Cibona 2025/26

CEO Domaćinski
CEO Domaćinski
Potencijal za velika djela
Pristupio: 07.05.2024.
Poruka: 1.694
19. ožujka 2026. u 14:23

315.000 eura prihoda je planirano od prodaje ulaznica i ostalog kao što su klopa, cuga, fan-shop. To je nekih 15-tak tisuća po utakmici? Po meni bi vrijedilo dati 500.000 od Viktorovih 1.700.000 za kvalitetan marketing koji bi u novoj sezoni doveo min. 2000 pretplatnika. Novci uloženi u marketig bi se vratili kroz ulaznice, a efekti na sponzorstvima bi bili bonus.

[uredio CEO Domaćinski - 19. ožujka 2026. u 14:34]
VIVA LA REVOLUTION !!!!
David Bowie
David Bowie
Potencijal za velika djela
Pristupio: 18.08.2016.
Poruka: 3.359
19. ožujka 2026. u 14:53

Konačno dobre vijesti za Cibonu. Obzirom na iskazani interes investitora (Dodig 71,21% Maharadže 18,52%) i podršku Grada, klub je miran, Dodig sit, a Šerić na broju. Svi protagonisti ostaju u klubu, konačno s nešto novca u blagajni. Korektno al nije eldorado, pa pumpanje euforije nema pretjeranog smisla. Nakon preoblikovanja klub treba odrediti natjecanja u kojima optimalno može participirati i natjecanje koje mu je cilj u nekom srednjem roku. Ta natjecanja omogućiti će vidljivost kluba na košarkaškoj mapi a ta vidljivost je ključna za sponzore. Ono što svaki ozbiljan klub danas ima treba i Ciboni - generalni sponzor. Na nivou Euro Cupa 1,5 - 2 milijuna Eur. Sve ispod toga znači da ozbiljnu Evropu nećemo gledati ili da klub treba novog ulagača koji je istovremeno i generalni sponzor kluba. Npr na sve ovo uleti Samsung s 3 milijuna Eur godišnje, a za to dobije ime Cibona-Samsung i vlasničkiu udjel. Imamo li ljude za to? Mislim da bi tu moglo biti velikih problema.

We can be heroes
TakoNekako67
TakoNekako67
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 05.01.2026.
Poruka: 65
19. ožujka 2026. u 14:55

Euroliga 20%

EuroCup 15%
NCAA 15% 

to su iznosi koji su navedeni u ugovorima za daljnje plasiranje igraca koje ce klub dobiti...

Bart nece dobiti vise od 200.000$ za NCAA

Katanovic 300-400.000$

Skoric 300.000$

UKOLIKO CE IGRACI DOBITI U NCAA OVAKVE UGOVORE PRIHOD ZA CIBONU JE 120.000$

Jako loše... taman pokriju Radovcica

[uredio TakoNekako67 - 19. ožujka 2026. u 14:55]
Luckasti
Luckasti
Mali dioničar
Pristupio: 19.09.2007.
Poruka: 5.487
19. ožujka 2026. u 15:04

CEO Domaćinski je napisao/la:

Bananeros je napisao/la:

Ovo je sve dosta za nekih 11.000 Eura. I šta dalje?

Pa od prodaje kokica na 224 duša/utakmici možeš zaraditi možda 200 Eura. Svatko po piće (224x3) i imaš oko 900 Euro. Pa o kakvim novcima oni pričaju????

Ugostiteljstvo??? Kakvo Ugostiteljstvo? Mozart i mrtva pasaža? Pa moraš prvo 2-3milje (ne tisuće) uložiti da bi mogao to sve ubrojiti.. ok, jasno da je sve to opako frizirano ali valjda je svima koji su u tome, sa svih strana, sve tu jasno. Pa ne pravimo se ludi. Koliko god ja to želio gledati ružičastim cvikerima... ne ide mi!

Vidi cijeli citat

Gledaj pozitivno. Jel može biti gore od ovog do sada?

Vidi cijeli citat

Pa Šerić to dokazuje iz godine u godinu da uvijek može gore. I stalno nađe neko novo najniže od najnižeg DNA gdje zakuca Cibonu?

idemo do kraja
RokyZG
RokyZG
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 19.03.2026.
Poruka: 15
19. ožujka 2026. u 16:45

Idu dobra vremena za Cibonu,sve neke lijepe vijesti oko naše Cibone

Cibona75
Cibona75
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 29.01.2026.
Poruka: 87
19. ožujka 2026. u 18:41

Dobre vijesti su da ce doci do preoblikovanja, ali lose su da ostaje Seric, Rozic i ekipa. Od njih se nicemu dobrom ne nadam. Bez jakog generalnog sponzora nema tu srece.

John Q
John Q
Potencijal za velika djela
Pristupio: 03.08.2025.
Poruka: 1.970
19. ožujka 2026. u 19:44

Dodig kao većinski suvlasnik kluba može ( a vjerujem i nadam se da bude ) postavio ljude od povjerenja i znanja u klub 

Ovakve stvari oko preoblikovanja kluba može biti samo cilj kako privući i sponzore i navijače natrag ..a onda od toga i idu prihodi klubu 

Bananeros
Bananeros
Mali dioničar
Pristupio: 21.01.2017.
Poruka: 8.008
19. ožujka 2026. u 19:51

Cibona75 je napisao/la:

Dobre vijesti su da ce doci do preoblikovanja, ali lose su da ostaje Seric, Rozic i ekipa. Od njih se nicemu dobrom ne nadam. Bez jakog generalnog sponzora nema tu srece.

Vidi cijeli citat

Ne vidim čak ni sa NVIDIAom kao sponzorom ista dobro ako bi u istom scenariu ostali Š&R. Meni Š&R čak više ne idu ni u istu priču sa prosperitetom kamoli u istu rečenicu o prosperitetu.

Iobit
Iobit
Potencijal za velika djela
Pristupio: 04.08.2024.
Poruka: 1.300
19. ožujka 2026. u 20:57

Kažu budžet za igrače bi bio 2 milijuna eura. Moja pitanja su sljedeča- Koliki bi bio ukupni budžet kluba? Tko će dat taj budžet ciboni i koji je njegov interes da da taj budžet? Koliko novaca će grad izdvajati za funkcioniranje cibone naredne sezone?

pravednik
pravednik
Željan dokazivanja
Pristupio: 07.01.2026.
Poruka: 353
19. ožujka 2026. u 21:10

Grad je donio svoju odluku

1.300 000 € za 2026

ali to ti je namjenski novac,za dvorane,place djelatnika,troskove natjecanja,ttoskove omladinskog pogona i njihovih trenera te njihova putovanja i takve stvari..

.naravno,maheri uvijek nađu nacina da iz toga i sebi nesto uzmu a i ubodu nekako nesto i menageri za igrace

  • Najnovije
  • Najčitanije