Potencijal za velika djela
Pristupio: 20.05.2021.
Poruka: 2.304
21. prosinca 2021. u 09:58

Danas nam klub igra predzadnju utakmicu u AAC protiv Welsa u Austriji. Još jednom stvarno šteta zbog prilike koju nam je otvarala utakmica protiv Škrljeva. Ovo gostovanje bi tribalo dobro odradit, jer ako je Wels isti ka sa utakmice na Baldekinu onda je to totalni amaterizam. Nakon toga idemo kod Gorice odradit zaostali kup.

Cijeli svoj život ja sam ludi frik, ja živim samo za ŠIBENIK
022Sebenico
022Sebenico
21. prosinca 2021. u 20:15

Nažalost za ovu utakmicu nemamo u rosteru trojicu, mislim da u Austriju mogu samo cijepljeni, tako da ova trojica to nisu: Rebić, Gulin i Živković (ako se to uopće može nazvat izostanak)

Također protivnik u odnosu na utakmicu na Baldekinu jači za amera Birksa, kanađanina Lulla i srbina Tepića.

Wels - Šibenka

Prva četvrtina: U prvoj je Antić. Otvaraju domaći vodstvom nakon kojeg tricom uzvraća Paić. Pleadin glupo gubi loptu i opet zaostajemo jedan. Arslanagić siguran sa linije za novo vodstvo. 5-0 serija domaćih za prvo veće odvajanje. Lip prodor Pleadina za 2+1. Vraća nam prelako Birks, potom loš napad i bezvezna druga osobna Antića u ionako skraćenoj rotaciji. Trica domaćih za +6. Totalno kretensko puštanje pisme na zvučnik nakon svakog poena Austrijanaca. Evo nas u minusu 7 pa ulaze Jambrović i Kujundžić. Katastrofalno soliranje sada pa primamo tricu i idemo na dvoznamenkast minus kod jako loše ekipe. TO Milačić. Na pola četvrtine uveli smo domaće u bonus. Po loš napad sa obe strane zatim oba promašaja sa linije bacanja od strane Jambrovića popravlja Paić. Primamo koš pa opet polaže Paić koji ako shvati da mu je misto ispod koša će dominirat danas. Birts sad atraktivno zakucava. Nevirojatno nan je sad isteka napad, ka totalni amateri smo u napadu, bezidejno baš, samo se solira. Totalni napadački potop, bacaju se lopte ka da su nan igrači Lebron James, a ne prosječni igrači HT lige. Evo nas u minusu 15 od amaterske ekipe iz Austrije, baš mučno za gledat. Paić sad 2+1, jedini naš igrač koji se zasad pojavija na utakmici, deseti njegov poen. Za kraj minus 12, kako smo loši u napadu i dobro je, a obrana je šuplja ka sir, previše smo primili od ovakve ekipe. (29-17)

Druga četvrtina: Cilu petorku su minjali domaći. Sa bacanja sad Kujundžić 0 od 2. Popravlja to Solomun. Lipa duga dvica istog igrača sada za spuštanje ispod 10 razlike nakon dugo vrimena. Odma domaći zovu TO. Malo smo poboljšali obranu, ide nam i na ruku šta njima ne igraju najbolji. Spuštamo na -4 nakon dvi krađe i brze kontre. Domaći nam prekidaju odličnu seriju sa linije bacanja. Evo nas u X, bravo za borbenost, trica Baše sada. Nažalost malo se petljamo jer nama pored Pleadina igru kreira Jambrović i ne znam čija je to ideja. Solomun jako dobar na obe strane parketa u ovom razdoblju, kao i Kujundžić. Polaže Kujundžić sad za naše vodstvo. Vraća se Birks koji nam je zadava najviše problema. Birts sada vraća u X nakon osobne Pleadina. Nova trica Baše za +3. Minuta užasnog srljanja sa obe strane. Prekida to Jambrović nažalost sa samo jednim bacanjem. Wels opet u X nakon slobodnih. Paić dominantno opet pod košem za svoje nove poene. Prid kraj bez realizacije. Odlična četvrtina nakon prve, domaće smo totalno uštopali u napadu i sad to pristojnije izgleda. (9-23)

Treća četvrtina: Otvaranje ogromnim promašajom trice Jambrovića. Odlična naša obrana sada. Loš napad koji vodi Arslanagić, općenito jako loše igra danas, ogranizacija igre teška nula. Wels sad sa linije vraća u X. Opet smo u minusu nakon nekog vrimena. Tragikomična križanja u napadu sada. Opet Paić polaže. Evo napokon Arslaganića sa tricom, totalno otvorenu ju je dobija. Nedaju se domaći i spuštaju na 1 razlike. Nažalost krenili smo se napucavat bezveze i vratili domaće u prednost. Loše razdoblje našeg napada sada. Bašić nas tricom vraća u novo vodstvo. Vraćaju tricu domaći. Greška u organizaciji napada opet i TO zove DM. Solomun sad polovičan sa linije. S druge strane opet bespotreban faul Antića koji se nikako ne snalazi u igri i opet smo na -4. Tricom smanjuje a ko drugi nego kapetan, četvrta danas. Po koš sa svake strane na kraju. Sa poenom minusa ulazimo u zadnju. (21-18)

Četvrta četvrtina: Otvaramo polaganjem Paića. Arslanagić opet daje neupotrebljivu loptu. Novi poeni Paića za +3. Nažalost sad ga u obrani Birks prelako prolazi. Bašo sada dva poena. Domaći odgovaraju tricom za novo izjednačenje. Jambrović nas vraća u prednost. Nažalost sudci su nam počeli svašta svirat u ovoj zadnoj iako smo dosad imali jako malo prekršaja. Malo srljanja prekida Jambrović za naših novih +2. Domaći traže minutu odmora na 4 ipo minute do kraja meča. Opet neriješeno, bit će ovo jako gusto do kraja. Sad srlja Arslanagić, totalno nepotrebno. Minuta bez poena sada. Napokon neka pristojnija akcija i Pleadin će na bacanja. Pogađa oba. Jako ishitren faul Kujundžića sada i opet smo u egalu. Faul Austrijanaca sada koji je moga komotno biti sviran i ka nesportska jer je lakat u glavu. Arslanagić stavlja oba. Nažalost nikako do skoka u obrani sada i šaljemo Birksa na bacanja koja stavlja oba. Napadački skok i polaganje Paića, jako bitni poeni za novu prednost. Nažalost olako primamo sličnu situaciju. Arslanagić iz ničega stavlja tricu totalnom solažom, srića ovo je ušlo jer ništa se nije odigralo. TO Wels na 28sec do kraja i +3 za nas. Radimo faul na Birksu koji je dosad bija jako dobar sa linije, možda smo mogli i nekog drugog faulirat jer on stavlja oba. Nama na liniju ide kapetan. Nepogrešiv. +3 i novi TO domaćih. Zadržali smo malo vrimena i na bacanja šaljemo Jakupovića na 8 sec do kraja. Polovičan je i vatamo skok točnije Pleadin koji je danas odigra jako dobro u obrani i ide na liniju. Stavlja oba i to je to. Pobjeda, još smo i u igri za prolaz. Bravo svi jer je ovo bilo jako karakterno i lipo je da pobjeđujemo egal utakmice. (20-25)

moremoje
moremoje
Pristupio: 03.10.2017.
Poruka: 1.519
21. prosinca 2021. u 21:54

Stvarno borbeno i lipo, nek su oni ca bi rekli amateri kega briga, mi smo pobidili i to je to.Meni su vazne ove pobide u egalu, to je vazno za momcad, pofale svima.

22. prosinca 2021. u 19:11

Ja još tugujem od poraza u subotu, ne ide mi u glavu da smo izgubili od škrljeva.

Srića je da drugi rade za nas, evo alkar doveja novog trenera.

[uredio lažime - 22. prosinca 2021. u 19:24]
022Sebenico
022Sebenico
22. prosinca 2021. u 19:20

Kad nećemo mi, oće Kaštela. Stvarno smo mogli imat lipši pogled na tablicu i mirnije ući u novu godinu, ali eto, šta je tu je. Nadam se sutra dobroj igri protiv Gorice, bit će nam teško, daj Bože da bude još jedno iznenađenje u kupu ka ovo danas.

022Sebenico
022Sebenico
23. prosinca 2021. u 19:44

Kalendarska godina koju ćemo pamtit i ne baš po dobrom završava danas u Velikoj Gorici kod domaćina koji nas već u pravilu redovito dobija. Malo je vrimena iza AAC, ali neki igrači bi zato danas tribali biti svježi (Rebić i Gulin). Nadam se dobroj utakmici i barem rezultatskoj neizvjesnosti, ipak je kup natjecanje.

Gorica - Šibenka

Prva četvrtina: Prelegano primamo prve poene. Za nas potom Paić polovičan sa linije. Prilazimo u vodstvo nakon dobrog skoka u napadu. Prva trica danas djelo je Arslanagića, ali brzo ju vraćaju domaći. Sad Gulinu curi trica, a domaći opet prelagan prodor. Paić je jako dobro uša u utakmicu, sad asist za tricu Pleadina. 9-9 je sada. Brza tranzicija sad i druga trica Pleadina u kratkom roku. Dobra obrana i tranzicija, zakucava Kujundžić za +5 i moraju domaći prvi u TO. Iza toga naša strpljiva akcija za Gulina i dižemo na +7, a potom i na 9 nakon kontre Paića. Opet dobra obrana, nestvarno dobrih pet minuta Pave Paića koji ima 3p 2sk 3as i 3uk. Gulin diže sa bacanja na 20-9. Sad nas je malo izigralo i smanjuju domaći sa koš faulom, inače naš prvi faul u skoro 6min. Na promašeno bacanje jako loše reagira Kujundžić. Sad nova trica Pleadina nakon malo lošijeg napada, treća njegova. Prva greška Paića sada u napadu, u obrani šaljemo domaće na liniju. Izlazi odmorit vrlo dobri Paić u igri je Solomun. Sad minuta bez poena ali smo jošna +10. Curi van Jambroviću. Smanjuju domaći brzo na +5 jer nam je sa izmjenama skroz sta napad. Prekida to Rebić dugom dvicom. Za kraj jedan spretan poen Uljarevića za +5, po meni šteta jer smo igrali puno bolje nego rezultat prikazuje. (20-25)

Druga četvrtina: Startamo sa poenima iz dobre leđne igre Jambrovića, ide 2+1. Sad Uljarević prelagano stavlja dva poena pokraj Solomuna. Lošiji su nan napadi kad su van Paić i Arslanagić slabije ide lopta. Napokon sad strpljiva akcija i odma poeni za nas. Nesportska Kapuste sada, bravo za Pleadina koji još nije izaša iz igre, očito je napokon na 100%. Nažalost oba bacanja je promašija. Sad nam je isteka napad, jako loše iskorištena nesportska, Jambrović puno solira kad dobije loptu, bar 10sec drži ni za šta. Ide TO Milačića. Rebić zasad totalno van utakmice, evo nas na samo +3. Faul u napadu Solomuna, jasno kažu sudci lakat u bloku. Solomun ka i Rebić skroz van ritma, ne znam šta čeka Milačić sa izmjenama. Napokon poeni nakon kako tako solidne kontre. Napokon su Solomunu dali loptu u ruke kako triba i odma poeni, a na to veže i dobru obranu. Taman kad je proigra minja kad se sa Paićem. Ali Paić danas vrlo dobar i u obrani, a u napadu Gulin diže na +7. Trica Uljarevića, pa Paić polaže. Ostavili su sad Baši puno vrimena, a zna se šta je to, trica kapetana. Bezvezan faul u obrani Arslanagića. Odlično sad Gulin vidi Paića. Poeni Gorice pa naš malo slabiji napad ali srića lopta nan se odbija i zove minutu odmora DM. Lošiji napad spašava jako teškim šutom Gulin, a u obrani opet prelako primamo. Sada bezveze smanjiva Gorica na samo 4 razlike. Jambrović je odlučija ne dodat loptu danas, najgori igrač trenutno. Za kraj po dobrom starom receptu Šibenka ne vata promašaj nego Uljarević stavlja tešku dugu dvicu iz popravka za samo 2 razlike na poluvrimenu, a puno smo bolji od toga. (23-20)

Treća četvrtina: Otvara Pleadin tricom, jako dobro igra danas, četvrta mu je ovo. Nažalost odma primamo isto. Polaže sad Arslanagić. Opet Bašo sam, opet trica za malo odvajanje na +7. Dobra obrana sada, a u napada Arslanagić faljiva oba bacanja za povećanje prednosti. S druge strane eto nam odma kazne priko 2+1. Odličan prodor Kujundžića sada, dosta energije nosi u napadu. Opet dobra obrana ali nažalost ispada lopta u kontri. Obrana odlična, a brza tranzicija nam novi novu tricu Baše za +9. Sad jedan lošiji napad naših. Odma nan to tricom vraća Uljarević. Kakve gluposti sada od strane naših ovo je čudo, na kraju sve kulminira nesportskom Arslanagića. TO Milačić. I evo Gorice na samo jedan razlike. U igri je Rebić, a napad tragikomičan. Sad je Bašo dvaput falija tricu, doduše i nije skroz izrađeno bilo. I eto malo po malo Gorica u vodstvu. Sad nam Gorica poklanja tehničku, a mora sa priznat da nan je ovaj faul poklon sudaca, ali zasluženo tehnička zbog par sočnih psovki. +2 za nas nakon ovih bacanja. Sad opet olako izigrani, džaba Pleadinu odradit vrhunsku obranu kad Rebić ispada. Sad faul Rebića za 2+1 Kalajdžića koji je nakon faula tek krenija u dvokorak. Sad raspravu Solomuna i Rebića prekida Milačić koji bi isto moga reagirat sa kojom izmjenom. Trica Gulina pa opet tehnička domaćima koji gube živce u svojoj skraćenoj rotaciji sa dosta psovki. Ovo koristimo za novo vodstvo. Jambrović totalno kretenski faul, da se mene pita ni on ni Rebić mi zadnjih 10min nebi ušli. Sad je opet X. Sad očajan napad. Kompletna retardacija u obrani di Rebić najbržeg igrača ostavlja Solomunu i onda ovaj ne može to pratit. Sa Solomunom na parketu smo -22, a sa Rebićem -12, ali očito je naš strateg odlučija jednako dozirat sve nauštrb pobjede. Sad ne kupimo otpadak iz bacanja i zadnji napad će imat domaći. Srića Pleadin na visini zadatka u obrani, ali nesrića jer Gulinu u zadnjoj sekundi cure poeni tako da u zadnju idemo u minusu 2. Ajmo se probudit i ovo dobit. (27-23)

Četvrta četvrtina: Otvaramo sa vrhunskim polaganjem Paića koji je nepravedno previše bija na klupi. Nažalost Gulin kasni u obrani i primamo tricu. Sad jedna lipa asistencija Arslanagića i ići će Kujundžić na liniju. Polovičan. Malo obostranog srljanja sada. Nenormalna odluka da se sad vrati Rebić u igru, valjda će počet igrat momak. Očito neće jer primamo tricu i evo nas u minusu 5. TO Milačić. Trenutno i lip kriterij jer nam je svirano čak 20 osobnih naspram 11 domaćih + 2 tehničke. Sad nova trica Gorice, bravo Damire, uvik iza minute odmora svjetski zaseremo. Vraća tricu Rebić, napokon da i od njega nešto dobro vidimo danas. Spiker kaže krasan asist, a ja kažem nezainteresiranost Rebića i opet imamo -7. Napad sve gori i gori, ali očito DM ne zna nacrtat suvislu akciju ako ne ide. Ide nova minuta odmora, obično nakon toga sljedi glupost neviđenih razmjera. Tako je, idemo u napucavanje. Paić sad malo ulipšava sa linije. Solidna obrana sada, a napad neće niko da proigra, solira Rebić. Iz ničega Pleadin ka teški veteran stavlja tricu i još smo tu. Obranili smo se i imate će Paić bacanja. Stavlja oba za -2. Bezveze sad Bašo radi brz faul, ali ruku na srce ne može on čuvati veće od sebe. Ne griješu domaći, a kod nas opet će na liniju Paić. Ovaj put polovičan. Zatim nam se Kapusta šeta kroz obranu. Rebić vraća tricu za kidanje živaca opet -2. Šta su sad svirali sudci ka faul Paića je teška gadarija, posebno jer se lomi utakmica. Polovični domaći na -3 smo. Nažalost nemamo akciju. Sa druge strane Gorica tricom vjerojatno završava ovo. Sad faul u napadu i peta Paića i to je gotovo. Još jedan kretenski poraz koji se dobrim dijelom može pripisat Milačiću jer su mu izmjene za psihijatrijsko promatranje, a crtanje akcije očito stran pojam. (23-20)

lažime
lažime
Poruka: 140
23. prosinca 2021. u 19:59

Koliko god bi se mi odlipili, ovi nas još brže stignu.

Najbolja utakmica sezone Gulina i Pleadina i ponovo poraz.

Kujundžić neškolovan igrač, nije pojačanje.

022Sebenico
022Sebenico
23. prosinca 2021. u 20:10

Pleadin je izgleda napokon spreman i to je potvrdija na obe strane parketa, danas jako dobar i u obrani, jedino njega Kapusta nije lagano prolazija. Gulin danas isto vrhunski s obzirom šta je dosad igra, skupija je svakakvih brojki. Danas još dobar i Paić, ako svati da mu je misto pod košem ka i danas čeka ga dobra sezona.

Kujundžić ima dobrih stvari, a ima i srljanja. Kriv je tu i Milačić koji kad ga krene nagradi sa 10min klupe. Veći problem je zadnjih par utakmica loši Jambrović koji je totalna suprotnost od onog šta je prikaziva.

Danas očajni Rebić do zadnje četvrtine, isto i Solomun je odigra kriminalnu partiju. Arslanagić u početku dobar, šta je utakmica išla kraju sve gori. Ponovit ću šta san napisa na temi kupa, a to je da bi ovoj ekipi tako dobro lega neko ka Trey Freeman prošle godine jer je on za Rebića i Arslanagića televizija u boji šta se tiče organizacije. Šta se tiče ostalog niko ne može uvjerit da se nije moglo zadržat Širka da se tilo, a ne dovodit ovakve jednosezonske Kujundžiće i slično.