Istra 1961 - Varaždin  2:1 (ag Azpilicueta, Kramarić / O. Martins)

žk : Hamšik i Valencia (Z)

Zrinjski 2 1 Rijeka ( Modrić 20' Tore 78' ; ROnaldo 9')

8(3)-11(4)

nema kartona

uz lijepe golove i poteze vrijedi istaknuti 2 poteza koja bi mogla ući u kandidaturu za najpotez sezone . Prvi se dogodio na samom početku prve utakmcie kada je Donarumma dodao loptu u for beku (i istrčao sa gola zbog tog ) koji je izgubio loptu, Rijeka je mogla opucati ali nije. Drugi potez se dogodio u drugoj utakmici par minuta prije pogotka za 2 1. Tore se zaletio kao brzi vlak i proletio kraj golmana gostiju , imao je prazan gol ali nije pucao nego je otišao u stranu. Čestitke ekipi RIjeke, jednako su zaslužili finale

Buggy
Buggy
27. veljače 2019. u 19:43

FINALE

Zrinjski - Istra 1961  0:1 (Kramarić 113')

U: 6(4) - 15(7)
P: 45% - 55%
BK

Vrlo zanimljivo finale koje je lako moglo otići na obje strane, kako u regularnom dijelu, tako i u produžecima, a na kraju titulu uz puno sreće nosi Istra. Utakmica je bila tvrda, a najbolji akteri na obje strane bili su vratari koji su svoje ekipe držali na životu, posebice treba izdvojiti obranu Asenja u 90. minuti kada Zrinjski izlazi 4 na 1, Suarez dolazi sam na njega, no vratar Istre to brani i odvodi utakmicu u produžetak. U produžetku ista priča, vrlo tvrdo, po jedna sjajna šansa na obje strane, a trenutak odluke dešava se u 113. minuti kada Perišić probija lijevu stranu, potkopava loptu u 16, lopta se sretno od Rodrigueza odbija do Kramarića, a ovaj neumoljivo loptu šalje u mrežu za 0:1, veliko slavlje i obranu titule Istre