EP 2024, skupina F, 2. kolo, 22.06.2024, 15:00 h, Volksparkstadion, Hamburg
Suci: Daniel Siebert, Jan Seidel, Rafael Foltyn (Njemačka); 4. sudac: Irfan Peljto (BiH)
Luka Ločošvili
62'
10
Giorgi Čakvetadze
62'
23
Saba Lobžanidze
82'
15
Giorgi Gvelesiani
82'
11
Giorgi Kvilitaia
88'
Matej Jurasek
55'
20
Ondrej Lingr
55'
13
Mojmir Chytil
68'
7
Antonin Barak
81'
8
Petr Ševčik
82'
Ivan Hašek
Susret počinje u 15:00 sati.

Gruzija i Češka igraju utakmicu drugog kola Europskog prvenstva i traže svoje prve bodove. Gruzija je izgubila od Turske, a Češka od Portugala.

1' Kreće utakmica.
3'

Odmah dvije sjajne šanse Češke, ali obje je obranio gruzijski vratar! Prvo je pucao Hložek, a zatim i škaricama Krejči!

3'

Još jedna obrana Mamardašvilija, ovoga puta glavom Schicka!

6'

Obećavajući početak, igra se napadački na obje strane.

11' I jedni i drugi tražili su penale, ali Siebert je samo odmahnuo rukom.
15' Češka se jako oslanja na centaršuteve, zasad funkcionira vrlo dobro, ali pogotka još nema.
18'
Žuti karton dobio je Vladimir Coufal.
23'

Češka je na minutu povela preko Hložeka, ali je češki nogometaš loptu u mrežu pogurao rukom.

27' Malonogometna akcija Češke, ali ostali su bez udarca u ključnom trenutku! Šteta!
29' Udarac Hložeka, nova obrana gruzijskog golmana!
36'
Žuti karton dobio je Guram Kašia.
40'
Žuti karton dobio je Lukaš Provod.
45'+1'

Velika šansa za Gruziju! Kašia je pucao sa sedam metara, ali je obranio Stanek!

45'+2'

Penal za Gruziju, Hranač je igrao rukom! Nevjerojatan pehist u češkim redovima iz prvog kola, sada je skrivio penal!

45'+4'
GOL! 1:0! Najstrožu kaznu realizirao je Georges Mikautadze.
45'+4'

Mikautadze siguran s 11 metara.

45'+5'

Gotovo pa odgovor na drugoj strani, ali Mamardašvili sjajno brani udarac Schicka!

45'+5' Čak osam obrana gruzijskog vratara.
45'+6' Kraj prvog poluvremena.
46' Kreće nastavak.
47'
Žuti karton dobio je David Jurasek.
53'
Žuti karton dobio je Tomaš Holeš.
55'
Izmjena! Izlazi Vaclac Černy, ulazi Matej Jurasek.
55'
Izmjena! Izlazi Adam Hložek, ulazi Ondrej Lingr.
57' Odlično odigrana kontra Gruzije, ali Mekvabišvili je pucao malo kraj gola s 15 metara.
59'
GOL! Gruzija - Češka 1:1
Mrežu je zatresao Patrik Schick.
59'

Češka zasluženo do izjednačenja, Lingr je pucao glavom i pogodio stativu. Lopta se odbila do Schika koji je lako skreće u mrežu!

61' Udarac glavom Krejčija odlazi malo kraj stative.
62'
Izmjena! Izlazi Giorgi Citaišvili, ulazi Luka Ločošvili.
62'
Izmjena! Izlazi Zuriko Davitašvili, ulazi Giorgi Čakvetadze.
66' Matej Jurasek je pucao izvana, nova obrana Mamardašvilija!
67'

Schik ne može nastaviti s igrom zbog ozljede.

68'
Izmjena! Izlazi Patrik Schick, ulazi Mojmir Chytil.
77' Chytil je pokušao glavom skrenuti loptu u mrežu, ali nije uspio najbolje zahvatiti loptu i poslao je pored gola.
78' Mamardašvili je došao do desete obrane danas! Ovoga puta pucao je Lingr.
81'
Žuti karton dobio je Tomaš Souček.
81'
Izmjena! Izlazi Lukaš Provod, ulazi Antonin Barak.
82'
Izmjena! Izlazi Hviča Kvarachelija, ulazi Saba Lobžanidze.
82'
Izmjena! Izlazi David Jurasek, ulazi Petr Ševčik.
82'
Izmjena! Izlazi Solomon Kvirkvelia, ulazi Giorgi Gvelesiani.
83'
Žuti karton dobio je Anzor Mekvabišvili.
83'
Žuti karton dobio je Giorgi Gvelesiani.
88'
Izmjena! Izlazi Georges Mikautadze, ulazi Giorgi Kvilitaia.
90' Pet minuta nadoknade.
90'+5'
Žuti karton dobio je Giorgi Kočorašvili.
90'+5'

U zadnjem napadu na utakmici kontra Gruzije, ali Lobžanidze je pucao preko gola!