SuperSport HNL, 23. kolo, 16.02.2024, 17:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Mateo Erceg (Pristeg), Anto Marić (Zagreb), Deni Grofelnik (Valpovo)
1:1(0:1) Istra 1961
Dario Marešić 38'
Istra 1961
Susret počinje u 17:00 sati.
 Prvi susret 23. kola SuperSport HNL-a odigrat će Slaven Belupo i Istra 1961. Farmaceuti traže iskupljenje nakon vrlo lošeg nastupa na Poljudu dok Istra želi vezati pobjede povratkom Paola Tramezzanija u hrvatski nogomet.
1' Počeo je susret.
6' Odličan početak susreta, otvoreno su krenuli i jedni i drugi. Ekong je imao odličnu situaciju, ali nije dobro zahvatio loptu glavom da bi minutu kasnije Štrkalj zaprijetio na drugoj strani, no Majkić je nogom uspio obraniti njegov pokušaj.
15' Slaven Belupo je nešto bolji u početku susreta, imao je još jedan pokušaj preko Benedika Mioča koji je pucao s ruba kaznenog prostora pokraj gola.
19' Dobro kombiniraju domaćini, Štrkalj je dobio loptu na desnoj strani kaznenog prostora, puca iskosa, ali Majkić brani.
25' Odlična prilika sada i za Istru, Erceg je ušao u kazneni prostor i pucao snažno s nekih 8-9 metara, ali Sušak je odlično obranio taj pokušaj.
38'
GOL! Slaven Belupo - Istra 1961 0:1
Mrežu je zatresao Dario Marešić. Asistent je Oleksandr Petrusenko.
38' Istra vodi krasnim pogotkom Marešića! Petrusenko je ubacio loptu iz kornera Marešiću na glavu, a on je šalje u sam gornji kut, neobranjivo za vodstvo gostiju.
45' Kraj prvog dijela, bez sudačke nadoknade.
46'
Izmjena! Izlazi Filip Krušelj, ulazi Marco Boras.
46'
Izmjena! Izlazi Samuel Bakia Nongoh, ulazi Robert Murić.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
52' Pokušaj Vuka s ruba kaznenog prostora, lopta je išla u donji kut, ali Sušak je bio spreman.
54'
GOL! Slaven Belupo - Istra 1961 1:1
Mrežu je zatresao Ivan Lepinjica. Asistent je Tomislav Štrkalj.
54' Slaven Belupo poravnava! Liber je gurnuo loptu prema Štrkalju koji iz prve proigrava Lepinjicu, a on rutinski zabija za 1:1.
56'
Žuti karton dobio je Tomislav Štrkalj.
61'
Žuti karton dobio je Dario Marešić.
64'
Žuti karton dobio je Advan Kadušić.
67'
Izmjena! Izlazi Emmanuel Ekong, ulazi Salim Fago Lawal.
67'
Izmjena! Izlazi Mario Čuić, ulazi Ivan Ćalušić.
73' Odlična reakcija Međimorca, Lawal je išao prema golu, ali Međimorec je sjajno uklizao i odnio loptu.
75'
Izmjena! Izlazi Advan Kadušić, ulazi Luka Hujber.
75'
Izmjena! Izlazi Adrian Liber, ulazi Mihail Caimacov.
78'
Žuti karton dobio je Ivan Lepinjica.
79'
Žuti karton dobio je Bujar Pllana.
83' Pada u 16 metara Štrkalj nakon kontakta s Marešićem, ali bilo je to prelagano za kazneni udarac.
90' Još četiri minute nadoknade.
90'+2'
Izmjena! Izlazi Tomislav Štrkalj, ulazi Dilan Andres Ortiz.
90'+5' Kraj u Koprivnici, 1:1.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!