SuperSport HNL, 22. kolo, 11.02.2024, 15:00 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Ante Čulina, Vedran Đurak, Jerko Crnčić; 4. sudac: Mateo Erceg
Filip Čuić 67'
4:0(1:0) Slaven Belupo
Slaven Belupo
Susret počinje u 15:00 sati.
 Danas su na rasporedu još dvije utakmice 22. kola SuperSport HNL-a. Prva od njih igra se na Poljudu gdje će Hajduk ugostiti Slaven Belupo.
1' Počeo je susret u Splitu.
5' Velika prilika za Hajduk, Brekalo je proigrao Moufija koji pronalazi Kalinića, on puca, a Pllana uklizava i odnosi loptu. Hajdukovi igrači tražili su kazneni udarac zbog igranja rukom, ali suci su odlučili drugačije.
11' Hajduk ima inicijativu, a sada i novu priliku. Pukštas je proigrao Kalika koji puca s nekih 15-ak metara, ali Agbekpornu je dobro uklizao i skrenuo loptu u korner.
18' Dobar pokušaj Krovinovića, plasirana lopta s nekih 20 metara, dovoljno opasna jer je pred Suškom bilo puno igrača, ali vratar Slavena dobro je reagirao.
27' Hajduk i dalje ima inicijativu i znatno je bolji protivnik, Farmaceuti su koncentrirani na vrebanje pogreške i pokušaj bijega u tranziciju.
37' Jako lijep pokušaj Kalika, dobio je loptu u 16 metara, lijepo je gađao u suprotni kut, ali lopta prolazi nekoliko centimetara pokraj vratnice.
40'
Žuti karton dobio je Emir Sahiti.
45' Dvije minute nadoknade.
45'+2'
GOL! Hajduk - Slaven Belupo 1:0
Mrežu je zatresao Nikola Kalinić. Asistent je Josip Brekalo.
45'+2' Hajduk u završnici prvog dijela ipak dolazi do pogotka! Krovinović je ubacio prema Kaliniću, on dodaje do Brekala koji mu iz prve prsima vraća, a Kalinić iz voleja s 13-14 metara pogađa u sam kut!
45'+3' Kraj prvog dijela, Hajduk zasluženo vodi.
46'
Izmjena! Izlazi Mihail Caimacov, ulazi Adrian Liber.
46' Počelo je drugo polivrijeme.
48'
GOL! Hajduk - Slaven Belupo 2:0
Mrežu je zatresao Josip Brekalo. Asistent je Emir Sahiti.
48' Hajduk vodi 2:0! Čim se Slaven Belupo malo otvorio, sijevnula je kontra Hajduka i pogodak! Sahiti je dugo vukao loptu, došao do 16 metara i pronašao na lijevoj strani Brekala koji se namješta i zabija u kut za povećanje prednosti.
51'
GOL! Hajduk - Slaven Belupo 3:0
Mrežu je zatresao Anthony Kalik. Asistent je Emir Sahiti.
51' Slaven je u slobodnom padu na početku drugog dijela! Sahiti je još jednom asistirao, pronašao je na ulasku u kazneni prostor Kalika koji dolazi sam pred vratara i rutinski zabija.
52'
Izmjena! Izlazi Nikola Kalinić, ulazi Filip Čuić.
53'
Žuti karton dobio je Bujar Pllana.
57'
Izmjena! Izlazi Fahd Moufi, ulazi Šimun Hrgović.
57'
Izmjena! Izlazi Anthony Kalik, ulazi Laszlo Kleinheisler.
60'
Izmjena! Izlazi Ivan Lepinjica, ulazi Ante Šuto.
60'
Izmjena! Izlazi Tomislav Štrkalj, ulazi Dilan Andres Ortiz.
64' Odrađuje Hajduk mirno posao, Slaven Belupo ne pokazuje zasad tu kvalitetu da bi stvorio uvjete za neki preokret u ovom susretu.
65'
Žuti karton dobio je Daniel Štefulj.
67'
GOL! Hajduk - Slaven Belupo 4:0
Mrežu je zatresao Filip Čuić. Asistent je Emir Sahiti.
67' Farmaceuti tonu i dalje, Krovinović je lijepo pronašao Sahitija, on odlično u kaznenom prostoru vidi mladog Čuića koji je posve sam i bez problema zabija za 4:0!
70'
Izmjena! Izlazi Zvonimir Šarlija, ulazi Josip Elez.
70'
Izmjena! Izlazi Emir Sahiti, ulazi Leon Dajaku.
72'
Izmjena! Izlazi Marco Boras, ulazi Vinko Međimorec.
75'
Žuti karton dobio je Filip Uremović.
76' Pokušaj Slavena, Ortiz je pucao s 18 metara, ali preslabo za Lučića.
78' Još jedan pokušaj Ortiza, ali ponovno ne posebno opasno za Lučića, ovaj put pokraj gola.
80'
Izmjena! Izlazi Antonio Bosec, ulazi Filip Krušelj.
86' Dobro je opalio mladi Čuić pod gredu, ali atraktivno je obranio Sušak.
90' Najbolja prilika za goste, Mioč je bio sam pred Lučićem, ali loše je reagirao.
90' Tri minute nadoknade.
90'+3' Kraj na Poljudu i zasluženo slavlje Hajduka.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!