Europska liga, kvalifikacije, 3. pretkolo, 15.08.2024, 19:00 h, Boras, Boras Arena
Suci: Andris Treimanis, Haralds Gudermanis, Aleksejs Spasenikovs (Latvija)
Buhari Ibrahim
35'
9
Arber Zeneli
66'

Susret počinje u 19:00 sati.
 Nakon remija na Rujevici, Rijeka u Borasu traži pobjedu koja bi joj donijela prolaz u play-off Europske lige. Domaći Elfsborg bit će ujedno i prvi ispit Radomira Đalovića otkako je zamijenio Željka Sopića u ulozi prvog trenera Riječana.
1' Počeo je susret.
5' Prvih pet minuta bez nekih posebnih uzbuđenja, Elfsborg je imao jedan korner, ali bez opasnosti za Zlomislića.
13' Prvi pokušaj na susretu i to Riječana. Odlično je opalio izvana s 18-19 metara Pašalić, ali domaći vratar je dobro reagirao i obranio taj udarac.
16' Jako dobra akcija Riječana! Janković je dobro povukao loptu, dao ju je na lijevu stranu za Devetka koji je odmah ubacuje u sredinu, ali Fruk ne zabija s nekih 9-10 metara.
24' Dobro Rijeka izgleda u Borasu, opasnija je od domaćina, imala je dvije konkretne prijetnje, ali nisu završile pogotkom.
29' Problema ima Henriksson, ukazuje mu se pomoć, možda će domaćini biti prisiljeni na prvu promjenu.
35'
Izmjena! Izlazi Gustav Henriksson, ulazi Buhari Ibrahim.
39'
Žuti karton dobio je Toni Fruk.
42' Obrana Rijeke danas izgleda vrlo koncentrirano i dobro i bez problema se nosi s pokušajima Elfsborga.
45' Pet minuta nadoknade.
45'+3' Odlična akcija domaćina, Hedlund je dobio loptu u 16 metara na desnoj strani, gađao je suprotni kut, ali odlično brani Zlomislić.
45'+5' Kraj prvog dijela, 0:0.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
50' Bolje su Šveđani ušli u drugi dio i odmah pogađaju gredu! Odlična akcija, Hult je odlično prošao desnom stranoim, dao povratnu na Holmena koji puca poluvisoko i pogađa vratnicu.
56'
Žuti karton dobio je Dejan Petrovič.
57'
Žuti karton dobio je Michael Baidoo.
61'
Izmjena! Izlazi Toni Fruk, ulazi Gabriel Rukavina.
66'
Izmjena! Izlazi Per Frick, ulazi Arber Zeneli.
68'
GOL! Elfsborg - Rijeka 1:0
Mrežu je zatresao Michael Baidoo. Asistent je Ahmed Qasem.
68' Elfsborg vodi 1:0. Velika pogreška Hodže koji je bio neoprezan, njegovo dodavanje presjekao je Qasem, lopta je došla do Baidooa koji je sam pred Zlomislićem i zabija za vodstvo.
70' U odličnoj situaciji našao se Ivanović koji je bio pred vratarom Elfsborga, ali on odlično brani.
73'
Izmjena! Izlazi Veldin Hodža, ulazi Lindon Selahi.
73'
Izmjena! Izlazi Dejan Petrovič, ulazi Emmanuel Banda.
81'
Žuti karton dobio je Niko Janković.
83'
Žuti karton dobio je Sebastian Holmen.
83'
GOL! Elfsborg - Rijeka 2:0
Mrežu je zatresao Ahmed Qasem.
83' Lijepa akcija Elfsborga koji vodi 2:0. Baidoo je dao loptu u 16 metara za Zenelija, on pronalazi pred golom Qasema koji lakoćom zabija.
84'
Izmjena! Izlazi Bruno Bogojević, ulazi Šimun Butić.
84'
Izmjena! Izlazi Niko Janković, ulazi Näis Djouahra.
87' Nova velika prilika za Elfsborg, Baidoo je išao sam prema Zlomisliću koji brani njegov pokušaj.
89' Postigli su Šveđani pogodak, Holmen je poslao loptu u mrežu, ali pogodak ipak nije priznat zbog prekršaja na Zlomisliću.
90' Šest minuta nadoknade.
90'+6' Kraj u Švedskoj, pobjeda Elfsborga 2:0.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!