EP 2024, skupina E, 2. kolo, 22.06.2024, 21:00 h, Köln Stadium, Köln
Suci: Szymon Marciniak, Tomasz Listkiewicz, Adam Kupsik (Poljska); 4. sudac: Donatas Rumšas (Litva)
Leandro Trossard
56'
18
Orel Mangala
72'
11
Yannick Carrasco
72'
2
Zeno Debast
77'
Darius Olaru
68'
10
Ianis Hagi
68'
7
Denis Alibec
81'
23
Deian Sorescu
90'
Edward Iordanescu
Susret počinje u 21:00 sati.
1' Kreće utakmica.
2'
GOL! Belgija - Rumunjska 1:0
Mrežu je zatresao Youri Tielemans. Asistent je Romelu Lukaku.
2'

Sjajan početak Belgije, Lukaku je ostavio loptu za Tielemansa na 17 metara koji je odličnim udarcem zatresao mrežu!

4' Odlična šansa za Rumunje, pucao je glavom Dragusin, ali obranio je belgijski vratar!
11' Nakon vatrenog početka, malo smo se primirili sa šansama.
13' Lukaku se izborio za prostor, okrenuo i pokušao šutirati s osam metara, ali blok Rumunja u zadnji trenutak.
18' Sjajan prodor De Bruynea i proigravanje za Lukebakia koji se izborio na ljevicu i gađao suprotni kut. Odlično je obranio rumunjski vratar!
19' Verthongen je pucao preko gola s deset metara.
29' Napada i dalje Belgija, ali novih šansi nema, iako su jako blizu.
31' Odličan udarac Dokua iskosa, brani Nita!
35'
Žuti karton dobio je Dodi Lukebakio.
36' Dennis Man je okušao udarac s ruba 16 metara, ali nije to bio toliko jak udarac. Tek da se upiše u statistiku udaraca u okvir.
43' Udarac De Bruynea, ali preslabo za Nitu.
45' Minuta nadoknade.
45'+2' Kraj prvog poluvremena.
46' Kreće nastavak.
46'

Prvi pokušaj Rumunja u nastavku, udarac Mana hvata Casteels.

48' Mihaila se sjurio prema golu Belgije, ali otišao je previše ukoso za bolji udarac. Otišlo je to preko gola.
52' Odličan pokušaj De Bruynea iskosa sa 17 metara u suprotni kut. Otišlo je malo kraj stative!
55' Još jednom De Bruyne, ali ne ide. Ovoga puta Nita je uhvatio loptu.
56'
Izmjena! Izlazi Dodi Lukebakio, ulazi Leandro Trossard.
58' De Bruyne je sada bio nesebičan i odlučio vratiti loptu za Dokua kroz peterac, ali suigrač je malo zakasnio na nju.
60'
Žuti karton dobio je Nicusor Bancu.
63' Doku se izborio za prostor za udarac kraj rumunjskih braniča, ali pogodio je vanjski dio mreže.
65'

Tko čeka, taj dočeka! Sjajna lopta De Bruynea za Lukakua koji se sjurio prema golu i glatko matirao protivničkog vratara.

Ili ipak ne! Lukaku jednostavno nema sreće. Dosuđeno je zaleđe!

65'
Žuti karton dobio je Kevin De Bruyne.
65'
Žuti karton dobio je Marius Marin.
66' Još jednom Lukaku u šansi, ali sada brani vratar Rumunjske!
68'
Izmjena! Izlazi Marius Marin, ulazi Darius Olaru.
68'
Izmjena! Izlazi Valentin Mihaila, ulazi Ianis Hagi.
68' Sjajna šansa za Rumunje preko Mana, ali brani vratar Belgije!
72'
Izmjena! Izlazi Youri Tielemans, ulazi Orel Mangala.
72'
Izmjena! Izlazi Jeremy Doku, ulazi Yannick Carrasco.
77'
Izmjena! Izlazi Arthur Theate, ulazi Zeno Debast.
80'
GOL! Belgija - Rumunjska 2:0
Mrežu je zatresao Kevin De Bruyne. Asistent je Koen Casteels.
80'

Casteels je ispucao loptu koja stiže do De Bruynea, a on je neumoljiv i poentira za 2:0!

81'
Izmjena! Izlazi Denis Dragus, ulazi Denis Alibec.
83' Trossard je išao nesebično odigrati za Lukakua, iako je mogao šutirati. Rumunji su otklonili opasnost.
85' Rumunjska je bila blizu pogotku, ali malo ispred gol linije to je očistio Castagne bez većih poteškoća.
89' Još jednom Lukaku, pucao je iskosa, no Nita je obranio!
90'
Izmjena! Izlazi Andrei Ratiu, ulazi Deian Sorescu.
90' Četiri minute nadoknade.
90'+4' Kraj utakmice.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!