Komentari na tekst: Zašto će proći Italija/Njemačka?

1
Pristupio: 23.01.2010.
Poruka: 2.703
28. lipnja 2012. u 17:31
Hmm,da na SP su 3 pobjede Italije uz 2 remija,treba reći za polufinale 1970,Nijemci su imali težak četvrtfinalni meč sa Englezima u 120 minuta,što se tiče samog tog finala 1970,u produžetku je Beckenbauer igaro sa slomljenom rukom,!!1982 Nijemci su imali tokom cijelog turnira velikih problema sa povredama,prije finala imali su težak polufinalni meč sa Francuzima,gdje su se vratili u drugom produžetku nakon što su gubili 1:3,poravnali su na 3:3 i prošli na penale Francusku.Onda su glatko izgubili u finalu sa 3:1 od tada puno odmornije i spremnije Italije.2006 polufinale,ipak je Italija tad bila dosta kvalitetnija i zasluženo u zadnjim minutama produžecima pobjedili.Treba reći,da su sve te 3 pobjede Italije,Talijani su samo 2006 bili favoriti,to nisu bili ni 1982 ni 1970,a itekako da je umor Nijemaca igrao važnu ulogu u utakmicama 1970 i 1982!Mišljenja sam da će danas Njemačka pobjediti,jer ako danas ne dobije onda zaista bojim se da nikada neće dobiti Italiju u službenoj utakmici,treba i to reći da je će ovo biti teći meč Talijana i Germana na EP,prva dva su završila neriješeno!!
Pristupio: 01.05.2012.