PES 6 (sportnet 2) Liga prvaka - 10. sezona (8. sezona LP)

Željan dokazivanja
Pristupio: 29.08.2018.
Poruka: 442
05. svibnja 2019. u 22:21

U Ligi Prvaka sudjeluje  8 ekipa, natjecanje se sastoji od grupne faze u kojoj ćemo imati 2 grupe po 4 ekipa, a prve dvije ekipe prolazi dalje. U slučaju istog broja bodova gleda se međusobni omjer a nakon toga gol razlika. Nakon grupne faze se održava ždrijeb za nokaut fazu- Ekipe koje su igrale u istim grupama ne mogu igrat jedni protiv drugih u četvrtfinalu.

I u grupnoj fazi i u knock out fazi, igraju se uzvrati, osim finala koje se igra na jednu utakmicu.

U knockout fazi, u slučaju da je izjednačeno u prvoj utakmici (npr 1:1), izlazite u lobby i namjestite drugu utakmicu sa extra time i penalty kick ON, a ako je nakon 2 utakmice konačan rezultat izjednačen (npr 2:1 i 1:2), igra se 3. utakmica na 5 min sa penalty kick ON.

Sva pravila iz lige vrijede i za ligu prvaka (host je OBAVEZNO ZAMJENITI ) osim pravila suspendiranih igrača - u ligi prvaka crveni karton je 2 utakmice kazne, 2 akumulirana žuta 1 utakmica kazne, a suspendirani igrač odrađuje kaznu u prvoj slijedećoj utakmici.

asStrootman (Istra 1961), Lacina Traore (Partizan), Xhaka, Mustafi (Hrvatski Dragovoljac), Azpilicueta (Varteks), Valencia (Zrinjski Mostar)

08. svibnja 2019. u 18:48

Željezničar - Istra 1961 0:2 (Iago Aspas 20', Livaja 89')

U: 7(5) - 17(10)
P: 47% - 53%
BK

Nakon sukoba u ligi, Željo i Istra su odmjerili snage u ligi prvaka, a opet je do slavlja došla Istra. Prvi gol pada u 20. minuti kada se Iago Aspas oslobađa čuvara i mirno matira Buffona za 0:1. Nakon tog par lijepih šansa za Džeku, no bh reprezentativac nije mogao naći put do mreže. Konačna odluka pala je minutu prije kraja kada Livaja koji je ušao s klupe potvrđuje pobjedu golom za 0:2

Istra 1961 - Željezničar 5:3 (Douglas Costa 21', 28', Rodrigo Moreno 55', Iago Aspas 79', James 90'+ / Coutinho 16', Mbappe 40', Mertens 57')

U: 15(10) - 10(8)
P: 51% - 49%
BK

Golijada u uzvratu na Drosini i teško izborena pobjeda Istre. Utakmica se može nazvati i festivalom odbijanaca s obzirom na to koliko je golova na ovoj utakmici palo iz "otpadaka". Najljepši potez utakmice sigurno je gol Coutinha koji u 16. minuti krasno gađa malu mrežicu Asenja za 0:1. Istra uskoro preokreće sa dva pogotka Douglasa Coste, a Željezničar se vraća u 40. preko Mbappea. Novo vodstvo Istre stiglo je u 55. minuti, strijelac je Rodrigo Moreno, a samo 2 minute poslije stvari na početak vraća Dries Mertens. U 79. Aspas probija obranu gostiju, Buffon brani njegov udarac, a onda na scenu stupa Chiellini koji kung fu potezom gađa vlastitu vratnicu, a nakon gužve ju Aspas uspijeva ugurati preko linije za 4:3. Snage za novi povratak kod Želje nije bilo, samo je Istra uspjela doći do petog pogotka u posljednjim trenucima za konačnih 5:3

Buzic_10
Buzic_10
Poruka: 442
11. svibnja 2019. u 17:10

Varteks 5:0 Partizan (Hazard 28', Vardy 32', Willian 73', Theo Hernandez 80', Guarin 90+')

14. svibnja 2019. u 19:34

Zrinjski - Istra 1961 0:1 (Douglas Costa 31')

U: 5(1) - 15(11)
P: 40% - 60%
ŽK: Strootman (IST)

Istra dominantna, no neprecizna, Donnaruma je imao svoj dan i branio je čuda, no i on je bio nemoćan u 31. kada Pjanić iz diskutabilno dosuđenog slobodnjaka gađa gredu, a lopta se odbija do Douglasa Coste koji sam pred praznim golom nema težak posao za 0:1

Istra 1961 - Zrinjski 1:1 (Perišić 34' / Muniain 61')

U: 9(6) - 4(1)
BK

Puno izjednačeniji uzvrat, Zrinjski je bolje kontrolirao obranu i ostavio Istru bez šanse u prvom dijelu, a zabili su iz jedine svoje prave kada Perišić u 34. lijepo na lijevoj strani iskosa gađa suprotni kut za 1:0. Istra se vraća u 61. nakon solo akcije Muniaina, Španjolac je miran u završnici za 1:1. Do kraja je Istra bila bliže pobjedi, no opet je sjajan bio mladi Donnaruma, pa na koncu svakome ide po zasluženi bod

[uredio Buggy - 14. svibnja 2019. u 19:34]