Komentari na tekst: Obrvan: "Ovaj Zagreb bi ipak trebao igrati bolji rukomet"

12
Pristupio: 10.06.2010.
Poruka: 8.467
15. veljače 2013. u 12:19
šteta što je radno dobio otkaz u zagrebu, upravu je da je zagreb izgubio puno utakmica ove sezone
Vugi7
Vugi7
Mali dioničar
Pristupio: 11.05.2009.
Poruka: 6.257
15. veljače 2013. u 12:21
"Zašto mi ne bi Balić igrao obranu i iz te obrane povukao tamo gdje je najjači u fazu protunapada, kontre i polukontre pa pod cijenu da mi ne igra čitavu utakmicu nego u periodima po deset, 15-ak ili 20 minuta. Mislim da sam, pogotovo u prvom dijelu sezone, u tome i uspio, a i on je to prihvatio kada sam mu objasnio što od njega očekujem. Za mene je on i u tom segmentu igre jedan od najboljih obrambenih igrača na određenim pozicijama. Zato što ima sportsku inteligenciju, što zna prepoznati akciju, što zna procijeniti sistem napada igrača! Zašto to ne iskoristiti?"

E pa upravo to treba i u reprezentaciji! Ne treba Ivano Balić za 60 minuta po utakmici, ali za 15-ak bi bio više nego koristan. Mislim da je toliko zaslužio, a ne sprdati se s njim na ovakav način kako su to napravili na ptošlom prvenstvu
[uredio Vugi7 - 15. veljače 2013. u 12:21]
Pristupio: 04.07.2011.
Poruka: 4.341
15. veljače 2013. u 12:46
naravno da bi trebao!
nije ova momčad tako 'zelena' kako to vole muljati G&G!
kad si ti bio trener, itekako je zagreb lijepo igrao, a rezultat je bio izvrstan!
ali što ćeš obrvan moj...kad nisi htio lizati guzicu gopcu...izvisio si.
Barem imaš svoje ja!
[uredio pleniglacial - 15. veljače 2013. u 12:49]
Poruka: 2.080
15. veljače 2013. u 13:09
Normalno da bi trebao, svaki imalo normalni čovjek vidi da je nekvaliteta struke glavna zašto Zagreb ne igra na razini kojoj bi trebao i tvrditi da su Pick ili Kaddeten bolji je glupost.
Pristupio: 29.09.2012.
Poruka: 238
15. veljače 2013. u 13:43
Goluža je po gabaritima glave jako sličan Gobcu, mislim da je to glavni razlog zašto je trener Zagreba i Hrvatske, a što se Balića tiče mislim da nam nije puno falio do polufinala, a u polufinalu sa bolesnim Duvnjakom bi nam sigurno bio od pomoći, možda i presudne.
Pristupio: 05.08.2011.
Poruka: 1.243
15. veljače 2013. u 13:49
Zanimljivo je povuć neke paralele između trenera. Dok je Obrvan bio trener, Zagreb je bio uštimana ekipa sa rezultatima, točno se vidio razrađeni sistem gdje je svatko imao svoje mjesto. Nije bilo kaosa, niti materijala za medije. Obrvan nikada nije preko javnosti komentirao Balića, niti Balić njega itd. Iz njegovih današnjih komentara se vidi da uvijek ima problema, no ako ZNAŠ, izvući ćeš maksimum rezultata bez ikakvih skandala. Obrvan je radio upravo to, a Balić je uvijek tiši kad ima pravog trenera. Nije slučajno da je bio glasan za vrijeme Goluže i Červara. Obrvan bi isto tako sa ovim mladim igračima znao napravit sustav ekipe gdje svaki igrač zna svoje mjesto, pogotovo mislim na obranu. Nebi mu se nikad dogodila ovakva rezultatska katastrofa.

Balića se počelo previše analizirat pod povečalom i vadit prljavo rublje. Mislim da je to degutantno. Treba samo pogledat karijere drugih dominantnih igrača u momčadskim sportovima. Oni su uvijek vodili oko 50% glavne riječi, ljutili se, galamili na ekipu, šefovali. Treba se samo zapitat zašto je tako. Odgovor je jednostavan: kad neka ekipa uz sebe ima najboljeg igrača onda mu daje određene ovlasti. To se najbolje vidi iz mnogih Metličićevih intervjua dok je igrao za reprezentaciju. Iako je on imao najveću minutažu od svih (obrana+napad) i bio kapetan ekipe, otvoreno je govorio da Balića svi igrači najviše slušaju zato što se mogu pouzdat u njega, on im je vođa na terenu. Ne znam što je tu sporno onda... Pa i Jordan je imao takvu ulogu u Bullsima!!! Balić je bio 4-5 godina najbolji igrač svijeta, te poslije toga još uvijek naš najbolji srednji vanjski do negdje prvih pravih partija Duvnjaka 2011. U tome zato nebi trebalo biti apsolutno ništa sporno.
15. veljače 2013. u 17:15
Simple fact: Obrvan=naš najbolji rukometni trener.
Pristupio: 21.10.2011.
Poruka: 313
15. veljače 2013. u 17:57
Osobno volim slušat Obrvanove analize prije tekme kada konkretno navede činjenice i iz njih izvede zaključak, a taj zaključak je ključ kako odigrati, a ljudi koji posjeduju tu mogučnost se zovu stručnjaci. On je znao igrače Zagreba dovesti u formu i ono najbitnije održati ih u formi kvalitetnim treninzima i raspodjelom minuta na tekmama. Naravno, Goluža nema niš od tog, on zna postavit 5-1 obranu i iz nje stvarat kontre i polukontre (što je super) ali kada protivnička momčad vračajući se u obranu ostavi 2 igrača na našoj polovici da ometaju igrača koji vuče polukontru i onda radi banalnog problema nastanu veliki problemi kao npr. poraz od Minska