Cibona 2025/26

pravednik
pravednik
Željan dokazivanja
Pristupio: 07.01.2026.
Poruka: 353
20. ožujka 2026. u 09:10

I tom je infuzijom postao eto vecinski vlasnik

Prije 3 g Seric je doveo Indijce,oni su tad spasili Cibonu od vjecnih blokada i stecaja te ispadanja iz natjecanja,ali samo posudbom od 1.5 mil€ ULAGANJA ..i tako postali dio vlasničke strukture.Rekao bih da se taj iznos popeo do 1.8 mil i njima je svejedno kad i kako ce se naplatiti,postao Dodig vecinski vlasnik ili ne

Samo mi nije jasno zasto bi itko na svijetu potrošio 3 - 4 mil na kosarkaski klub koji je bar 30 g u teskoj financijskoj banani,i u okruženju ima puno ciscih neobremenjenijih i rekao bih svakako profitabilnijih sportskih projekata za ulaganje?

pravednik
pravednik
Željan dokazivanja
Pristupio: 07.01.2026.
Poruka: 353
20. ožujka 2026. u 09:14

Jos da dodam primjer koji je David Bouwie naveo : Cedevita je posve druga prica ona je ulaskom Atlantica u kosarku reklamirala svoj brend napitka igrali su ABA- u Euroligu i Eurocup,vjerojatno širili tržiste za sve svoje brandove a ne samo napitak,i procijenili da im to donosi kotist u core buisinesu...kakvu korist bankar moze imati od pomaganja posrnulom klubu nije baš posve jasno..

ronihr
ronihr
Potencijal za velika djela
Pristupio: 09.03.2015.
Poruka: 2.187
20. ožujka 2026. u 09:35

Nitko ne ocekuje da Dodig financira klub.Tu je da postavi klub na zdrave temelje,i nadam se "bankarski" ,da se ne trosi vise nego sto se ima.Grad ce i dalje da bude najveci sponzor.Kada kazem grad,mislim na stanovnike grada Zagreba.Ono sto klub mora napraviit je da se aplicira za BKT Europa Cup,koji ipak nudi ligaski sustav i najvise utakmica od svih drugih natjecanja.A navijaci Cibone moraju shvatiti ako ce se gledati kvalitenija europska natjecanja,da se nece moci placati karta 10-15 EUR. Vrhunska kosarka zahtjeva i vecu cijenu kako godisnjih,tako i pojedinacnih ulaznica.Da li Ciboni treba hype.Definitivno.Da li Ciboni trebaju influenceri na tribinama.Definitivno.Dvorana nije uvjetna,i definitivno treba obnavljanje,i postavljanje klimatizacijskog sustava.Da li Cibona treba poneku utakmicu odigrati u Areni.Definitivno.Zivimo u vremenu socijalnih mreza.Spektakl se napravi preko noci.Ljudi ce doci na spektakl ne zato sto ih interesira sadrzaj,vec da budu vidjeni.A sponzori ,ako vide interes,i brojnost,ce sami poceti da dolaze.Ali sve to treba da prati IT odjel kluba,pristojna WEB stranica,pravovremena prodaja godisnjih ulaznica.Necu da spominjem u ovome postu sportske aspekte "Nove" Cibone.Svi znamo da zelimo Cibonu bez trenutnih aktera u klubu.

Luckasti
Luckasti
Mali dioničar
Pristupio: 19.09.2007.
Poruka: 5.487
20. ožujka 2026. u 09:44

Mihael19 je napisao/la:

Iobit je napisao/la:

E hvala na odgovoru, znači Dodig daje budžet klubu kao novi vlasnik. On daje svoj privatni novac. E sad jedino logično pitanje. Koji je njegov intreres da ulaže u košarku u Hrvatskoj a pritome ostaju isti ljudi na funkcijama, i koji je njegov interes ulagat u rupu bez dna koja nije profitabilna kao što je košarka?

Vidi cijeli citat


To ne zna nitko, koji je njegov interes da ulaže u klub koji je rupa bez dna i bez navijača, niti živi tu, niti misli živjeti, niti će gledati, bolja mi je bila priča sa Indijcima i svadbama...

Vidi cijeli citat

Misliš BAJKA?

idemo do kraja
Barca92
Barca92
Željan dokazivanja
Pristupio: 05.01.2025.
Poruka: 228
20. ožujka 2026. u 09:48

pravednik je napisao/la:

Jos da dodam primjer koji je David Bouwie naveo : Cedevita je posve druga prica ona je ulaskom Atlantica u kosarku reklamirala svoj brend napitka igrali su ABA- u Euroligu i Eurocup,vjerojatno širili tržiste za sve svoje brandove a ne samo napitak,i procijenili da im to donosi kotist u core buisinesu...kakvu korist bankar moze imati od pomaganja posrnulom klubu nije baš posve jasno..

Vidi cijeli citat

Kakvu korist moze imati? To nitko od nas trenutno ne zna, mozemo samo nagađati.

Primjer (maštam), neki dan sam vidio članak da je on postao CEO najveceg kanadskog telco operatera. Mozda ima u planu uci na to trziste, davno je i VIP (A1 danasnji) bio generalni sponzor Cibone. Mozda taj telco operater ima plan uci ne samo na HR trziste, nego u EU, u vise zemalja. Onda je marketing kroz klub koji igra u Europi razumljiv.

 

Turk telekom, Telekom Bonn... ima takvih klubova.

Uglavnom, neki interes ima, samo neka to bude dobra priča, drzim fige.

Bananeros
Bananeros
Mali dioničar
Pristupio: 21.01.2017.
Poruka: 8.008
20. ožujka 2026. u 10:02

Možda Dodig otvori svoju banku i preko Cibone promovira. A pak neznam da li kkub s 'takvom' povijest (muljanja) valja za promoviranje banke i njenih poslova 

Luckasti
Luckasti
Mali dioničar
Pristupio: 19.09.2007.
Poruka: 5.487
20. ožujka 2026. u 10:24

Bananeros je napisao/la:

Možda Dodig otvori svoju banku i preko Cibone promovira. A pak neznam da li kkub s 'takvom' povijest (muljanja) valja za promoviranje banke i njenih poslova 

Vidi cijeli citat

Cibona je idealna baš za bankarsku promociju! Velika večina ljudi ovima u klubu ne vjeruju ama baš ništa, a isto tako je i sa bankama! Nema dobre i poštene banke, samo banke koja više ili manje pljačka (pod patronatom naše Vlade) građane Lijepe naše?

idemo do kraja
pravednik
pravednik
Željan dokazivanja
Pristupio: 07.01.2026.
Poruka: 353
20. ožujka 2026. u 10:38

Prije dvadedetak godina u Italiji je hit bio Montepaschi iz Sienne,grada stoljecima najpoznatijih bankara...mislim da su Cibonu otpremili u Zgb sa minus četrdeset...

David Bowie
David Bowie
Potencijal za velika djela
Pristupio: 18.08.2016.
Poruka: 3.359
20. ožujka 2026. u 10:42

Cibona je isprašila Banco di Roma sa 6 Acinih trica zaredom, tako da smo s talijanskim bankarima najmanje egal :)

We can be heroes
Luckasti
Luckasti
Mali dioničar
Pristupio: 19.09.2007.
Poruka: 5.487
20. ožujka 2026. u 10:46

Ako ćemo malo dalje u povijest, 80-ih je Kup prvaka igrala Banco di Roma, ako me sjećanje služi, igrali kao domaćin i  Iterkontinentalni kup?

Misliš da bi Cibona Erste Banka zvučalo snažno? Ili Cibona HPB (što bi tu lova curila na sve strane)? 

idemo do kraja
  • Najnovije
  • Najčitanije