Zlatko Dalić
Susret počinje u 18:00 sati.
 Vrijeme je i za Hrvatsku i Španjolsku! Prvi susret skupine B u Berlinu pred krcatim tribama popunjenim uglavnom hrvatskim navijačima.
 Odtutnjala je Lijepa naša Olimpijskim stadionom, sve je spremno za početak!
1' Počelo je, sretno Hrvatska!
4' Potencijalno vrlo neugodna situacija, Ruiz je gurnuo loptu kroz obranu, nitko od Španjolaca nije došao do nje, mogao je Ruiz i pucati, ali srećom nije.
7' Bolji ulazak Španjolaca, Morata prvi zagrijava Livakovića, šut s nekih 20 metara u hrvatskog vratara.
10' Španjolci u potpunosti dobivaju bitku za posjed, Hrvatska teško dolazi do lopte i još teže je zadržava, Španjolska je krenula vrlo agresivno.
20' Uspostavila je Hrvatska ravnotežu i taj pritisak Španjolaca iz prvih 12-13 minuta je ipak malo splasnuo.
22' Tražio je Kramarić loptom u prostor Budimira, moglo je biti opasno, ali Simon je dobro ispratio i bio brži od napadača Osasune.
22' Prvi hrvatski udarac prema golu, Stanišić je ubacio prema Budimiru, on puca glavom, ali zasmetao mu je Le Normand.
29'
GOL! Španjolska - Hrvatska 1:0
Mrežu je zatresao Alvaro Morata.
29' Španjolska vodi 1:0. Nesporazum u hrvatskoj obrani kaznio je Alvaro Morata, lopta kroz sredinu obrane gdje je Morata bio između dva stopera i pobjegao im, ušao u 16 metara i rutinski zabio.
30' Dobra prilika za Hrvatsku, Kovačić je vukao loptu i pokušao s ruba kaznenog prostora, ali lopta je bila preblizu Simonu koji brani.
32'
GOL! Španjolska - Hrvatska 2:0
Mrežu je zatresao Fabian Ruiz.
32' 2:0 za Španjolsku, Ruiz je prošetao kroz hrvatsku obranu i lijepo zabio.
33' Odmah uzvraća i Hrvatska, Brozović je dobro pucao s ruba kaznenog prostora, Simon je odbio loptu, ali samo do Majera koji iskosa puca u vanjski dio mreže.
41' Krasna prilika za Hrvatsku! Gvardiol je iskosa s lijeve strane probao, lopta je išla prema drugoj vratnici gdje je Budimir vrlo malo zakasnio i nije pogodio praznu mrežu.
45' Kramarić s dobrih 30 metara, ali nije bilo precizno.
45' Dvije minute nadoknade. Probao je i Kovačić izvana, ali isto dosta neprecizno.
45'+2'
GOL! Španjolska - Hrvatska 3:0
Mrežu je zatresao Dani Carvajal.
45'+2' 3:0. Yamal je ubacio pred gol, Carvajal je pobjegao čuvarima i lakoćom iz blizine zabio.
45'+3' Kraj prvog dijela, loše izdanje Hrvatske, 3:0 za Španjolsku.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
52' Velika obrana Livakovića! Okomito i brzo napadaju Španjolci, hrvatska obrana nije bila dobro postavljena, Yamal je pucao iskosa, ali Livaković brani.
55' Koliko sreće sada za Španjolce! Kovačić, Budimir, Stanišić, Kramarić, lopta se odbijala kao u fliperu, ali na kraju nije htjela u mrežu.
56'
Izmjena! Izlazi Ante Budimir, ulazi Ivan Perišić.
59'
Izmjena! Izlazi Pedri, ulazi Daniel Olmo.
65'
Izmjena! Izlazi Luka Modrić, ulazi Luka Sučić.
65'
Izmjena! Izlazi Mateo Kovačić, ulazi Mario Pašalić.
67'
Izmjena! Izlazi Alvaro Morata, ulazi Mikel Oyarzabal.
67'
Izmjena! Izlazi Nico Williams, ulazi Mikel Merino.
72'
Izmjena! Izlazi Andrej Kramarić, ulazi Bruno Petković.
74' Nema nekih promjena na terenu, Hrvatska pokušava zaprijetiti, ali evo već 20 minuta to ne uspijeva dok Španjolska s druge strane izgleda opasno kada god krene prema naprijed.
78' Kazneni udarac za Hrvatsku! Majer je uzeo loptu Simonu, dao je za Petkovića kojeg s leđa ruši Rodri.
79'
Žuti karton dobio je Rodri.
80' Petković smanjuje na 3:1! Kazneni udarac obranio mu je Simon, lopta je došla do Perišića koji je vraća Petkoviću, a on je šalje u mrežu.
81' Ipak ništa od pogotka, Perišić je prerano ušao u 16 metara.
86'
Izmjena! Izlazi Lamine Yamal, ulazi Ferran Torres.
86'
Izmjena! Izlazi Rodri, ulazi Martin Zubimendi.
90' Pet minuta nadoknade.
90'+6' Kraj, Španjolska slavi s 3:0.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!