leonida.trolstoy je napisao/la:
MKND je napisao/la:
knjiskimoljac je napisao/la:
Gledajući mogući ždrijeb za pretkola EL-a, u drugom se smiješi moguća osveta Maccabiju. Oni su nositelji, Hajduk nije.
Vidi cijeli citat
Maccabi prvo treba osvojiti kup u Izraelu, a Hajduk prvo treba proći Q1 EL.
Vidi cijeli citat
apsolutno, ovo se ne smije podrazumjevati.
ali ako se pristupi ozbiljno i ako se Q1 riješi kako se očekuje upravo je Q2 ključ mogućeg uspjeha hajduka u namjeri da konačno zaigra jesen u europi.

naravno, prvo - nužno je i malo sreće da se ne dobije braga, paok ili qarabag - jer to nećemo proći.
od preostalih, držim da su najbolji 'pickovi' za proći ferencvaroš (obrana im nije najjači dio momčadi, robbie keane je otišao i čekaju novog trenera) i viktorija plzen (defanzivno bolji od ovih prije).
oba kluba imaju koeficijaent preko 50.000 i hajduk bi prolaskom prenio njihov koeficijent u Q3 (gdje ga onda opet potencijalno čeka qarabag :/ batjebiga) ali opet izbjegavaš bragu ili paok.
i recimo, s tim 'otetim' nositeljstvom dobiješ u Q3 za suparnika bilo koju momčad sa 20.000+ koficijentom -> nositelj si u playoffu ako prođeš Q3.
da, da... sve je ovo wishfull thinking ali nije naodmet analizirati opcije.
naravno, sve ovo pada u vodu već u kidričevu u Q1 ako se ne dovede brzi ljevonogi stoper uz marešića i atletska agresivna šestica/osmica uz huga.
I da se zajebavaš, previše je.