SuperSport HNL, 30. kolo, 14.04.2024, 16:30 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Fran Jović, Luka Pušić, Dario Kolarević; 4. sudac: Toni Dadić
Ramon Mierez 42'
Osijek
Susret počinje u 16:30 sati.
1' Počeo je susret.
5' Zanimljiv početak susreta, Osječani su izašli dosta visoko i stoje bliže protivničkom golu nego Splićani.
9' Prvi udarac prema golu, Krovinović je pucao s 22-23 metra, lopta od bloka ide u korner.
15' Prvih 15 minuta je iza nas, još uvijek bez nekih konkretnih prilika na obje strane.
17' Dobra lopta u prostor za Trajkovskog koji ulazi u 16 metara i puca iskosa, ali u Kolića koji odbija loptu.
19'
GOL! Hajduk - Osijek 0:1
Mrežu je zatresao Anton Matković.
19' Osijek vodi 1:0! Jurišić je vukao loptu i pucao s 18 metara, lopta se odbija od domaćeg braniča i dolazi do Matkovića koji lijepo cilja s 13-14 metara iskosa u suprotni kut i pogađa za vodstvo Osijeka!
28'
GOL! Hajduk - Osijek 1:1
Mrežu je zatresao Aleksandar Trajkovski. Asistent je Josip Brekalo.
28' Vraća se Hajduk! Brekalo je odradio najveći dio posla, prošao je desnom stranom, Osječani su tu kasnili s reakcijom, zatim je centrirao na drugu vratnicu za posve samog Trajkovskog koji nije mogao promašiti praznu mrežu iz same blizine.
38' Nakon što je Hajduk izjednačio, igra se stabilizirala na sredini terena i nema novih prilika.
42'
GOL! Hajduk - Osijek 1:2
Mrežu je zatresao Ramon Mierez.
42' Osijek ponovno vodi! Gužva u 16 metara Hajduka, pokušao je pucati Guedes, pogodio je Krovinovića koji je bio odmah ispred njega, ali lopta se idealno od venjaka Hajduka odbija do Miereza koji sa 7-8 metara pogađa za 2:1.
45' Dvije minute nadoknade.
45'+2' Kraj prvog dijela, 1:2.
46' Počelo je drugo poluvrijeme, bez promjena na obje strane.
49' Lijep pokušaj Pušića izvana, išla bi lopta vjerojatno u sam kut da nije taman toliko skrenuta u korner.
55'
Izmjena! Izlazi Šimun Hrgović, ulazi Emir Sahiti.
56'
Žuti karton dobio je Emir Sahiti.
62' Velika prilika za Osijek! Mierez je prebacio loptu za Bukvića koji je bio oči u oči s Buljanom, gađao donji kut, vratar Hajduka dovoljno je skrenuo loptu da ne uđe u mrežu.
63'
Izmjena! Izlazi Laszlo Kleinheisler, ulazi Ivan Perišić.
63'
Izmjena! Izlazi Filip Krovinović, ulazi Anthony Kalik.
63'
Izmjena! Izlazi Aleksandar Trajkovski, ulazi Nikola Kalinić.
66' Odlična prilika za Hajduk, Kolić spašava! Perišić je dobio loptu u 16 metara, poslao je u sredinu u peterac za samog Sahitija, ali vratar Osijeka u posljednji trenutak skreće loptu i Sahiti ne dolazi do nje.
71'
Žuti karton dobio je Stjopa Mkrtčjan.
71'
Izmjena! Izlazi Anton Matković, ulazi Vedran Jugović.
71'
Izmjena! Izlazi Domagoj Bukvić, ulazi Enis Cokaj.
74' Kakav promašaj Uremovića! Ubačena lopta iz kornera, Prpić je prebacio na drugu vratnicu gdje je na metar od gola sam Uremović, ali on promašuje loptu. Čisti zicer!
78' Vratnica! Pucao je Kalinić koji je bio u skoku sa Stjopom, lopta pogađa vratnicu i odbija se Koliću u ruke.
81'
Žuti karton dobio je Nikola Kalinić.
81'
Izmjena! Izlazi Vadis Odjidja-Ofoe, ulazi Leon Dajaku.
82'
Žuti karton dobio je Enis Cokaj.
84'
Izmjena! Izlazi Petar Pušić, ulazi Nail Omerović.
85' Još jedna dobra prilika za Splićane, Sahiti je dobio loptu u 16 metara, namjestio se na udarac, gađao suprotni kut, ali za vrlo malo promašio.
90' Dvije vrhunske obrane Franka Kolića! Prvo je obranio sjajan udarac Pukštasa glavom, lopta je došla do Sahitija, on je šalje na peterac za Kalinića, ali i njegov pokušaj Kolić brani! Obrana utakmice!
90' Pet minuta nadoknade. Bit će i malo više jer se ukazuje pomoć Koliću.
90'+3' Traje VAR provjera, Uremovića je pogodila lopta u ruku u 16 metara. Pregledava Jović snimku.
90'+3' Kaže Jović ništa od toga.
90'+6'
Izmjena! Izlazi Renan Guedes, ulazi Šime Gržan.
90'+6'
Izmjena! Izlazi Ramon Mierez, ulazi Ladislav Almasi.
90'+7'
Žuti karton dobio je Franko Kolić.
90'+8' Kraj, Hajduk je upisao novi poraz, 2:1.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!