EP 2024., nokaut faza, Četvrtfinale, 06.07.2024, 21:00 h, Berlin, Olympiastadion
Suci: Clement Turpin, Nicolas Danos, Benjamin Pages (Francuska)
Wout Weghorst
46'
15
Micky Van de Ven
73'
16
Joey Veerman
73'
12
Jeremie Frimpong
87'
21
Joshua Zirkzee
87'
Okay Yokuslu
78'
7
Kerem Aktürkoglu
78'
2
Zeki Celik
82'
9
Cenk Tosun
82'
24
Semih Kilicsoy
89'
Vincenzo Montella
Susret počinje u 21:00 sati.
 Nizozemska i Turska čine posljednji par četvrtfinala Europskog prvenstva. Pobjednik ovog dvoboja igrat će protiv Engleske.
1' Počeo je susret.
8' Solidan poočetak susreta, u svakom slučaju dinamičnije nego što su krenuli Englezi i Švicarci.
11' Nizozemci su dosad bili najbliži golu nakon pokušaja Depaya, a Turci su zasad jednom zapucali i to preko Ozcana, neprecizno.
17' Ovo je bila situacija kakvu Gakpo voli, uzeo je loptu Ardi Guleru na svojoj polovici, sjurio se u kontru, Guler ga je dostigao, ali ga nije uspio zaustaviti, no na posljednjoj prepreci Gakpo se spetljao i ostao bez lopte.
28' Dobra ideja Turaka, Calhanoglu je iz slobodnog udarca lijepo prebacio nizozemsku obranu, Bardakci je došao do lopte, ali nije najbolje reagirao i pucao je neprecizno.
30'
Žuti karton dobio je Xavi Simons.
34' Nakon kornera na drugoj strani loptu je dobio Yildiz, iako je imao i bolji izbor, odlučio se za udarac i pucao dosta loše.
35'
GOL! Nizozemska - Turska 0:1
Mrežu je zatresao Samet Akaydin.
35' Turska vodi 1:0! Nakon kornera lopta je izbijena van 16 metara, ali samo do Arde Gülera koji odmah ubacuje na drugu vratnicu gdje su bila tri Turčina, Nizozemci jako loše postavljeni i Akaydin glavom zabija za 1:0!
45' Kraj prvog dijela, Turska vodi 1:0!
46'
Izmjena! Izlazi Steven Bergwijn, ulazi Wout Weghorst.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
51' Velika prilika za Nizozemsku, spuštena lopta za Depaya koji u peterci ne uspijeva doći do nje.
55'
Žuti karton dobio je Nathan Ake.
56' Vratnica! Slobodnjak za Tursku na 25 metara, sjajno je opalio Arda Güler i pogodio vratnicu!
63' Pritišću Nizozemci i sve je opasnije pred turskim golom, ali nisu se Turci samo zabarikadirali u obranu, pokušavaju iz kontri napraviti nešto više.
65' Calhanoglu je izveop slobodni udarac, Nizozemci odbijaju loptu pred kaznbeni prostor gdje je naletio Yildiz i opalio snažno i opasno, ali Verbruggen brani.
70'
GOL! Nizozemska - Turska 1:1
Mrežu je zatresao Stefan de Vrij.
70' Poravnava Nizozemska! Ubalena lopta s desne strane, idealno u sredinu na glavu De Vrija koji zabija za 1:1!
73'
Izmjena! Izlazi Nathan Ake, ulazi Micky Van de Ven.
73'
Izmjena! Izlazi Tijjani Reijnders, ulazi Joey Veerman.
77'
GOL! Nizozemska - Turska 2:1
U vlastitu mrežu loptu je pospremio Mert Müldür.
77' Preokret Nizozemske i novi pogodak Gakpa! Ubačena lopta s desne strane, Gakpo se ubacio na drugu vratniocu, možda je bio i pod prekršajem, ali se sjajno snašao i zabio za 2:1!
78'
Izmjena! Izlazi Salih Özcan, ulazi Okay Yokuslu.
78'
Izmjena! Izlazi Kenan Yildiz, ulazi Kerem Aktürkoglu.
82'
Izmjena! Izlazi Mert Müldür, ulazi Zeki Celik.
82'
Izmjena! Izlazi Samet Akaydin, ulazi Cenk Tosun.
85' Dvije sjajne prilike za Tursku! Prvo je Celikov pokušaj izblokiran, a zatim je blokiran i pokušaj Akturkoglua, ostaje 2:1!
87'
Izmjena! Izlazi Memphis Depay, ulazi Jeremie Frimpong.
87'
Izmjena! Izlazi Xavi Simons, ulazi Joshua Zirkzee.
89'
Izmjena! Izlazi Kaan Ayhan, ulazi Semih Kilicsoy.
90' Novi prekid i nova opasnost, ponovno Calhanoglu ubacuje, Akturkloglu puca glavom pokraj gola.
90' Pet minuta nadoknade.
90'+2' Velika obrana Verbruggena, Bardakci je imao produžetak u rukama!
90'+7' Kraj, Nizozemska je u polufinalu!
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!