wanksta je napisao/la:
Interesantno je to kako svi igrači koji odu iz Orlanda odjednom igraju puno bolje, Dipo, Harris, evo sad će istim putem i Payton. Kako je krenulo, imam osjećaj da trejdaju DJ Augustinea, da bi lik preko noći postao novi Chris Paul

Inače, Payton očito ne može bez Hrvata, po dolasku u NBA trejdan za Šarića, pa u Orlandu suigrač s Hezonjom, a sad evo i s Benderom.
Vidi cijeli citat
Nisam obožavatelj Paytona, jednostavno smatram da današnji NBA od startnog playa traži puno više - nepostojanje vanjskog šuta i izvođenje penala na 60% je golem uteg prema dolje za Elfa. Nadalje, ima solidan potencijal igrati kvalitetnu obranu, ali to prerijetko pokazuje... dapače, ove sezone je grozomoran na toj strani parketa. Svejedno, ovaj trade je još jedan u nizu tragičnih poteza Tragica. Tržište se na neki način stabiliziralo pa dati još uvijek mladog, solidnog i iskoristivog (možda ne za najveće stvari, ali svoju ulogu svakako ima) RFA za drugi pick runde je nikakav posao. Čisto sumnjam da bi Orlando trebao mečirati neku bijesnu ponudu, mislim da su ga za 10 mil. po sezoni mogli produžiti i to bi bio sasvim OK value for money.
Orlando je zapanjujuće besciljan, otkako ih svi ozbiljnije pratimo nisu povukli niti jedan dobar potez, a ova apsurdna situacija sa Hezonjom je slika i prilika ''rada'' menadžmenta ove franšize. Potez sa Paytonom vidim kao potez očajnika, tipa ajmo nešto napraviti da prodrmamo stvari, a možda nam uleti novi Jokić. Možeš si misliti. Potpuno su u k***, nemaju što trejdati osim eventualno Vučevića, ali očito da nema interesa za njim jer ako nitko ne želi preuzeti njegov ugovor od 12 milki - tko je lud uzeti Biyombovih i Fournierovih 17, Rossovih 10,5... Da trejdaju Gordona, vjerojatno bi čak i poslovično beskvrni američki fanovi do temelja spalili Amway centar.
Mada, da idemo analizirati ostatak lige, a pogotovo ovu tržnicu prije All Stara - teško da za iti jednu franšizu možemo sa sigurnošću reći što radi, koji su im planovi, gdje je logika... Nekako mi se čini da su Warriorsi potpuno ubili ligu i da malo tko razmišlja kako u ovom trenutku biti konkurentan. Eventualno nešto Cleveland pokušava, solidan posao su odradili jer su skužili da ona ekipa ne vrijedi niti finala konferencije pa traže način da možda privole LeBrona na produženje, a uspjeli su zadržati i Brooklynov pick. Prolazna ocjea i Lakersima obzirom da je kod njih potpuno jasno da čiste cap i da na ljeto idu u lov (James, George, Westbrook...). Jazz se odrekao Hooda doslovno za ništa, Kingsi su smiješniji od Magica, a Xavierovi Knicksi su kategorija za sebe - dno dna...