Danas imamo na rasporedu po prvi put puni program na ovom Euru. U prvom susretu dana, u predigri Hrvatskoj i Španjolskoj, igrat će vrlo neugodne Mađarska i Švicarska.
1' Počeo je susret.
5'
Žuti karton dobio je Silvan Widmer.
5' Vrlo rani karton, zaslužen, Widmer je pomeo Kerkeza na mađarskih 20 metara.
10' Deset minuta smo čekali na prvi pokušaj na susretu, Roland Sallai je pucao s nekih 18 metara, lopta ide daleko od gola.
13' Trese se mreža Mađara, ali podignuta je zastavica, međutim lako bi mogao biti priznat ovaj gol, ne čini se kao zaleđe.
13'
GOL! Mađarska - Švicarska 0:1
Mrežu je zatresao Kwadwo Duah.
13' Ipak pogodak, Švicarska vodi 1:0! Odlična lopta kroz obranu za Duaha koji bježi Orbanu i dolazi sam pred Gulacsija i mirno pogađa za 1:0! Zaleđa nije bilo, dva Mađara su pogriješila u postavljanju.
20' Još jedan veliki kiks mađarske obrane, Vargas je dobio loptu u prostor i bio sam pred Gulacsijem, ali mađarski vratar ipak brani!
29' Očekivali smo više od Mađara, zasad su pokazali dosta malo toga.
39' Uspjeli su Mađari napokon malo približiti igru kaznenom prostoru Švicarske, ali jako sporo ide ta lopta.
40' Prva opasnost pred švicarskim golom! Szoboszlai je ubacio iz prekida, Orban je bio na lopti, ali nijew je najbolje zahvatio.
45'
GOL! Mađarska - Švicarska 0:2
Mrežu je zatresao Michel Aebischer.
45' Krasan gol Švicaraca! Doibro je lopta kružila oko kaznenog prostora, na kraju došla do Aebischera koji odličnim udarcem izvana pogađa u sam donji kut!"
45'+2' Kraj prvog dijela, Mađari gube 2:0!
46'
Izmjena! Izlazi Adam Lang, ulazi Bendeguz Bolla.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
47' Nastavljaju Švicarci gdje su stali, Duah je još jednom prijetio, gađao donji kut, ali Gulacsi brani.
57' Mađarska i dalje izgleda nepovezano i nesigurno, kao što se Škotima dogodio jučer blackout, daleko nije niti Mađarska danas, samo što ih Švicarci nisu "napunili". Zasad.
59'
Žuti karton dobio je Remo Freuler.
63' Najbolja prilika za Mađarsku dosad! Sallai je odlično ubacio s lijeve strane, Barnabas Varga je pucao glavom s nekih 6-7 metara, ali lopta ide malo pokraj gola.
66'
GOL! Mađarska - Švicarska 1:2
Mrežu je zatresao Barnabas Varga.
66' Bude se i vraćaju Mađari! Lijepo su razigrali ovu akciju, u konačnici je Szoboszlai ubacio u peterac, a Varga je glavom iz teške pozicije pogodio za 1:2!
67'
Izmjena! Izlazi Adam Nagy, ulazi Laszlo Kleinheisler.
68'
Izmjena! Izlazi Kwadwo Duah, ulazi Zeki Amdouni.
68'
Izmjena! Izlazi Silvan Widmer, ulazi Leonidas Stergiou.
69'
Žuti karton dobio je Attila Szalai.
74'
Izmjena! Izlazi Ruben Vargas, ulazi Breel Embolo.
75' 15 minuta ostalo je Mađarima da se pokušaju vratiti u utakmicu.
79'
Izmjena! Izlazi Miloš Kerkez, ulazi Martin Adam.
79'
Izmjena! Izlazi Attila Szalai, ulazi Marton Dardai.
86'
Izmjena! Izlazi Remo Freuler, ulazi Fabian Rieder.
86'
Izmjena! Izlazi Daniel Ndoye, ulazi Vincent Sierro.
87' Mađari nemaju što čekati i pokušavaju pritisnuti Švicarce, ali oni se jako dobro brane.
88'
Žuti karton dobio je Attila Fiola.
90' Velika obrana Gulacsija! Ubačaj iz kuta, Xhaka je skrenuo loptu glavom, ali refleksna reakcija mađarskog vratara!
90' Pet minuta nadoknade.
90'+1' Bijeg Riedera, prošao je i vratara, ali otišao je previše ukoso. Sve se to dogodilo nakon nove velike pogreške Mađara.
90'+3'
GOL! Mađarska - Švicarska 1:3
Mrežu je zatresao Breel Embolo.
90'+3' To je to! 3:1 Švicarska! Orban je poklonio loptu Embolu koji je sam pred Gulacsijem, lijepo ga prebacuje za 3:1!
90'+6' Kraj, potpuno zaslužena pobjeda Švicarske!
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!