Potencijal za velika djela
Pristupio: 19.05.2012.
Poruka: 2.349
29. siječnja 2019. u 20:45

Istra 1961 - Cibalia  5:1 (Giroud 17', 51', Rebić 66', Bakambu 73', Gaitan 85' / Hamsik 90'+)

U: 12(7) - 6(3)
P: 55% - 45%
ŽK: Layun (Istra)

Slatka osveta Istre Cibaliji za poraz u prošlosezonskom kupu i povratak u polufinale nakon dvije sezone ispadanja na ovoj stepenici. Prvo poluvrijeme dosta tvrdo s puno grešaka na obje strane, Istra je na odmor otišla s vodstvom zahvaljujući Giroudu koji glavom posprema ubačaj Bakambua. U drugi dio Cibalia ulazi bolje i traži izjednačenje, a veliku šansu za to propuštaju u 65. minuti, Lovren je sjajno oduzeo jednu loptu Giroudu i povukao kontru, dodao Suarezu, ovaj dugom loptom nalazi Salaha koji primanjem lopte prsima iza sebe ostavlja Thea, a onda u situaciji 1 na 1 s vratarem Asenjo ipak odnosi pobjedu i ostaje 1:0. Umjesto da iz tog kornera naprave šansu, primili su gol, Kondogbia napamet izbacuje loptu skroz na centar gdje je Giroud primiruje glavom za Bakambua, ovaj nemogućom dijagonalom nalazi Rebića, a Hrvat prima loptu prsima i krasnim volejem buši Neuera za 2:0. Samo minutu poslije Hamsik se izvlači na bok i ubačajem nalazi potpuno samog Dembelea na 5 metara, no njegov udarac glavom ide ravno u Asenja. Tada kreće raspad Cibalie, koji je Istra dobro naplatila, u 73. Bernardo nalazi Bakambua u prostoru na lijevom krilu, ovaj jednim potezom izbacuje tri braniča i krasnim udarcem u suprotni kut povisuje rezultat na 3:0. Četvrti gol pada nakon niza grešaka obrane Cibalie, Theo je ukrao loptu i uposlio Girouda koji koristi loš izlazak braniča u offside zamku i šalje loptu ispod Neuera za 4:0. Petarda je pukla u 85. minuti kada se igrači Cibalije poigravaju na centru, Gaitan to koristi i gađa rašlje za nerealno visokih 5:0. Da Asenjo ipak ne ostane čiste mreže pobrinuo se Hamsik u zadnjem napadu za konačnih 5:1

Buggy
Buggy
31. siječnja 2019. u 16:31

Borac - Istra 1961  0:3 (Kramarić 13', Akanji 40', James 44')

U: 3(0) - 16(10)
P: 46% - 54%
BK

Uvjerljivo slavlje Istre za ulazak u finale kupa. Iako je Istra dominirala čitav susret, velike zasluge za prolaz imaju domaći braniči koji su gostima poklonili dva od 3 gola i tako zeleno-žute poslali u njihovo treće finale kupa

S.G-8-Alen-TČ
Željan dokazivanja
Pristupio: 20.01.2019.
Poruka: 103
05. veljače 2019. u 21:13

FK Sarajevo 2:2 NK Varazdin (R.Lukaku 68,93 : Oscar 69,Mbakogu 95)

FINALE

Istra 1961 - Sarajevo 3:1 (Santi Cazorla 80', 120'+, Kramarić 113' / Mane 69')

U: 19(13) - 10(7)
P: 52% - 48%
ŽK: Boateng (Istra)

Fantastično finale kupa između Istre i Sarajeva i novi trofej u vitrinama pulske ekipe. Prvo poluvrijeme vrlo tvrdo i izjednačeno, Sarajevo je dva put zaprijetilo preko Manea, da bi s druge strane Krama iz slobodnjaka zatresao gredu, a udarac Perišića iz blizine u zadnjim sekundama brani Alisson. U nastavku ista priča, sve do 69. minute kada se Boateng priključuje napadu, te jednim dodavanjem kroz sredinu u 16-ercu nalazi Manea, koji zabija Asenju za 0:1. Istra je odmah jurnula u napad, prijete Krama i Bakambu, Alisson drži Sarajlije, sve do 80. minute kada jedan dugi napad Istre Perišić odgađa i na 16-ercu nalazi Santija koji više jakim nego preciznim udarcem matira Alissona za 1:1. U sudačkoj nadoknadi Istra umalo uspijeva doći do pobjede i izbjeći produžetke, no udarac Bakambua glavom na ubačaj Krame završava na gredi. U produžecima obje ekipe vrlo oprezne, a onda u 113. minuti Krama krade jednu loptu na centru, daje je Imbuli, ovaj je nakon kratkog vođenja vraća Kramariću, a on krasnim udarcem s 20-ak metara zabija za 2:1 i dovodi Istru na korak od titule. Sarajevo nije imalo snage za povratak, samo su u zadnjem napadu još poklonili loptu Cazorli koji kažnjava tu grešku, svojim drugim golom postavlja konačnih 3:1 za veliko slavlje u svlačionici zeleno-žutih. Čestitke protivniku na odličnom finalu