GNK Dinamo 2026./2027.

123
...
171819
...
616263
AdrianaLima fan
AdrianaLima fan
Mali dioničar
Pristupio: 25.07.2008.
Poruka: 5.009
27. svibnja 2026. u 20:59

lacas je napisao/la:

Oršić zna klub ima Dinamov DNK. Znamo jako dobro koja je to igračina. Mene posebno intrigira njegova osobnost i iskustvo koje može mladima prenijeti kako bi isti stasali. Kroz filter Dinamo 2 mi ćemo iznjedriti par ofenzivaca s kojima Orša može prenijeti puno korisnih savjeta. Dolazi nam na free. Pojacanje na terenu i van terena. Dobrodošao natrag u plavo jato, Mislave!

Vidi cijeli citat

Mislav donosi to institucionalno znanje. Isto kao i Misic. 

S tim znanjem  treba oprezno jer moze se pojavit netko kao Petkovic koji te kazni sa prenosenjem krivih vrlina na suigrace. Nemojmo se lagat. Morali smo cijelu ekipu promjenit zbog njega. 

Zato se ja nadam Kacavendi kao dugorocnoj opciji. Sjest s njim za stol i pocet vidit dali mozemo ostvariti dugorocnu suradnju ako digne razinu svoje igre. Kacavenda je po meni ultimativni team player i kapetan materijal. Dali moze igrati dovoljno dobro da nam omoguci dugogodisnju suradnju?!

 

vjeko1701
vjeko1701
Dokazano ovisan
Pristupio: 16.08.2011.
Poruka: 10.873
27. svibnja 2026. u 21:26

AdrianaLima fan je napisao/la:

Ponovit cu koncept koji treba uvjek ponavljat.

Zamislimo da Dinamo prodaje svoju minutazu drugim klubovima ili managerima. Koliko bi trebao netko platit da mu mi razvijamo igraca i damo recimo 25 utakmica?

Koliko bi Barcelona primjerice platila Dinamu za posudbu Domingeza retrospektivno? 4-5mil? Mogli bi finu paricu zaradit da tako mogu poslovat sa nama. Kurac bi oni prodavali igrace da smo ni spremni razvijati njihove igrace na ustrb nasih.   

Tako je Dinamo prije zaradivao sto su u Lokomotivi igraci imali minutazu.

Zasto bi mi bili Lokomotiva za Ikera Almenu?

Dok ti gledas 50 tekmi kao smetnju ja to gledam kao resurs. Meni je suludo davati minutazu na trzisno najatraktivnijim pozicijama igracu koji uopce nije u nasem vlasnistvu.  Da bi se to nama isplatilo Almena bi trebao biti  igrac tolike klase za koju sam ja uvjeren da je ne posjeduje.  

Ja sam spreman dati tu minutazu Topicu prije, u nadi da ce se razvit u solidnog prvotimca za nas  dugi niz godina. 

Zasto? Jel mislim da je veca sansa da Topic opravda tu minutazu nego jedna sezona Almene i otkup ugovora za 4 mil. I onda jos jedna sezona i prodamo ga Celti za 10 mil karikiram.  

Tebi je sporan iznos od 4 mil. Pa ako Almena valja, mi ce mo ga otkupit i po cijeni 4 mil. Ako nevalja i neces ga otkupit. Taj raspon 2-4 mil. je non option od pocetka. Uvjek ce biti 4 ako se pokaze. 

Vidi cijeli citat


Zanimljivo, ja sam mislio da smo konačno postali nogometni klub kojemu je rezultat na prvom mjestu a ne poligon za ravoj tinejdžera.

I ne, ni u jednom trenu ja 50 utakmica nisam nazvao smetnjom, one su realnost i da bi bile igrane na visokoj razini kakva se očekuje, kadar mora biti prikladno širok igračima za koje smatraš da mogu doprinjeti a ne samo biti u izlogu.

Tako da ne, meni Dinamo nije klub kojemu je glavni strateški cilj razvoj klinaca niti je 50 utakmica resurs koji se troši na minutažu istima.

Osobno nisam previše oduševljen idejom Almene al pošto je u pitanju zamjensko desno krilo koje usput može odigrati više pozicija po potrebi i praktički je koštao samo plaću, ajde, razumijem, posebno ako su novci za odštete predviđeni za pojačavanje nekih drugih pozicija.

Kaneko i Vidović u prvom mandatu su oboje bili igrači koje smo posudili i na kraju odlučili ne otkupiti ali su svojim igrama imali solidnu ulogu u duploj kruni koja nam je na ljeto omogućila ulazak u ligu prvaka. Umjesto Vidovića smo mogli dati te minute onda "našem" Gabrijelu Rukavini.

Pa evo, bolje da se njega razvilo nego se uložilo u Vidovića. Baš me zanima dal bi ona ekipa na kraju išta osvojila da su Kanekove i Vidovićeve minute imali Rukavina i Vasilj u nadi da će se razviti u solidne prvotimce.

Ponekad jednostavno trebaš neku poziciju popuniti uz čim manje truda i ulaganja kako bi se mogao fokusirati na neke druge pozicije u momčadi. Jedna liga prvaka donese više novca nego najveća prodaja iz Dinama u cijeloj njegovoj povijesti. Ako prodaja Topića i dovođenje Almene oslobodi budžet za Livakovića ili da se dovede jedan veznjak koji može igrati uz i povremeno umjesto Mišića, odlično. 

[uredio vjeko1701 - 27. svibnja 2026. u 21:37]
It's my estimation that every man that ever got a statue made of him was one kind of sommbitch or another.
AdrianaLima fan
AdrianaLima fan
Mali dioničar
Pristupio: 25.07.2008.
Poruka: 5.009
27. svibnja 2026. u 22:15

Zato sto smo ozbiljan nogometni klub bilo bi pozeljno da se manimo dovodenje 22godisnjaka na posudbe kad mozemo pokusat razvijat svoje igrace. 

 

Vidim uhvatio si se krilnih igraca u vrijeme Vidovica. Nemojmo zaboraviti kako je primjerice Stojkovic dobivao minute na densom krilu da vrati samopouzdanje prosle sezone.  Zasto Sunta nebi dobio minute na krilu sa manje obrambenih odgovornositi, a povecanom minutazom da se navikne na seniorski nogomet.   Jel mi dovodimo Almenu da radi razliku protiv Rudesa i Gorice? 

 

Ako se dovodi krilo neka se dovede takozvani Kapitalac. Nikakvi tudi igraci koje moramo otkuoljivat,a imamo hrpu nasih igraca kojima trebaju minute koji su OGRANICEN resurs. 

 

 

HerojUlice25
HerojUlice25
Željan dokazivanja
Pristupio: 07.04.2026.
Poruka: 763
27. svibnja 2026. u 22:20

Znam da je zapeo za nogostup, ali bi li zube polomio ako bi se odbrojavalo od 10 do sreće u hot dog služenju ronilaca... 

[uredio HerojUlice25 - 06. lipnja 2026. u 14:33]
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.959
27. svibnja 2026. u 22:25

vjerojatno bi morao smanjit plaću za 70%

pa vidi koliko je to realno

HerojUlice25
HerojUlice25
Željan dokazivanja
Pristupio: 07.04.2026.
Poruka: 763
27. svibnja 2026. u 22:28

Sjedi i jedi da ledi ne blijedi... 

[uredio HerojUlice25 - 06. lipnja 2026. u 14:33]
vjeko1701
vjeko1701
Dokazano ovisan
Pristupio: 16.08.2011.
Poruka: 10.873
27. svibnja 2026. u 22:33

AdrianaLima fan je napisao/la:

Zato sto smo ozbiljan nogometni klub bilo bi pozeljno da se manimo dovodenje 22godisnjaka na posudbe kad mozemo pokusat razvijat svoje igrace. 

 

Vidim uhvatio si se krilnih igraca u vrijeme Vidovica. Nemojmo zaboraviti kako je primjerice Stojkovic dobivao minute na densom krilu da vrati samopouzdanje prosle sezone.  Zasto Sunta nebi dobio minute na krilu sa manje obrambenih odgovornositi, a povecanom minutazom da se navikne na seniorski nogomet.   Jel mi dovodimo Almenu da radi razliku protiv Rudesa i Gorice? 

 

Ako se dovodi krilo neka se dovede takozvani Kapitalac. Nikakvi tudi igraci koje moramo otkuoljivat,a imamo hrpu nasih igraca kojima trebaju minute koji su OGRANICEN resurs. 

Vidi cijeli citat


Pa možda je procjenjeno da Šunta ne može dati ono što se očekuje od 2. opcije na krilu i da će za njegov razvoj biti bolje redovno igrati u Dinamu II cijelu sezonu nego povremeno ulaziti u garbage time za seniore. Ako neki igrač odigra određen broj minuta u seniorima, ne može više igrati u Dinamu II, tako se barem pisalo.

Al očito je da imamo fundamentalno neslaganje oko filozofije slaganja kadra i raspodjele minutaže tako da ne vidim čemu nastavljati.

Ako se i prihvati teza oko minutaže kao resursa, što nije nerazumna teza, to i dalje mora doći iza bitnijih strateških ciljeva poput domaćeg i europskog rezutata. Da, primio sam se krila jer se raspravlja o krilu.

Mi na njegovoj poziciji u ovom trenu nemamo nekog označenog kao talenta koga treba ubaciti oko prve ekipe. Imamo 22 godišnjeg Lisicu, Topića kojem to nije glavna pozicija, Bakrara kojem to nije glavna pozicija i Cordobu koji je izgubljen u vremenu i prostoru.

Da je u pitanju čista posudba bez mogućnosti kupnje, složio bi se s tobom. Da je u pitanju transfer za novce koji se navode, složio bi se s tobom.

Al ova opcija posudbe + mogućnost kupnje mi je čisto ok. Em postoji mogućnost dodatnih pregovora po isteku posudbe, posebno jer će on onda ulaziti u zadnju godinu ugovora em znaš točno na čemu si i koliko vrijedi u njega uložiti. Ako baš epski eksplodira, čak postoji i opcija kupnje i prodaje dalje u istom roku bez ikakvih natezanja.

Ako bude flop, izgubio si na plaći koju mu djelomično pokrivaš a bome neće ni uzimati minutažu nekom drugome jer nemaš praktički nikakvu štetu u tome kaj ti sjedi na klupi ili tribinama. Štoviše, već na zimu se to sve skupa da sporazumno raskinuti ako će biti toliki promašaj.

It's my estimation that every man that ever got a statue made of him was one kind of sommbitch or another.
burek1983
burek1983
Potencijal za velika djela
Pristupio: 14.01.2011.
Poruka: 4.195
27. svibnja 2026. u 23:43

AdrianaLima fan je napisao/la:

lacas je napisao/la:

Oršić zna klub ima Dinamov DNK. Znamo jako dobro koja je to igračina. Mene posebno intrigira njegova osobnost i iskustvo koje može mladima prenijeti kako bi isti stasali. Kroz filter Dinamo 2 mi ćemo iznjedriti par ofenzivaca s kojima Orša može prenijeti puno korisnih savjeta. Dolazi nam na free. Pojacanje na terenu i van terena. Dobrodošao natrag u plavo jato, Mislave!

Vidi cijeli citat

Mislav donosi to institucionalno znanje. Isto kao i Misic. 

S tim znanjem  treba oprezno jer moze se pojavit netko kao Petkovic koji te kazni sa prenosenjem krivih vrlina na suigrace. Nemojmo se lagat. Morali smo cijelu ekipu promjenit zbog njega. 

Zato se ja nadam Kacavendi kao dugorocnoj opciji. Sjest s njim za stol i pocet vidit dali mozemo ostvariti dugorocnu suradnju ako digne razinu svoje igre. Kacavenda je po meni ultimativni team player i kapetan materijal. Dali moze igrati dovoljno dobro da nam omoguci dugogodisnju suradnju?!

Vidi cijeli citat

Malo si fulao? Kakvih krivih vrlina? Primarno su ga satrale ozljede,sto je vidljivo i iz ove njegove sezone...

Vrline/mane - Petko je lik koji je dinamu dao puno,momak s karakterom i na terenu i van njega

Vjerovatno jedan od najbitnijih nasih igraca od pocetka Bjelice ere pa sve do kraja prosle sezone.Meni su on i Orsic fiks pa dalje mozemo razgovarati o Ademiju,Liviju,Olmu,Misicu

 

Vatrogasac
Vatrogasac
Potencijal za velika djela
Pristupio: 07.09.2020.
Poruka: 1.503
28. svibnja 2026. u 02:46

Undertaker123 je napisao/la:

To samo pokazuje koliko je Mišić dobar igrač kad smo (neuspješno) potrošili milijune tražeći zamjenu.

Nije bitan pojedinačni plus ili minus već kakav nam je sumarno transfer rezultat. Za sada se čini dobro tako da Bobanu treba dati kredit (za razliku od Zajeca i Marića).

Vidi cijeli citat


Mislim da Zajeca ipak ne treba stavljati u tu priču.

Zajec je ipak jedini stavil svoja muda na panj i svoje Ime i Prezime ( koje nama Dinamovcima nekaj znači) kad nitko nije htio. Da nije bilo Zajeca, i ostale ekipe uz njega, ni danas ne bi bilo svega ovoga. Samo da se ne zaboravi. 

Vatrogasac
Vatrogasac
Potencijal za velika djela
Pristupio: 07.09.2020.
Poruka: 1.503
28. svibnja 2026. u 02:48

CROphantom93 je napisao/la:

ian wright je napisao/la:

čisto faktografije radi, naveo si samo pozitive

Villar, Mudražija, Ljubičić Drugi, Bennacer

Vidi cijeli citat

Ljubo 2., do smrti cu ostati uvjeren da su ti njegovi privatni problemi koji su god to bili krivi što nije uspjelo...

1 od 3 najdraža momenta sezone je njegov, ono uklizavanje i oduzimanje lopte protiv Fenera, nabrijao je zapad do krajnjih granica.

Mudri je panic buy prije Bobana i Dabca, Bennacer nepotrebna kocka, Villar misterija i frajla.

Vidi cijeli citat


Slažem se kaj se tiče Ljube 2. I ja i dalje mislim da smo ga se prelako i prebrzo "riješili"

123
...
171819
...
616263