Orlando je franšiza koja se riješila Paytona, Oladipa i Tobiasa Harrisa te za to dobila jedno veliko NIŠTA, a ti igrači su mogli biti ako ne kostur, onda barem dio jedne solidne rotacije koja bi imala što reći na Istoku (zajedno sa Gordonom, Vučevićem i ostalima).
Što se Cavsa tiče, kada svi budu spremni i zdravi, rotacija bi mogla biti ovakva...
- na playu bi se izmjenjivali Hill i Clarkson (prednost u odnosu na IT-a je u činjenici da oni mogu biti korisni u "off the ball" ulozi, te da nisu obrambena rupetina)
- na dvojci/šuteru mogu rotirati Hooda, JR Smitha, pa čak i Korvera u određenim fazama utakmice (Hood je definitivno stabilnija opcija od Wadea na zadnjem izdisaju, te Shumperta, a niti jedan nema kvalitetan vanjski šut)
- na trojci LeBrona sad može odmjeniti Hood, uz dakako Korvera i Greena
- na četvorci imaju Lovea, Nancea, te Greena i LeBrona u smallball petorkama (Nance je nešto viši i brži od Crowdera, iako niti jedan nema predobar šut za 3 poena)
- na petici je tu Thompson, no Cavsi će u Playoffsu vjerojatno igrati jako puno smallball košarke sa Loveom u ulozi centra
U globalu su Cavsi sada poletniji, imaju bolju obranu na poziciji playa, te igrača koji može biti i starter i faktor sa klupe na pozicijama 2/3 u Hoodu.
Po meni najbolje što oni mogu staviti na teren je ova (smallball) petorka:
Clarkson - JR Smith - Hood - LeBron - Love
Za proći Celticse i Raptorse na LeBronov pogon bi to trebalo biti dovoljno (pod uvjetom da se ovi pridošli igrači uspiju adekvatno uklopiti do Playoffsa), no u finalu će ih Warriorsi pomesti (ono da se ne lažemo o nekakvim velikim šansama).
[uredio Mijat Tomić - 09. veljače 2018. u 00:22]