NBA 2011/2012

zrinkec
zrinkec
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 29.07.2009.
Poruka: 36.193
30. svibnja 2012. u 09:29
Strašna košarka Spursa nevjerujem da Okc ovo može preokrenuti.
prekro
prekro
Mali dioničar
Pristupio: 14.01.2010.
Poruka: 5.575
30. svibnja 2012. u 11:25
BRILJANTNA KOŠARKA! fenomenalno...

uopće ne znam što i kako da prokomentiram, ne znam što da analiziram...Spursi su rastavili obranu Oklahome na proste faktore! takav passing dugo nisam vidio, možda nikad...ovaj Diaw im je lego ko budali šamar, sad svih 5 igrača u petorci zna i razumije košarku, i zna dodat loptu! prejako to izgleda

ali i Thunder je vrhunska ekipa...mislim, oni su odigrali odličnu utakmicu (i Durant i Harden i Westbrook), borili se lavovski, pokušavali, nije bilo dovoljno! vjerujem da su kroz ove poraze naučili nešto...prvo što mi pada na pamet je smanjit minute Perkinsu, bacit Ibaku na 5, Duranta na 4...time dobivaju iznimnu pokretljivost, atleticizam, mogu rotirat sve živo, a napadački je to nevjerojatno potentna ekipa!

ništa nije gotovo...može OKC dobit 2 doma, samo ako malo padne efikasnost Spursa...jer ovo je nenormalno!
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 12.03.2009.
Poruka: 17.274
30. svibnja 2012. u 12:13
Uf brate mili, šta ovo bi?

Spursi su sipali odakle su htjeli, Parker nije ovako odigrao od zadnjeg prstena, nevjerovatno koliko su izbezumili visoke Thudere. Jedini lijek je niska petorka, nek mu Durant igra četvorku, te ja bi Taba stavio prije Fishera, jer očito da suci ne puše Fisherovo postavljanje, te ne može skok uhvatiti. Ova je utakmica pokazala šta ja govorim cijelo vrijeme, Thuder se ne predaje, uvijek će odigrat maksimum. Daleko je ova serija gotova, ima se još ovdje igrat, samo što me brine malo navlačenje sudaca na stranu Spursa, mislim da su u 4. četvrtini dobili neke faule koje nisu smjeli. Problem Thundera je sinoc bio Ibaka, koji je odigrao katastrofalno. OKC može ovo okrenut, ali jedino ako dobije obje doma sad, jer poraz znači kraj serije.

Nevjerovatno kako se u NBA ligi ne sude koraci, bilo ih je barem 3, suci su tamo smiješni do bola, jedino im fali Lamonica
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 23.10.2011.
Poruka: 10.239
30. svibnja 2012. u 12:22
parker je samo šutio kad se pop derao na njega, zato jer ga ovaj vodi cijelu karijeru, i zato jer vjerovatno top 5 trenera u povijesti. znači ima dokazano znanje i autoritet. + sam čitao da spursi kad dovode igrače da gledaju njihov karakter (kapetana jacka ne računam, jer su njega doveli prije svega da se riješe ogromnog jeffersonovog ugovora), ljudske osobine i sl. tako da je razumljivo da se kod njih nitko neće pobuniti kad se on dere.
s druge strane bilo bi zanimljivo vidjeti da se del negro ili neki drugi klaun dere na nekog superstara, naravno da bi igrač poludio, jer vjerovatno više zna o košarci od njega. sličan primjer je phil jackson, on je uspio primiriti temperament kobea, zato jer ima autoritet i znanje, dok kod svih ostalih trenera kobe radi što ga je volja. čista psihologija.
madmax17
madmax17
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 28.04.2007.
Poruka: 30.397
30. svibnja 2012. u 12:32
Ne vidim ko može dobiti Spurse ove godine, izgleda tako jednostavno kada oni igraju, a ustvari nije, kao da gledaš Federera. Parker siluje Westa, Ginobili kolje, Green i Leonard sve pogađaju, Duncan je pomlađen.
"Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast!" 🎸⚽🏀🎨
randy marsh
randy marsh
Mali dioničar
Pristupio: 29.05.2011.
Poruka: 9.679
30. svibnja 2012. u 12:55
leo... to je prilično nezgodna logika.

Ispade da postoje samo 3-4 trenera u NBA koji znaju nešto, ostalo su sve diletanti od koje prosječan NBA superstar zna bolje košarku.

Slažem se da Greg i Spursi biraju igrače po karakteru i niko se do sada tome nije usprotivio. Ipak, da li zaista misliš da Kobe zna košarku bolje od 25 trenera u NBA ligi? Da li je on u pravu ako sve ostale trenere odjebe na keca, a samo Phila i Grega bi pustio da galame na njega?


Takvim pristupom se ne igra košarka.

Uzeo si primjer Del Negra. Star sam taman toliko da sam NBA počinjao gledati kad je Del Negro bio igrač u ligi i sjećam se da je bio odličan play, odl school, recimo kao danas Chauncey. Je l stvarno misliš da Bryant i LeBron znaju košarku bolje od njega?


Opšta sportska kultura je da trener ima autoritet nad igračem i dozvoljeno mu je pričati nadređenom intonacijom. To što LBJ i Kobe misle da su uhvatili Boga za tregere ako su bili MVP lige to je već njihov problem.
...jedna po jedna prsnu pod nogom!
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 23.10.2011.
Poruka: 10.239
30. svibnja 2012. u 13:21
je randy u pravu si, tako bi trebale funkcionirati stvari, ali ipak ne funkcioniraju. kad je batiste nagazio na glavu namjerno nekom igraču, obradović dolijeće vadi ga vani i još mu naređuje da se ode tamo ispričati, to je autoritet. čisto sumnjam da bi se batiste ispričao onako vruć da mu je trener bio vranković ili neki takav mediokritet.

što se tiče del negra, kakav je to trener koji dopušta da mu na svakom drugom timeoutu cp3 ili billops slaže akciju, drži govor ili sl.?
madmax17
madmax17
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 28.04.2007.
Poruka: 30.397
30. svibnja 2012. u 13:22
Duncan 'dosadom' dogurao do prvog mjesta u obrambenim skokovima u playoffu

 

Rk     Player                             DRB
1.     Tim Duncan                     1653
2.     Shaquille O'Neal              1642
3.     Karl Malone*                    1560
4.     Larry Bird*                        1323
5.     Kareem Abdul-Jabbar*     1273

a uskoro će biti prvi i u blokadama, isto playoff

Rk     Player                               BLK
1.     Kareem Abdul-Jabbar       476
2.     Tim Duncan                       473
3.     Hakeem Olajuwon*            472
4.     Shaquille O'Neal                459
5.     David Robinson*                312

[uredio madmax17 - 30. svibnja 2012. u 13:22]
"Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast!" 🎸⚽🏀🎨
prekro
prekro
Mali dioničar
Pristupio: 14.01.2010.
Poruka: 5.575
30. svibnja 2012. u 13:24
autoritet se, u dugom roku, postiže samo i jedino - ZNANJEM...znanjem, iz kojeg proizlaze kvalitetne IDEJE i zamisli kako bi momčad trebal izgledati i igrati da postiže uspjehe!

u kratkom roku se može napraviti privid autoriteta nekakvom galamom ili glumatanjem "tough guya", ali to brzo propada, ako nema znanja i liderskih sposobnosti...

znači, ako Lebron ili Kobe skuže da Mike Brown baš i nije na nešto većoj razini znanja od njih samih, onda je jasno ko dan da neće imati neko ultra veliko poštovanje i respekt prema treneru! mislim, oni će trenirati ko konji, oni će dati sve da uzmu pobjedu, oni će poslušati što on ima za reči, ali nije to to...

trener mora imati neupitno znanje iz kojeg crpi ideje da bi stvorio prepoznatljiv i kvalitetan SUSTAV...Popovich ili Phil Jackson su imali (imaju) sve to, i zato su mogli (mogu) uspostavit autoritet nad svim igračima, bez obzira kakve zvijezde bili!
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 21.09.2011.
Poruka: 1.202
30. svibnja 2012. u 13:26
Duncan je lud. Evo ga u moru ispred svoje kuće na svom otoku na Djevičanskim otocima...



Da ne bi ljudi pomislili kako je lako bit normalan u NBA s toliko love evo dokaz:

DaShawn Stevenson u kuhinji u kojoj drži ni više ni manje nego bankomat Govorim sebi da je to ipak jukebox, ali izglada kao pravi pravcati bankomat...

[uredio USA - 30. svibnja 2012. u 13:30]
  • Najnovije
  • Najčitanije