SuperSport HNL, 34. kolo, 11.05.2024, 19:30 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 18.126
Suci: Patrik Kolarić (Čakovec), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Nikola Kečkiš (Virovitica)
Dinamo
Dinamo
Arijan Ademi 73'
1:0(0:0) Osijek
Osijek
Susret počinje u 19:30 sati.
 Nakon poraza Rijeke u Varaždinu, sve je jasno. Dinamu pobjeda u 34. kolu protiv Osijeka i matematički osigurava naslov prvaka.
1' Počeo je susret.
7' Odličan udarac glavom Miereza i vrhunska obrana Nevistića! Nakon ubačaja s desne strane Mierez je pucao glavom s 8-9 metara, ali Nevistić je fantastično reagirao i obranio ovaj pokušaj!
13' Odlična prilika sada za Dinamo, ubačaj s desne strane, u skoku je bio Vidović koji puca glavom, ali lopta ide malo pokraj vratnice.
23' Dinamo ima inicijativu u posljednjih desetak minuta, bilo je nešto pokušaja, Modri su bolji, ali pogodaka još nema.
28' Mierez probava s ruba kaznenog prostora, pucao je snažno, ali malo neporecizno.
35'
Žuti karton dobio je Stefan Ristovski.
35' Slično kao protiv Lokomotive, Matković se sjurio prema golu, srušio ga je Ristovski koji zarađuje žuti karton.
37' Slobodnjak s 20 metara izveo je Mierez, ali lopta pogađa živi zid i ide u korner.
44' VAR provjera, Petković je pao u dvoboju s Bukvićem, Kolarić će provjeriti na monitoru.
45' Kolarić je presudio kako nije dovoljno za kazneni udarac.
45' Četiri minute nadoknade.
45'+1' Udarac Petkovića s 18 metara, ali Kolić je to obranio.
45'+2' Guedes spašava! Nakon lošeg ispucavanja Kolića, Dinamo je došao do lopte na 30 metara od gola, Baturina je proigrao Brodića koji ulazi u 16 metara, puca, ali Guedes u posljednji trenutak blokira.
45'+4' Baturina ubacuje iz kornera, Petković snažno puca glavom, ali malo pokraj vratnice.
45'+5' Kraj prvog dijela, 0:0.
46'
Izmjena! Izlazi Fran Brodić, ulazi Takuya Ogiwara.
46'
Izmjena! Izlazi Gabriel Vidović, ulazi Arber Hoxha.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
53' Hoxha je odradio dobar posao, pronašao je Baturinu, on puca s 20 metara, ali ravno u Kolića.
55' Sjajna obrana Nevistića! Pušić je odlično opalio s 20-ak metara, ali Nevistić atraktivno i dobro brani!
56' Odmah uzvraća Dinamo, Baturina se izborio za prostor, odlično je opalio s ruba kaznenog prostora, ali lopta ide pokraj gola.
59' Arber Hoxha je išao prema golu, Duarte ga je srušio, Kolarić pokazuje da se igra dalje!
61' Provjerit će Kolarić ovu situaciju.
63'
Crveni, isključujući karton dobio je Andre Duarte.
63' Duarteu crveni karton, a Dinamu slobodni udarac. Duarte je kao posljednji igrač srušio Hoxhu.
64'
Izmjena! Izlazi Domagoj Bukvić, ulazi Stjopa Mkrtčjan.
64'
Žuti karton dobio je Renan Guedes.
65' Slobodnjak s 18 metara izveo je Ogiwara koji pogađa u živi zid.
72'
Izmjena! Izlazi Takuro Kaneko, ulazi Dario Špikić.
73'
GOL! Dinamo - Osijek 1:0
Mrežu je zatresao Arijan Ademi. Asistent je Josip Mišić.
73' Dinamo vodi 1:0! Nakon kornera i kratke kombinacije ubacio je Mišić, na drugoj vratnici iz drugog plana dolazi Ademi i glavom zakucava loptu u mrežu!
79'
Izmjena! Izlazi Enis Cokaj, ulazi Vedran Jugović.
79'
Izmjena! Izlazi Petar Pušić, ulazi Kristijan Lovrić.
79'
Izmjena! Izlazi Anton Matković, ulazi Šime Gržan.
81'
Žuti karton dobio je Dario Špikić.
83'
Izmjena! Izlazi Arijan Ademi, ulazi Petar Sučić.
85'
Izmjena! Izlazi Martin Baturina, ulazi Marko Rog.
87' Sučić dobra povratna lopta s desne strane, pokušao je Špikić petom, ali nije zahvatio loptu.
87'
Izmjena! Izlazi Darko Nejašmić, ulazi Kristian Fućak.
90' Šest minuta nadoknade.
90'+3'
Žuti karton dobio je Kristian Fućak.
90'+6' Kraj, Dinamo je sedmi put zaredom prvak Hrvatske!
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!