EP 2024, skupina F, 2. kolo, 22.06.2024, 18:00 h, BVB Stadion, Dortmund
Suci: Felix Zwayer, Stefan Lupp, Marco Achmüller (Njemačka); 4. sudac: Jesús Gil Manzano (Španjolska)
Yusuf Yazici
46'
16
Ismail Yüksek
59'
19
Kenan Yildiz
59'
8
Arda Güler
70'
3
Merih Demiral
76'
Ruben Neves
46'
25
Pedro Neto
46'
2
Nelson Semedo
68'
24
Antonio Silva
83'
15
Joao Neves
88'
Roberto Martinez
Susret počinje u 18:00 sati.
1'

Kreće utakmica!

2' Ronaldo iz voleja, ali nije bilo presnažno. Lako je uhvatio vratar Turske.
6' Šansa za Tursku, ali Arturkoglu s četiri metra nije uspio zahvatiti najbolje loptu.
14' Čvrsti i jedni i drugi, protivniku se ne ostavlja puno prostora.
21'
GOL! Turska - Portugal 0:1
Mrežu je zatresao Bernardo Silva. Asistent je Nuno Mendes.
21'

Portugal je došao do vodstva! Nuno Mendes poslao je s lijeve strane oštru loptu kroz kazneni prostor, Kokcu je skrenuo loptu samo do Bernarda Silve koji udarcem isprve matira protivničkog vratara!

24' Bruno Fernandes je pucao iz voleja s ruba 16 metara, otišlo je dva do tri metra od gola.
25'
Žuti karton dobio je Abdülkerim Bardakci.
27'
GOL! Turska - Portugal 0:2
U vlastitu mrežu loptu je pospremio Samet Akaydin.
27'

Joao Cancelo nije se razumio s Cristianom Ronaldom i proigrao je samo protivničkog igrača. Samet Akaydin išao je zatim vratiti svom vrataru koji je istovremeno izlazio na loptu. Nije bilo spasa, lopta je bila prejaka i prešla preko gol linije!

31' Odličan prodor Akturkoglua i udarac iskosa sa sedam metara u bliži kut. Diogo Costa odbio je u korner!
35' Izgledna situacija za Portugal, ali Bruno Fernandes je poslao loptu nebu pod oblake.
36' Udarac Ronalda s ruba 16 metara otišao je preko gola.
39'
Žuti karton dobio je Rafael Leao.
39' Rafael Leao zaradio je svoj drugi žuti karton na Euru zbog simuliranja. Zbog toga neće biti u kadru za treću utakmicu.
40' Udarac Kokcua izvana, obranio je Costa.
42'
Žuti karton dobio je Samet Akaydin.
42'
Žuti karton dobio je Zeki Celik.
45'
Žuti karton dobio je Joao Palhinha.
45' Minuta nadoknade.
45'+1' Kraj prvog poluvremena.
46'
Izmjena! Izlazi Orkun Kökcü, ulazi Yusuf Yazici.
46' Kreće nastavak.
46'
Izmjena! Izlazi Joao Palhinha, ulazi Ruben Neves.
46'
Izmjena! Izlazi Rafael Leao, ulazi Pedro Neto.
53' Udarac Yazicija izvana, uhvatio je Costa.
56'
GOL! Turska - Portugal 0:3
Mrežu je zatresao Bruno Fernandes. Asistent je Cristiano Ronaldo.
56'

Odlično proigravanje za Cristiana Ronalda koji izlazi pred protivničkog vratara, nesebično ostavlja loptu za Bruna Fernandesa koji lako skreće loptu u praznu mrežu!

59'
Izmjena! Izlazi Kaan Ayhan, ulazi Ismail Yüksek.
59'
Izmjena! Izlazi Kerem Aktürkoglu, ulazi Kenan Yildiz.
63' Yildiz je pucao izvana, ali bezopasno za Portugalce.
68'
Izmjena! Izlazi Joao Cancelo, ulazi Nelson Semedo.
70'
Izmjena! Izlazi Yunus Akgün, ulazi Arda Güler.
75' Akaydin je imao problema s ozljedom i napustio je igru.
76'
Izmjena! Izlazi Samet Akaydin, ulazi Merih Demiral.
83'
Izmjena! Izlazi Pepe, ulazi Antonio Silva.
87' Fernandes za Bernarda Silvu, ali Bayindir je izletio i pokupio loptu.
88'
Izmjena! Izlazi Vitinha, ulazi Joao Neves.
90' Pet minuta nadoknade.
90'+2' Treći put na utakmici imamo utrčavanje navijača na teren.
90'+4' Još jedno utrčavanje na teren.
90'+5' Udarac Nevesa otišao je daleko od gola.
90'+6' Kraj utakmice.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!