Komentari na tekst: Problem je i u glavi, ali najveći je u Francuzima

Pristupio: 14.07.2011.
Poruka: 1.725
11. kolovoza 2012. u 13:27
Tekst je sažetak zadnjih 30 stranica rukometne teme.
I neću se složit da je Alilović vrhunski vratar i da će doć u sam svjetski vrh jer je on obična rupa, Goluža kasno stavlja Loserta, ko da je čovjek došao samo zastavu nosit, nedvojbeno je bolji od nosatoga i bio je al pari sa Omeyerom drugo poluvrijeme.
Ne znam zašto su se ljudi našli pljuvat po Bičaniću, upao je u vatru ni kriv ni dužan, i uopće nije bio među lošijima.
Kopljara ne treba više nikad zvat u reprezentaciju, jedino po čemu ću ga pamtit je njegov ulazak u napad, lopta u ruke Francuzu, pogled tipa "jebiga" i vraćanje na klupu ko da na sprovod ide.
Definitivni highlight utakmice je kad se nakon zabijenog gola vraćamo, napadačke (2) zamjene idu van, nitko ne ulazi unutra, Francuzi imaju odjedanput napad 6 na 4 i lagano zabijaju.
Pristupio: 27.07.2010.
Poruka: 142
11. kolovoza 2012. u 13:31
Nažalost ponovno se dogodio onaj "nogometni" scenarij, da svi igraju rukomet a Francuska uvijek pregazi Hrvatsku. Imam svjedoke da sam rekao da će naši izgubiti. Nažalost Francuska je naša "velika" boljka.
Pristupio: 20.05.2010.
Poruka: 1.199
11. kolovoza 2012. u 13:33
ma kad bi se govorilo samo o imenima prve postave onda bi ispalo da su francuzi puno jači od nas, ali ne može se to tako gledati. i balić je veliko ime ali znamo da nije ni blizu svojih najboljih dana, zašto? pa valjda i godine igraju neku ulogu u tome. mi imamo veći potencijal na klupi i trebali bi biti, kao što smo bili na cijelom prvenstvu, brži i poletniji od francuza, a zašto nismo? pa zašto izmišljati priće kad bi sami igrači i trener trebali valjda najbolje znati odgovor na to. tko to može bolje znati od onih koji su bili u vatri? tko se može usuditi sugerirati drugačije a nije sam osjetio to što su oni? pa kad trener prizna da su se uplašili i da ne zna zašto (a i sam je grizao nokte od početka što se nažalost i snimilo), iskusni igrači poput vorija koji kaže da su se usrali, balić koji kaže da igraju kao pičke i da ga je stid (na time outu), duvnjak koji omeyera doživi kao boga, čak i lacković ne vidi da je u drugom djelu pucao bolje pa mu zato nije omeyer sve skinuo, tko je tu onda lud? oni koji dižu francusku do neba kao nepobjedivu ili sami igrači i trener koji su osjetili da su pukli pod pritiskom očekivanja?

ne treba zaboraviti da smo mi tu francusku dobili nedavno, glatko, a sad odjednom oni su toliko bolji da im ne možemo ništa. jesu, bolji su, ali u glavama. bolji su za trenera koji ih je pripremio tako kako je, a mislim da će se i pacak morati složiti koliko je važna ta psihološka priprema u ovakvim utakmicama. mi smo sebi stavili teret ultimativnih favorita i već pretplačenih osvajača zlata, a s tim se teretom treba znati nositi, počevši od trenera pa nadalje. ne treba zaboraviti da je ova ekipa dosta mlada, da duvnjak kao novi vođa nema stabilnost i iskustvo balića, da igraći poput kopljara i inače imaju problema s jajima, a kad neki iskusni poput vorija zadrhte na početku, ili onih sigurnijih inače poput čupića, kako to djeluje na ostale?

nitko mi ne može reći da je razlog poraza to što su francuzi bolji, bili su i bolji kao mlađi pa smo ih uspjeli dobiti. dobili smo ih nedavno, dobio ih je island, bili su blizu i španjolci. ok, prave su ekipe najbolje kad najviše treba, ali u glavi, ne zato što odjednom imaju napad koji se ne može zaustaviti. ne zato što imaju obranu koja se ne može probiti, iako je sigurno strašna i čvrsta. ali naša igra se bazirala na brzini i najviše obrani iz koje smo sve uništavali brzim protunapadima, zar netko misli da bi francuzi u trci s nama bili bolji? oni su jači ali ne brži i poletniji, ne možeš biti i jedno i drugo.

ne vidim također razlog da se amnestira goluža, on je bio slavljen za pobjede pa tako mora biti i grđen za poraze, ne možeš biti zaslužan za jedno a amnestiran od drugog, to ne priznajem. ova ekipa zajedno s ovim trenerom kojeg ne treba dirati sad i dati mu otkaz, mora proći ovaj ciklus poraza da bi se digli na višu razinu. moraju se naučiti nositi s pritiskom favorita i sa svim svojim strahovima. onda će ova ekipa biti gotovo nepobjediva. jer nisu svi ludi kad su govorili da igramo najbolje, problem je u tome što jučer nismo tako igrali, bez obzira na francusku obranu, ono jučer je bio raspad, a ako će netko i reći da su francuzi bolji, zar su tolko bolji da su nas onako glatko razbili jučer? ma dajte, treba preuzeti odgovornost i reći da si podbacio a ne da je protivnik nepobjediv jer to ne postoji.
11. kolovoza 2012. u 13:48
Članak mu je smješan i nema ovaj novinarčić  veze o rukometu...
Uopće nije razlika u obrani da su oni bolji igrači, nego samo u jednom segmentu gotovo uvijek, a pogotovo jučer...GOLMANI !!! Kad Omeyer ima 20 obrana normalno da će iz toga ispasti 6-7 kontri i lakih golova, ali kad naš golman ima u prvih 20 minuta jednu obranu onda normalno da niti nemaš kontri i lakih golova. Prvo poluvrijeme je skor u obranama Omeyer - naši golmani 13 - 4. Jer mi smo jučer promašili u tekmi sigurno 10-11 čistih zicera ( većina je završila Omeyeru na plućima) + 2 penala. Istina da smo se prestrašili, ali nismo baš tako teško dolazili u šansu za čisti šut, imali smo čistih šuteva kao u priči, pogotovo u prvom poluvremenu. Ali nismo znali zabiti taj gol zbog respekta prema Omeyeru a ne zbog respekta prema francuzima. Da smo zabili 50% onoga što smo promašili čiste zicere u prvih 20 minuta, otišli bi na poluvremenu sa 4-5 golova za nas. I kad toj priči dodaš opet suce koji su jako puno tolerirali Francuzima što većina laika poput ovog novinara ne vidi, pogotovo Karabatiću koji je trebao imati 4 isključenja( 2 x povlačenje i guranje Vorija, jedan puta Horvata kad je ulazio na 2. pivota, jedan puta Duvnjak oko vrata u prolazu) već do poluvremena. Dva puta poništili gol (Bičanić, Buntić) bez razloga jer nije bilo niti koraka niti prijestupa, a vratili su na 9 metara a ne na 7. Tako je lako igrati obranu kad se nesankcioniraju takvi prekršaji i kriteriji su dvostruki. Kada je nama sudac protiv francuza poklonio 3-4 lopte? - NIKAD.b Još kad tome dodamo par nebuloza od Goluže( bez Balića ključni dio prvog poluvremena, Bičanić srednji, itd.) Zato ne pričaj gluposti novinarčiću i uhvati se ti nogometa, rukomet ostavi ljudima koji se razumiju.
Sve zajedno onda izgleda ovako - 19 obrana Omeyera naspram naših 10 obrana golmana. +9 razlika. 5-6 lopti na stranu francuza od sudaca ( 3 nedobivena isključenja,2 poništena gola, te probijanje u napadu nakon kojeg Štrlek dobija isključenje). To je sve zajedno 15-16 lopti više za francuze, ne zaslugom igrača francuske i njihove superiornosti nego zaslugom isključivo Omeyera,sudaca i dekocentracije naših igrača u završnici.
Pristupio: 23.01.2010.
Poruka: 2.703
11. kolovoza 2012. u 13:54
Ključna razlika je ta,što mi nemamo veliki izbor šutera,nažalost Duvnjak,Buntić i Lacković,a pogotvo Duvnjak skloni su osciliranju,Kopljar,Vuković i Bičanić su napački limitirani.Druga ključna stvar je taj za nas uvijek kobni Titti Omeyer!Imamo mi odlične mlade klince Kaleb,Mandalinić možda i Matić od vanjskih čim prije moraju u A reprezentaciju!
11. kolovoza 2012. u 13:56
Da i to moram reći,duša me boli i već je dugih 8 godina prošlo od našeg zadnjeg zlata u Ateni,mi smo jednostavno morali uzeti još najmanje jedno zlato nakon OI 2004!

11. kolovoza 2012. u 14:11
Ne može se dobit Francuska s 3 raspoložena igrača (Horvat, Balić i Losert), od kojih najviažniji prosjedi većinu utakmice na klupi. Ne znam, meni Golužina logika nije imala nikakvog smisla sinoć.

Po meni je Goluža ponizio Balića pred cijelom svjetskom javnošću, što je takvog velemajstora (koji istina nije u najboljim igračkim danima, ali je i ovakav space shuttle za ostale) držo na klupi, a poslije je svojim potezima sam priznavo da griješi kad ga je dva puta ubacio da pokuša spasit stvar. Jebiga, prvi put nas je Balić vratio, ali na -5 je to već malo teže.

Kopljara neću ni komentirat, slažem se sa svim forumašima što se njega tiče, Bičanić je ok igrač ali ne gura se čovjeka koji nije igro ni minute, u vatru polufinalne utakmice i to još protiv Francuza.

Nadajmo se jedino da imamo dovoljno pameti, pa da će se izvuć kakva korist i iz ovog poraza.