MB je napisao/la:

danchy je napisao/la:

ian wright je napisao/la:

u redu je da nagradu dobije igrač koji je osvojio SP

tako je uvijek bilo. Najbolji igrač svjetskog prvaka ima najveće šanse osvojit taj trofej, eventualno osvajač Lige prvaka, a ne osvajač nebitne Cope ili najbolji strijelac smiješnog španjolskog prvenstva

manje u redu je da kada nagradu dobije igrač koji u toj sezoni nije osvojio SP, a u takvim nagradama baš Kristina i Messi prednjače

Vidi cijeli citat

Prednjace? Messi je dobio 2010., Ronaldo 2014., a Modric 2018., a nekako je ova Modriceva nagrada iz bog zna kojeg razloga najmanje sporna...

najmanje je sporna jer je došao do kraja u 2 najvažnija natjecanja te godine

to nemaju ni Messi ni Kristina 2010 i 2014

Trebala bi biti jednako sporna po kriteriju koji si postavio u prethodnom postu, posebice jer nije bio najbolji igrac Reala te godine u LP, a istovremeno smo imali Varanea koji je doista otisao do kraja u oba natjecanja...

Ako se uzmi 3 zaredom a dotad nitko 2 onda ne može biti do jednog i to strijelca. Ko je drugi najvažniji po tebi i ovom komsiji( pratim mu opus)koji će se zbog modrica objesiti od muke? Jel i te 3 zaredom neko bio bitniji? Varane

Nisam siguran da razumijem pitanje. Ja sam govorio o 2018. godini, a ne o broju LP zaredom i tko je u sve tri godine bio najbolji.

04. studenog 2023. u 15:42

Romario, Bebeto, Dunga, Rai, Leonardo, Branco, Cafu, Aldair, Mauro Silva i Mazinho, a Taffarel kao prvi normalni brazilski golman - svatko od njih je bio ključan igrač za svoj europski klub

da je sredinom devedesetih Romario osvojio dvije-tri Zlatne lopte, nitko ne bi mogao zamjeriti. Bio je dominantni napadač tih godina

mogao je i Batistuta osvojit koju. Nije ništa osvojio s klubom, ali ima dvije Copa Americe. Nije imao sreće jer se onda na to nije gledalo smrtno ozbiljno kao kad ju je konačno osvojio Messi

Batistuta je možda i mogao, ali Romario nije nikako mogao osvojiti jer se tada kad je bio najbolji zlatna lopta dodijeljivala samo europskim igračima.

Nobody beats Vitas Gerulaitis 17 times in a row.
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 59.590
04. studenog 2023. u 16:09

to je bio odgovor na post da između Maradone i Zidanea nije bilo zvijezda i velikih igrača. Bilo ih je bar 10. Da je mogao biti u konkurenciji, Romario bi osvojio bar dvije Zlatne lopte

Sting7
Sting7
04. studenog 2023. u 16:19

Naravno da ih je bilo, evo po brzom sjećanju osim ovih Brazilaca koje si ti naveo:

danas u 09:41

Sad dok je gotova klupska sezona i reprezentativni turniri, može se zaključiti da bi Dani Carvajal trebao uzeti ove godine.

Osvajač španjolskog prvenstva, Lige prvaka (igrač finala) i Eura (pametan crveni karton u četvrtfinalu koji ih je odveo dalje). Uz to je i definitivno najbolji desni bek ove generacije. Realno, niti Vini niti Mbappe niti Jude a definitivno niti Messi nisu zaslužili uzeti ove godine.

Ako je mogao Cannavaro uzeti u doba velikih nogometnih virtuoza, onda je svakako Carvajal to zaslužio.

Krunchie7 je napisao/la:

Juda bi uzeo da je uzeo Euro, ovako jedino Dani Carvajal zaslužuje i zaslužuje više od Rodrija ako ćemo pošteno. 41 utakmica + euro 5 utakmica, 6 golova, 5 asistencija + 1 gol na euru, liga, euro i liga prvaka. Rodri ima bolju statistiku, ali fali mu najjače klupsko natjecanje na svijetu što je Carvajal osvojio