HNK Hajduk Split 2026./2027.

leonida.trolstoy
leonida.trolstoy
Željan dokazivanja
Pristupio: 02.02.2026.
Poruka: 300
25. svibnja 2026. u 11:25

so it begins.

Hajduk kreće u rezanje! Dvojice kapitalaca želi se riješiti, ostati mogu samo za osjetno manju plaću. Najbolje bi rješenje bilo da dobiju ponudu od koje bi i klub nešto zaradio. Ali taj je plan teško izvediv.

link

stari starac
stari starac
Željan dokazivanja
Pristupio: 23.02.2024.
Poruka: 228
25. svibnja 2026. u 11:30

Ne vidim da iko piṣ̌e iṣ̌ta o smrti ṣ̌jor Ive Bege (čovik koji je u potpunosti zaslužio da ga se ṣ̌jorom zove). Meni je to ko da mi je umra neko iz obitelji. Ne pamtim ga ko igrača, mislim da iz tog doba ni nema poṣ̌tenih snimki.

Ipak, u Hajduku je usmena predaja, hajdučka legenda, u osnovi kluba. Po toj legendi, Ivo Bego nije nikad ustuknuo, nikad nije sebe stavlja isprid momčadi i kluba. Sve za Hajduka, Hajduka ni za ṣ̌to.

Kakva razlika od danaṣ̌njih, često samoproglaṣ̌enih, legendi. 

I za kraj, jer je to najvažnije. Ivo Bego je ko starac od 80+ godina u poljudskoj loži krenuo na zlo koje je slavilo i rugalo se svima u loži. Od svih velikih Hajdukovaca na zlo je krenuo samo on i niko mu se nije priključio. 

I zato smo tu di jesmo. Jer smo zaboravili tko smo i ṣ̌to smo. Zovemo se, jebeni, Hajduk, a ponaṣ̌amo (na terenu i oko njega) ko da se zovemo Maliṣ̌i iz vrtića.

Fali nam duha Ive Bege, a mi ga ubijamo. U zadnjih 15 godina sa Hajdukom nikad nisam bio ponosan i sritan ko kad sam gleda izlazak juniora na polufinale Lige prvaka protiv Milana. U tunelu odjekuje pisma Torcide i čujeṣ̌, mislim, Hrgovića :"Ma j....t ćemo im mater!

To je moj Hajduk i Hajduk ṣ̌jor Ive Bege.

Počivajte u miru ṣ̌jor Ivo.

Ostalima isprika na lancunu. Teṣ̌ko mi je. Istinski velikan nas je ostavio. Tjeṣ̌i me jedino ṣ̌ta je momčad velikana dobila pravo pojačanje.

RealnoStanje2211
RealnoStanje2211
Željan dokazivanja
Pristupio: 07.08.2025.
Poruka: 563
25. svibnja 2026. u 11:36

Znaci ponuđen nam je stoper iz Njemačke, Rebić želi ostat, klub se želi riješit Šarlije i Krovinovića, zasad sve dobre vijesti. Ako Almena ode, volio bi da se zakotrlja i s Lucasom Ronierom, prošle godine se s njim pregovaralo al nisu uspjeli nać zajednički jezik.

#PodrškaGarciji - Navijan srcen, gledan glavon. Pišen kako objektivno vidin stvari, nekad u manjini, nekad u većini - HŽV
tonko
tonko
Potencijal za velika djela
Pristupio: 31.12.2024.
Poruka: 2.253
25. svibnja 2026. u 11:38

RealnoStanje2211 je napisao/la:

Znaci ponuđen nam je stoper iz Njemačke, Rebić želi ostat, klub se želi riješit Šarlije i Krovinovića, zasad sve dobre vijesti. Ako Almena ode, volio bi da se zakotrlja i s Lucasom Ronierom, prošle godine se s njim pregovaralo al nisu uspjeli nać zajednički jezik.

Vidi cijeli citat

jel to ono "pregovori su išli dobro dok se nismo dotakli stavke plaće"

just play fucking football
Bila bandira
Bila bandira
Potencijal za velika djela
Pristupio: 30.07.2025.
Poruka: 2.156
25. svibnja 2026. u 11:50

konan-ndri

Neka netko prosljedi gospodi ovog gospodina.

Nije se snašao u Lecceu, ali je opako brz, mislim da takav tip traže.

Nešto slično kao Adama Traore.

RealnoStanje2211
RealnoStanje2211
Željan dokazivanja
Pristupio: 07.08.2025.
Poruka: 563
25. svibnja 2026. u 11:51

tonko je napisao/la:

RealnoStanje2211 je napisao/la:

Znaci ponuđen nam je stoper iz Njemačke, Rebić želi ostat, klub se želi riješit Šarlije i Krovinovića, zasad sve dobre vijesti. Ako Almena ode, volio bi da se zakotrlja i s Lucasom Ronierom, prošle godine se s njim pregovaralo al nisu uspjeli nać zajednički jezik.

Vidi cijeli citat

jel to ono "pregovori su išli dobro dok se nismo dotakli stavke plaće"

Vidi cijeli citat

Kad su njegovom menadžeru iznili ponudu s plaćon od 300 000 on je reka "Čiiiita san ja u novnama da kod vas i Šarlija ima 600 000", i tu je propalo

#PodrškaGarciji - Navijan srcen, gledan glavon. Pišen kako objektivno vidin stvari, nekad u manjini, nekad u većini - HŽV
redikul
redikul
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 19.06.2025.
Poruka: 76
25. svibnja 2026. u 11:54

leonida.trolstoy je napisao/la:

so it begins.

Hajduk kreće u rezanje! Dvojice kapitalaca želi se riješiti, ostati mogu samo za osjetno manju plaću. Najbolje bi rješenje bilo da dobiju ponudu od koje bi i klub nešto zaradio. Ali taj je plan teško izvediv.

link

Vidi cijeli citat

Frane Maršić (autor teksta) je novinar sportskih, koliko sam do sada uspio zaključiti, specijaliziran za Hajduk. I sve super, ali ja ni iz jednog njegovog teksta nemam dojam da on ima ikakve informacije iz kluba. Većina tekstova mu je "bilo bi dobro", "trebalo bi", "je li ovo potvrda", "evo što bi se moglo dogoditi". Ništa protiv čovjeka, ali tekstovi su mu na razini ovoga što pišemo na forumu. No dobro, možda sam i ja budala što očekujem nešto više..

leonida.trolstoy
leonida.trolstoy
Željan dokazivanja
Pristupio: 02.02.2026.
Poruka: 300
25. svibnja 2026. u 11:59

redikul je napisao/la:

leonida.trolstoy je napisao/la:

so it begins.

Hajduk kreće u rezanje! Dvojice kapitalaca želi se riješiti, ostati mogu samo za osjetno manju plaću. Najbolje bi rješenje bilo da dobiju ponudu od koje bi i klub nešto zaradio. Ali taj je plan teško izvediv.

link

Vidi cijeli citat

Frane Maršić (autor teksta) je novinar sportskih, koliko sam do sada uspio zaključiti, specijaliziran za Hajduk. I sve super, ali ja ni iz jednog njegovog teksta nemam dojam da on ima ikakve informacije iz kluba. Većina tekstova mu je "bilo bi dobro", "trebalo bi", "je li ovo potvrda", "evo što bi se moglo dogoditi". Ništa protiv čovjeka, ali tekstovi su mu na razini ovoga što pišemo na forumu. No dobro, možda sam i ja budala što očekujem nešto više..

Vidi cijeli citat

bitno je da se otvara narativ. 

 

leonida.trolstoy
leonida.trolstoy
Željan dokazivanja
Pristupio: 02.02.2026.
Poruka: 300
25. svibnja 2026. u 12:00

nego, pazi ovo:

'bogata ponuda od 1,5 milje godišnje'?

Adriano10
Adriano10
Željan dokazivanja
Pristupio: 28.05.2025.
Poruka: 569
25. svibnja 2026. u 12:01

kuntakinte je napisao/la:

Adriano10 je napisao/la:

kuntakinte je napisao/la:

Nikita Iosifov - 25 godina, može igrati lijevo i desno krilo, slobodan igrač od 30.6. 

Igra za Celje, prošle godine zabia 16 golova, asistira 12. U slovenskoj ligi je imao 115 uspješnih driblinga!!! 

 

Od uprave Hajduka očekujem niti da ga pokuša kontaktirati dok je Bilić predsjednik.

 

Vidi cijeli citat

A šta će ga kontaktirat?

Reci jedan razlog zašto bi došao u Hajduk?

Vidi cijeli citat

Zašto je Almena doša u Hajduk? Odjidja? Moramo konkurirati i nagovarati s plaćom i to je amen. Posa predsjednika je da nađe pare za klub. 

Uostalom, ako se i ne pokuša kako možeš nešto uspiti? Zato i jesmo tu di jesmo. Mentalitet je u kurcu na svim poljima. 

Vidi cijeli citat

Almena je doša da si popravi karijeru na garanciju Rakete jer u Arabiji nije ima minutaže. A Odjidja na Lekinu garanciju pokupit zadnje ne male pineze pred penziju.

Ovaj lik u cijeloj seniorskoj karijeri nije da golova koliko sad u ovoj sezoni, isto za asiste. A ima 25 godina i karijeru u trećoj španjolskoj. Šta bi dovodili tipa na osnovu jedne dobre sezone uz pet jadnih? 

Spominješ plaću. Da, jedino s čime ga možemo "nagovorit" je dat mu milijun godišnje i ugovor od 5 godina. Vjerojatno bi prihvatio ako mu je novac jedini motiv. Možemo to? Želimo to?

Pazi sad, Celje je u zadnje tri godine odigralo 44 europske utakmice, Hajduk 10. Ako dođe u Hajduk da li će napravit korak napred ili nazad u karijeri?

Druga stvar, Celje nema neke uvjete za trening, ali kad pada kiša imaju balonom pokriveni teren i normalno igralište koje nije groblje za križne. Ima li toga u Splitu?

Šta Hajduk ima ponudit njemu? A realno i pitanje šta on može ponudit Hajduku?

 

[uredio Adriano10 - 25. svibnja 2026. u 12:03]
15 godina. Nismo prvaci, nismo u Europi, kampa nema, dug isti.
  • Najnovije
  • Najčitanije