EP 2024., nokaut faza, Finale, 14.07.2024, 21:00 h, Olimpijski stadion, Berlin
Suci: François Letexier, Cyril Mugnier, Mehdi Rahmouni (Francuska); 4. sudac: Szymon Marciniak (Poljska)
Martin Zubimendi
46'
21
Mikel Oyarzabal
67'
4
Nacho
83'
6
Mikel Merino
89'
Ollie Watkins
61'
24
Cole Palmer
70'
17
Ivan Toney
89'

Gareth Southgate
Susret počinje u 21:00 sati.

Pred nama je finale Europskog prvenstva u kojem ćemo saznati hoće li Španjolska do četvrtog zlata na ovom natjecanju ili Engleska do prvog?

Španjolska je u finalu 1964. svladala Sovjetski Savez s 2:1, 2008. godine s 1:0 bila je bolja od Njemačke, a četiri godine kasnije Italiju s visokih 4:0. Jedino je 1984. godine izgubila u finalu od Francuske (2:0).

Englezi se nadaju prvom velikom trofeju od 1966. i titule svjetskog prvaka. Na prošlom Euru, na svom Wembleyju, nisu uspjeli protiv Italije. Hoće li uspjeti u Berlinu, saznat ćemo vrlo vjerojatno oko 23 sata.

1' Kreće finale!
7' Španjolska preuzela inicijativu u posjedu, čekamo prvu šansu.
11' Williams je tražio šut iskosa, Stones blokira.
13' Le Normand nije najbolje zahvatio loptu nakon kornera. Otišlo je daleko od gola.
16' Probudili su se i Englezi.
25'
Žuti karton dobio je Harry Kane.
28' Ruiz je okušao udarac, ali blok ga je oslabio. Pickford lako hvata.
31'
Žuti karton dobio je Daniel Olmo.
36' Nemam previše toga za izdvojiti. Španjolska je imala dva uzastopna kornera, ali iz njih se ništa nije dogodilo. Čvrsta utakmica.
45' Dvije minute nadoknade.
45'+1' Fodenov udarac nakon ubačaja iz slobodnog udarca. Uhvatio je Simon. I to je zapravo prva prava šansa na susretu, ako je možemo takvom zvati.
45'+3' Kraj prvog dijela.
46'
Izmjena! Izlazi Rodri, ulazi Martin Zubimendi.
46' Kreće nastavak.
47'
GOL! Španjolska - Engleska 1:0
Mrežu je zatresao Nico Williams. Asistent je Lamine Yamal.
47'

Prva šansa Španjolske i odmah pogodak!!! Jako dobra akcija Španjolaca, Yamal je pronašao usamljenog Williamsa koji iz dotrčavanja iskosa šalje loptu u suprotni kut!

49' Španjolci opet u šansi! Sad je Williams asistirao za Olma koji je slabo šutirao, lopta je otišla daleko od gola.
49' Čini se da je Rodri izašao iz igre zbog ozljede, pišu španjolski mediji.
53'
Žuti karton dobio je John Stones.
55' Morata je poslao loptu ispod Pickforda, ali udarac je bio preslab. Očistio je Stones
56' Udarac Williamsa odlazi pokraj gola.
61'
Izmjena! Izlazi Harry Kane, ulazi Ollie Watkins.
64' Evo udarca Bellinghama s 20 metara, odlazi to malo kraj gola.
66'

Odlična šansa Španjolske, pucao je Yamal, obranio je Pickford i odbio u korner!

67'
Izmjena! Izlazi Alvaro Morata, ulazi Mikel Oyarzabal.
70' Solidan udarac Ruiza izvana, ali išlo je to iznad grede.
70'
Izmjena! Izlazi Kobbie Mainoo, ulazi Cole Palmer.
72' Oyarzabal je pucao iz teškog kuta, uhvatio je to vratar Engleske.
73'
GOL! Španjolska - Engleska 1:1
Mrežu je zatresao Cole Palmer.
73'

Odličan pogodak! Englezi su odigrali jako dobro polukontru, Saka je ostavio za Bellinghama, on odigrao povratnu loptu za Palmera koji je sjajno pogodio s 20 metara!

82'

Još jedna velika šansa za Yamala, ali išlo je previše u Pickforda!!

83'
Izmjena! Izlazi Robin Le Normand, ulazi Nacho.
87'
GOL! Španjolska - Engleska 2:1
Mrežu je zatresao Mikel Oyarzabal. Asistent je Marc Cucurella.
88'

Španjolska opet vodi! Cucurella je ubacio, a Oyarzabal iz blizine skrenuo u mrežu!

89'
Izmjena! Izlazi Phil Foden, ulazi Ivan Toney.
89'
Izmjena! Izlazi Lamine Yamal, ulazi Mikel Merino.
90'

Kakva šansa Engleza nakon kornera!! Udarac Ricea glavom obranio Simon, odbijanac je šutirao Guehi, ali s gol linije čisti Olmo! Treći pokušaj otišao je preko gola!

90'

Četiri minute nadoknade.

90'+5' Kraj utakmice.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!