16. veljače 2024. u 12:39

Pratiteljnogometa je napisao/la:

Što je s prijenosima na Maxu?

Vidi cijeli citat

Ove godine jako slabo, gotovo nikako. Lani dok su Sesvete bile u ligi 80% utakmice se prenosilo njih, a i ove sezone u 1.NL su u 90% prijenosa oni i Šibenik.

Garavi1980
Garavi1980
Željan dokazivanja
Pristupio: 16.02.2024.
Poruka: 120
16. veljače 2024. u 13:07

Prijenosa sigurno ne bude kao prošlo proljeće.

Možda zadnje kolo ako će koja utakmica odlučivati o prvaku, ili kvalifikacije za viši rang.

Vugi7 je napisao/la:

Sljedeće sezone u kupu Karlovac - Hajduk, strijelca utakmice ne moramo ni pisati..

trpat ce on i dalje haha koji kralj

spreman sam 65% - 70% Romano Obilinović-ŽoržNIŠTA KONTRA SPLITACRVENI ĐAVOLI '94

I nije kriv trener i nisu krivi igrači!

Isključivi je krivac nesposobno vodstvo kluba!

pantigana
pantigana
Pristupio: 25.06.2018.
Poruka: 439
23. veljače 2024. u 19:42

RIJEKA Utakmica 16. kola Druge NL: Opatija – Belišće 5:0 (0:0). Stadion na Kantridi. Gledatelja: 150. Sudac: Jasmin Horvat (Varaždin) 6,5. Strijelci: 1:0 Grbac (47′), 2:0 Ajayi (64′-11m), 3:0 Ajayi (69′), 4:0 Kožić (73′), 5:0 Graf (90′). Žuti kartoni: Grbac, Kašiković (Opatija), Almeida, Ajanah-Chinedu, Grgić (Belišće).

OPATIJA: Prskalo -, Graf 7,5, Arapović 7, Ajayi 8 (od 73′ V. Bogolin -), Kožić 7,5, Pozderac 7, Macolić 7 (od 73′ Furijan -), B. Bogolin 7 (od 64′ Kordić-Gružić -), Grbac 7,5 (od 64′ Pejanović -), Grujević 7, Žabec 7 (od 73′ Kašiković -).

BELIŠĆE: Marcić 5,5, Ajanah-Chinedu 5, Grgić 5, Katić 5 (od 74′ Dubravec -), Salapić 5,5, Anočić 6, Matoković 5,5 (od 64′ Bogdanović -), Jerbić 5,5 (od 46′ Matasović 5,5), Poljak 5,5 (od 74′ Matković -), Almeida 5,5 (od 87′ Dabić -), Gvozdenović 5,5.

U 47. minuti Ajayijev prodor desnom stranom završio je oštrim ubačajem na vrh peterca. David Žabec nije uspio petom prevariti vratara Belišća, ali je sve dobro pratio Paolo Grbac i s nekoliko metara pospremio loptu u mrežu za vodstvo Opatije – 1:0. U 64. minuti ponovo je Ajayijev prodor desnom stranom donio pogodak. Ovoga puta Žabeca je s leđa povukao Grgić, a sudac Horvat pokazao na bijelu točku. Ajayi je bio siguran izvođač za 2:0.

Lob udarac

Pet minuta kasnije nigerijski napadač je izašao ispred gostujućeg vratara i dobro odmjerenim lob udarcem zaključio priču na Kantridi – 3:0. Opatijci su u dvadesetak minuta nastavka na krilima raspoloženog Ajayija slomili otpor Belišćana na otvaranju proljeća i gromoglasno najavili pohod na drugoligašku titulu.

Foto galerija: DRUGA NL: Opatija - Belišće 5:0 Foto: Mateo Levak

Prvih 45 minuta donijelo je relativno dopadljiv nogomet, igralo se obostrano otvoreno bez kalkulacija, ali na odmor se otišlo bez golova. U 6. minuti gosti su tražili kazneni udarac nakon što je Ajanah-Chinedu glavom neuspješno pokušao zahvatiti jednu prizemno ubačenu loptu iz kornera, a minutu kasnije skočili su i Opatijci nakon Žabecova pada u šesnaestercu. U nastavku akcije Grujević je natrčao na loptu i s vrha šesnaeseterca pogodio lijevu vratnicu već savladanog Marića.

Kožićev volej

Raspoloženi Baltazar Bogolin u tri navrata do odmora bio je zamalo neprecizan (23′, 30′ i 44′), jednom je udarac okušao i Ajayi (36′). Gosti su u 25. minuti pokazali da mogu biti opasni iz prekida. Prskalo je krajnjim naporom izvukao loptu iz svojih lijevih rašlji nakon udarca glavom Almeide.

Vodeći pogodak na otvaranju nastavka natjerao je goste da se dodatno otvore što je kvalitetna opatijska momčad obilato koristila. Nakon trećeg pogotka bilo je samo pitanje s koliko će pogodaka u mreži gosti napustiti Kantridu. U 73. minuti Macolićevu povratnu loptu dočekao je Kožić i volej udarcem postigao četvrti, a branič Graf je, na službenom debiju u crno bijelom dresu, zabio  glavom peti pogodak (na asistenciju Kašikovića), u sučevoj nadoknadi vremena.