Komentari na tekst: Poraz koji razotkriva slabosti

Pristupio: 18.07.2011.
Poruka: 172
28. siječnja 2012. u 14:36
daliborzovko je napisao/la:
Rukomet kojeg je igrala Srbija naprosto ne postoji danas. Svaki napad je trajao dulje 10 sekundi u prosjeku od dopuštenog. Vratar Srbije je obranio par kljucnih udaraca. Srbijanci su dali svoj maksimum i potrošili su se i emotivno i tjelesno. Ako suđenje bude normalno Danci će doći do pobjede glatko.
Vidi cijeli citat

Žao mi je, no s ovim se ne mogu složiti. Napad u rukometu traje dok ti sudac ne oduzme loptu, ili dok je sam ne odbaciš (bilo promašajem bilo golom), niti sekundu dulje, niti sekundu kraće. Sudci nisu nepoznanica, točno se zna kakvi su otprilike kriteriji nekog sudca, da imali smo loša iskustva s njima, no u ovoj utakmici oni nisu bili važna karika. Utakmica je počela sa dva isključenja Srbije samo kako bi pokazali kako ne žele gledati prljavu igru.

Pripremite se za određene sudce prije utakmice, znate im otprilike kriterij. Lakše je njih oblatiti, ovog puta potpuno nedužne, nego priznati da nije sve štimalo.
Pristupio: 07.06.2010.
Poruka: 100
28. siječnja 2012. u 14:52
Mozemo mi tu analizirat utakmicu u nedogled, ko je igrao slabo ili ko je igrao dobro....ali mislim da je nas najveci problem izbornik!!!
Ne mogu se slozit nikako sa nekima koji kazu da uvijek gubimo u vaznim utakmicama, jer smo neke dobili a neke izgubili, to je igra, ne mozes uvijek pobjedit, ali zato nesmijes izgubit na takav nacin, bez prave borbe, bez ideje sto treba napravit, mi jednostavno od kad je Goluza izbornik cim pocnemo gubit od par razlike mi puknemo...ne sjecam se da je Hrvatska ikad pukla na takav nacin pod vodstvom Cervara.....moze rec ko sta oce za Cervara ali on je uvijek znao izvuc iz igraca ono najbolje, uvijek je imao rjesenja za bilo koju situaciju ili problem, po njegovim vodstvom Hrvatska se uvijek borila do zadnje sekunde. Goluza kad pocnemo gubit on jednostavno nema ideje sto treba napravit, koga ce stavit u igru, kako probit protivnicku obranu, jednostavno se gubi, a neznam dal ste primijetili isto tako kako uvijek u krivo vrijeme zove time-out(protiv Francuza u prvom poluvremenu vodimo 2 razlike u 20 min. sve je ok, on zove tim-out i nakon toga Francuzi nam napravi 3 ili 4-0), da ne pricam kako je protiv Spanjolaca zaboravio pozvat time-out... to su veliki propusti.... izbornik je taj koji nikad ne smije gubit glavu, koji ce znat smirit igrace, koji ce znat sto treba napravit u svakom trenutku...to su kavlitete koje se ne uce nego koje se imaju ili nemaju...Goluza to nema i nece imat.
johnny008
johnny008
Potencijal za velika djela
Poruka: 1.212
28. siječnja 2012. u 15:09
mmm, nevezano uz bilo koju konkretnu utakmicu, ali, zakaj nema vremenskog ogranicenja napada ko u kosarci ili vaterpolu? to mi se jedino cini fer i objektivno, jer ovo mi nema stvarno smisla da ovisis o raspolozenju suca...
Aquila non capit muscas...
Pristupio: 03.01.2012.
Poruka: 1.563
28. siječnja 2012. u 15:18
nebih htio sad nekog posebno pokopavat od nasih i kako je ko odigra,srbija nam to zapravo nije dopsutila 2.poluvrijeme kad su nasi nestali s terena,svi su pomalo podbacili a sad jeli moga goluza s necim iznenadit neznam...samo znam da mi je cudno slusat kad onaj priblizi mikrofon za vrijeme timeouta,slavko samo ponavlja"decki cvrsto,borba za svaku loptu krvava,stojte im blize,ne radite bezveze 2 minute,igrajte duze napade..."..ima li ponesto od taktike boze mili,da kaze"evo ovako momci,ovo je akcija,ovo su vasa kretanja,ti tamo,ti vamo,akcija broj 2,3 ili koja vec"...e jbg
Pristupio: 17.08.2010.
Poruka: 373
28. siječnja 2012. u 15:23
Ne znam kakav je bio motivacijski govor na poluvremenu, ali nakon prvih 5 minuta drugog poluvremena iz aviona se vidjelo da ovi nemaju šanse da pobijede. Bilo je mučno gledati taj manjak samouvjerenosti, uplašenost pri svakom šutu. Jednostavno mučno. Igra bez krila standardna, naši golmani ne brane ništa, još pritom Alilović unosi nervorzu na klupu čim su ga zamijenili. Čista suprotnost prvom poluvremenu. Još jednom ponavljam: kakav je to motivacijski govor kad nakon toga ljudi na teren izađu uplašeni od same mogućnosti da mogu pobijediti. To bi trebalo snimiti i postaviti u priručnik psihologije sporta. To je onaj element koji se često zapostavlja. Jebeš ti svaku taktiku ako pobjednike ne možeš uvjeriti da su pobjednici.

Suci su bili besprijekorni i tu se ne može ništa prigovoriti.

I još nešto mi nije jasno. Kakav kompleksaš moraš biti da se logiraš na sportski portal susjedne zemlje i tamo komentiras odnosno podjebavaš. Otkad imam internet nikad, baš nikad mi nije ni palo na pamet da se idem logirati i komentirati na srpskim portalima. To mi neće pasti na pamet ni kad Danska pobijedi u finalu.
Pristupio: 15.08.2011.
Poruka: 113
28. siječnja 2012. u 15:27
trener ima super autoritet kad Vori, Balic i drugi gledaju na sasvim drugu stranu i ne slusaju ga. Lino je bio dvaput nizi od svih njih, ali su ga svi slusali i mislim da je to najjveci problem kod trenera opcenito, isto i kod Jurcica; ude Maminjo, Jurcic je pickica u kutu, prime 3 komada on se dere nekom, a niko ga ne slusa. Ista, u potpunosti ista stvar sa Goluzom
javasluk
javasluk
Mali dioničar
Pristupio: 27.05.2010.
Poruka: 8.708
28. siječnja 2012. u 15:39
Mene ovo jučer pomalo podsjetilo na brončanu 98. i susret s Francuskom u polufinalu, kada je domaće (pre)živčano navijanje "prekidalo" naše akcije, tako su jučer početkom drugog poluvremena srpski navijači pripomogli da se njihova ekipa digne. Naši kao da u poluvremenu nisu očekivali takvu mogućnost (iskreno, nisam niti ja) i bio sam iznenađen s koliko žara se njihova publika "dizala" na naše promašaje, pogotovo što u prvom poluvremenu nisu ostavljali dojam da su toliko zainteresirani? Znam, sad će se mlatiti ono kako su naši dovoljno iskusni, kako ih atmosfera ne može pokolebati, kako su to sve veliki sportaši, i sve to stoji jer da nisu ne bi niti dogurali toliko visoko, kao što sve ovo stoji i za brončane iz Francuske, ali nikako se ne mogu oteti dojmu da su se  iste ta utakmice igrale na neutralnom terenu ili bez takve "zainteresiranosti" domaće publike, da njihovi ne bi baš toliko "letili" i da bi imali neuporedivo manje šanse, mislim da naši u ovakvim okolnostima se teško vraćaju, e sad zbog čega?
[uredio javasluk - 28. siječnja 2012. u 15:41]
Samo Cibalia!
Pristupio: 09.08.2011.
Poruka: 50
28. siječnja 2012. u 15:53
Ljudi moji Goluža je dosljedan jedino u svojoj nedosljednosti. Sve ono o čemu priča prije utakmice ne provede u djelo za vrijeme utakmice, a ono nakon utakmice je bože sačuvaj. Zašto njega zovete da komentira utakmicu, dajte nam nekog normalnog ko se kuži u rukomet. Ovo što on priča nema veze s mozgom.
Pristupio: 28.01.2012.
Poruka: 32
28. siječnja 2012. u 16:09
Rukomet ima svoja pravila. Između ostalog suvremeni rukomet kao igra temelji se na brzim napadima. Ono vremensko razdoblje koje su francuski suci dopuštali Srbijanskim igračima da koriste ne postoji kao pravilo. Ono je nepisano pravilo u smislu točnosti vremena koliko napad treba trajati ali je pravilo koje su suci prije svega zbog osjetljivosti same mogućnosti da Hrvati pobjede kršili za vrijeme utakmice cijelo vrijeme. I to su "kauboji" na neki način amortizirali kroz igru suprostavljajući se momčadi, publici i sucima ali nedopustivo je promašiti gotovo 4 X zaredom izgledne prigode koje bi ubacilo malo dijete u mrežu.
javasluk
javasluk
28. siječnja 2012. u 16:11
Kuku`Loa je napisao/la:
Srbi su odigrali jako dobro i tu nema nikakve primjedbe. Nadigrali su nas na obje strane. Naši su im čestitali, rekli sve šta stoji i gotova priča. Ide se dalje. Razumijem zašto su Srbi ponosni, i trebaju biti, ali treba bit ponizan u pobjedama, a i mi bi mogli bit malo više dostojanstveni u porazu kao što su to npr. Francuzi bili. .

BRAVO! Trefio si ga u sridu, (za ovaj post nebitne etničke pripadnosti) upravo je to ono što stvara i potencira antagonizam među simpatizerima ekipa! Ovo o poniznosti to bi trebalo biti glavno i osnovno načelo odgoja od kućnog, preko školskog do odgoja u sportskim klubovima! To su stvari koje bi trebalo izbjegavat jer iritiraju i onda ona povrijeđena strana samo čeka priliku za osvetu i naslađivanje u tuđim mukama, po meni čak i opravdano jer ako te netko konstantno iritira vesljem nad tvojom mukom, zar očekivati da se kasnije neće veseliti tvom porazu???? I nema tu opravdanje u stilu: "sami smo/su si krivi", "mi smo jači a oni slabiji", "tko gubi ima pravo da se ljuti", "oni/mi su/smo zaslužili", "to je sport" i slične racionalizacije, jer ono što je nepravda je nepravda, ono što boli, boli, i uvijek ima onaj jedan koji je zakuhao i sviđalo se to nekom ili ne, ali uvijek postoji netko tko prvi pokrene!

Ne bi htio da se ovo sad povezuje samo s ova dva naroda, to je tako u svim navijačkim relacijama i ophođenju javnih osoba!

Btw. imali smo sličane primjere devedesetih kad je Dino Rađa došao u ZG s grčkim klubom nastupati protiv Cibone, tada mu je zagrebačka sportska javnost zamjerila (pretjerano) feštanje nakon postignutog zgoditka. Drugi primjer imamo s srpske strane iz negdje 1997.g. pri izvlačenju kvalifikacijskih parova za SP u Francuskoj, kada je Srbiji (SRJ) dodjeljena Mađarska, tada je srpska delegacija euforično neskriveno trijumfalistički "proslavljala" ishod žrijeba, a to je bilo jako zamjereno od FIFE i UEFE takvo neotesano omalovažavajuće rekacija Santrača! Očito je bilo i nekih packi, jer u prvom slijedećem izvlačenju je Santrač bio "miran kao bubica"!