I u košarci je slično u Americi. Tamo nema klubova nego srednje škole i privatne akademije. Samo super talenti dobiju neku vrstu sponzorstva, a ostali plaćaju individualni rad.

U ostalom taj sustav pomaže i sposobnim trenerima koji svoje usluge mogu pružati kao privatni instruktori košarke.

Tex Willer
Pristupio: 09.06.2024.
Poruka: 160
05. srpnja 2024. u 10:11

Dubrava dodala Batinića,i Došena,samo ne znam koju tugu će im Došen,bolje da su dali nekom mlađem igraču priliku,Ovaj dosen je taman za back up nekome u 1 ligi ne i premijerci.

Tex Willer je napisao/la:

Uhvatio sam par utakmica Gorice prosle sezone, Dosen je bas onaj, kako ameri kazu, "glue guy". Ne trosi puno lopti,zna dodat i pogotovo skočit, u obrani je odličan - jako aktivan, agresivan, dugackih ruku i odličnih lateralnih kretnji i baca se za svakom loptom. Odlična je atleta, šut je malo upitan ali je jako prodoran i za neku energetsku opciju od 10-13 minuta na terenu je sasvim korektan.

Arhemid je napisao/la:

Jedino forte mu je obrana,stoji,da je atletičan baš i nije,bjelanović je jordan naspram došena šta se tiče atletičnosti.Ofenzivno je prilično loš.Bezveze mi je da dovode nekog igrača koji napredovat više ne može,i da nekom talentiranom klincu krade minute..Ali dobro.Potpisao je,šta je tu je.

citamsamo
citamsamo
05. srpnja 2024. u 17:25

Koji je to talentirani klinac a da zeli doci kod njih npr?

Ričard
Ričard
Pristupio: 24.05.2021.
Poruka: 483
05. srpnja 2024. u 17:39

Ja mislim da je Došen jako dobar atleta. Vjerojatno je Bjelanović bolji, ali Bjelanović je u Osijeku pa ne znam kakve to ima veze. Pretpostavljam da će Dubrava zadržati većinu igrača iz vanjske linije: Vragović, Vidović, Rajaofera, Matić i ne znam što je s Kuzmanovićem, nije odigrao kraj sezone radi neke ozljede pretpostavljam. Paponja je u Dinamu. Uz dodatak Batinića, koji je bek solidne visine i može pokriti sve tri vanjske pozicije, i Došena, mislim da je kostur vanjske linije sastavljen, to je već 6 igrača ako izuzmemo Kuzmanovića. Mladi su i mislim da mogu igrati atraktivnu košarku u oba smjera, vidjet ćemo što će biti s unutarnjom linijom, svakako bi Jurić trebao dobiti veću priliku.