Svjetsko futsalsko prvenstvo 2024, skupina B, 1. kolo, 14.09.2024, 12:00 h, Bukhara, Bukhara Universal Sports Complex

Susret počinje u 12:00 sati.
 Danas počinje Svjetsko prvenstvo u futsalu, a hrvatska reprezentacija ima čast da ga otvori susretom protiv Tajlanda. Odmah na startu vrlo važna, možda i ključna utakmica u borbi za prolazak skupine.
1' Počeo je susret.
2' Hrvatska je dobro krenula, dva puta prijetila preko Perića, a treći pokušaj bio je Jelovčićev, ujedno i najopasniji, no lopta je otišla pokraj gola.
3'
GOL! Hrvatska - Tajland 0:1
Mrežu je zatresao Muhammad Osamanmusa.
3' Nekoliko vezanih pogrešaka u obrani, izgubljena lopta na hrvatskoj polovici, zatim lako ispadanje Novaka i Osamanmusa zabija izvana za 1:0.
5' Odlična obrana tajlandskog vratara, izvana je probao Kustura.
6' Tajlanđani imaju dosta problema s hrvatskim presingom, iznošenje lopte nije im jača strana, Hrvatska izgleda bolje, ali rezultat joj ne ide u korist.
6' Sekulić iz slobodnog udarca snažno, vratnica spašava Tajlanđane.
7' Još jedna velika obrana tajlandskog vratara, Jelovčić je sve pripremio, pucao je Novak, ali vratar brani.
10' Nakon dugo vremena pokušavaju Tajlanđani, Osamanmusa izvana, ali neprecizno.
10' Kustura iz slobodnog udarca gotovo s polovice terena puca od bloka preko gola.
13' Hrvatska dosta igra na Perića i Sekulića što je i logično s obzirom na veliku fizičku nadmoć, ali još nije led probijen, Tajland i dalje vodi.
15' Novak je odlično proigrao Vukmira koji dolazi iskosa pred vratara, ali brani Tajlanđanin.
15' Udarci na gol 16:3 za Hrvatsku.
15' Krasan okret Perića, dovoljno prostora za šut, gađao je gore, ali malo pokraj gola.
17' Tajlandski vratar je istrčao s gola, lopta je došla do Jelovčića, ali nije uspio pogoditi.
18' Novak iz daljine nisko u kut, vratar i to čita. Tajlandski vratar Arut Senbat zasad je prvo ime susreta.
20' Igra se posljednja minuta prvog dijela.
20' Kraj prvog poluvremena, Tajland vodi 1:0 iako je Hrvatska znatno boilji protivnik.
21' Počelo je drugo poluvrijeme.
21' Vukmir je nepotrebno izgubio loptu na svojoj polovici, Osamanmusa opet uzima, ide iskosa, ali Primić brani.
23' Odlična obrana Primića, Perić je izgubio loptu na šest metara, odjurili su Tajlanđani u kontru, ali Primić je sjajno ušao u udarac Osamanmusi.
24' Loša vijest za Hrvatsku, Čekol je pucao izvana i pritom se ozlijedio, odmah je pao na parket i tražio promjenu.
24' Čekol je ipak prošetao iza klupe što je dobra vijest, nadamo se da je riječ o neugodnom grču.
26' Hrvatska je već na četiri akumulirana prekršaja.
27' Krasna prilika za Jelovčića, dobio je loptu na sedam metara, gađao u kut, lopta prolazi nekoliko centimetara pokraj gola.
28'
Žuti karton dobio je Franco Jelovčić.
30'
GOL! Hrvatska - Tajland 0:2
Mrežu je zatresao Ronnachai Jungwongsuk.
30' Tajland vodi 2:0 nakon velike pogreške u obrani. Kuraja i Marinović ostali su stajati, niti jedan nije krenuo na loptu i to je iskoristio Ronnachai Jungwongsuk koji natrčava na loptu i zabija za 2:0.
31'
GOL! Hrvatska - Tajland 1:2
Mrežu je zatresao Antonio Sekulić.
31' Napokon! Sekulić je dobio loptu u dobroj poziciji i lijepo je pogodio u suprotni kut.
34' Sjajan okret Osmanmuse, lakoćom se oslobodio igrača, ali Primić brani i to.
35' Jelovčić snažno izvana, lopta još jednom malo pokraj vratnice.
36' Krasna akcija Sekulića, okret, odličan udarac, tajlandski vratar nogom sjajno brani.
37' Tri minute do kraja susreta.
38' Hrvatska bez vratara.
40' Jurlina snažno izvana, brani i to Tajlanđanin.
40' Devet sekundi do kraja, prekršaj nad Marinovićem.
40' Novak iskosa, brani vratar.
40' Kraj, Tajland odnosi pobjedu 2:1.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!