17. studenog 2008. u 14:33
DANIL KAO BRUCE LEE
Hrvat prvak svijeta u karateu!

Danil Domdjoni s medaljom (FOTO: Zadarski list)

Biograđanin Danil Domdjoni pomeo je konkurenciju na SP-u u Tokiju i osvojio zlato u kategoriji do 60 kg. Hrvatskom slavlju brončanom se medaljom priključila Ema Aničić.

Devetnaesto svjetsko prvenstvo u karateu pamtit ćemo po čak dvije hrvatske medalje.

Aktualni europski prvak Danil Domdjoni je do naslova prvaka svijeta stigao uvjerljivom pobjedom nad Kazahstancem Darkhanom Asadilovim 6:1, a prije toga je u polufinalu izbacio Brazilca Douglasa Santosa Brosea sa uvjerljivih 9:2.

Nakon europskog naslova, osvojio i svjetski (FOTO: cropix/Vedran Djulić)

Član karate kluba B iz Biograda, u Tokiju je pokazao nevjerojatnu lakoću pobjeđivanja i bez problema ušao u finale gdje je deklasirao svog protivnika.

Izvrstan dan za hrvatski karate u Tokiju upotpunila je brončanom medaljom u kategoriji Open 21-godišnja Ema Aničić.

Ona je u polufinalu izgubila od Španjolke Glorie Casanova Rodriguez s tijesnih 1:0, da bi nakon toga u borbi za broncu pobijedila Mariscu Verspeget s Nizozemskih Antila sa 3:2.

Na prošlom Svjetskom prvenstvu u Finskoj, Hrvatska je uzela samo jednu medalju. Inače, karate bi uskoro mogao postati i olimpijski sport. U tijeku je ocjenjivanje sedam sportova koji konkuriraju za uvrštenje u program Olimpijskih igara u Londonu 2012., a karate je najmasovniji među njima.

lol

zakon..a jel ima di tema o tae kwon do-u?
Babangida
Babangida
27. siječnja 2011. u 17:50
Domdjoni osvojio Open Grand Prix
Najbolji sportaš Zadarske županije osvojio je još jedan vrijedan pokal, Open Grand Prix Croatia...

Danil Domdjoni je bio zvijezda ne samo na dodjeli županijskih nagrada u Zadru nego i na samoborskom Grand Prix Croatia. S obzirom da je kasnio naknadno su ga ubacili u ždrijeb glavnog turnira, a sa šezdesetak kilograma na kraju je bio pobjednik najatraktivnije, otvorene kategorije, u kojoj je nastupilo 40 boraca.

Biograđanin Danil Domdjoni osvojio je prvo mjesto i glavnu nagradu na 20. Grand-prixu Croatia održanom u Samoboru. Tako je Domdjoniju osim ovacija publilke pripala i novčana nagrada od 2000 eura koja će mu sigurno dobro doći.

Na turniru na kojem se u dva dana okupilo 1350 sudionika svih dobi iz 19 zemalja, drugu nagradu odnio je Mario Vučić iz KK Hercegovine iz Zagreba kojemu je pripalo 500 eura. Treća nagrada od 500 eura pripala je Marku Milošu (Hercegovina), a četvrta od 250 eura Dariju Svetiću (Samobor).

Masovni turnir bio posljednja provjera za EP kadeta, juniora i mlađih seniora (10.-13. veljače) u Novom Sadu.