vratara Osijeka.
82' Gržan ne može nastaviti s utakmicom zbog ozljede.
83'
Izmjena! Izlazi Šime Gržan, ulazi Renan Guedes.
83'
Izmjena! Izlazi Bujar Pllana, ulazi Filip Hlevnjak.
85' Ortiz na odbijenoj lopti na 15 metara. Obećavajuća situacija, ali otišlo je to preko gola.
85'
Žuti karton dobio je Marco Boras.
87'
Izmjena! Izlazi Domagoj Bukvić, ulazi Luka Zebec.
88'
Izmjena! Izlazi Nail Omerović, ulazi Filip Živković.
88'
GOL! Osijek - Slaven Belupo 4:1
Mrežu je zatresao Ramon Mierez. Asistent je Petar Pušić.
88'

Sjajno, zaista sjajno! Ramon Mierez je nakon dvije asistencije došao i do pogotka. S ruba 16 metara neobranjivo je pogodio malu mrežicu.

90' Četiri minute nadoknade.
90'+4' Kraj susreta.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!