forzafiume je napisao/la:
neverending story je napisao/la:
evo jutro nakon jedne krasne pobjede, onako za dušu...baš je jučer bilo lijepo biti navijač Rijeke, a i sama utakmica je imala preokreta i zanimljivih scenarija....ali zar naš derbi baš uvijek mora biti začinjen međusobnim vrijeđanjem..pa niti ja kao neki nemogu prihvatiti činjenicu da se mi i Puležani moramo tako ponašati...sad bi sahertorta rekao da odem u kazalište, ali zar bar mi koji smo susjedi i slični po mentalitetu moramo stvarati tenzije...da, na zapadu su bili ljudi koji navijaju za Rijeku...pa šta i ako su se digli kod gola, a meni sa juga mi se činilo da su to obitelji s djecom i obični navijači...zašto se nebi digli i zašto nebi slavili ??? Druga je stvar ako je bio netko ko je provocirao...meni nebi smetalo da kad Istra igra na Kantridi da na centralnu dođu navijači Istre i ako treba u dresovima i šalovima i nek slave ako daju gol...oni koji misle drukčije nek se međusobno dogovore, uzmu palice, noževe, boksere pa nek se međusobno svi izlupaju...što se nekih stvari tiče, forumaši koji navijaju za Istru imaju pravo...kao prvo vikati Istarske pičke kad je na tvojoj tribini dosta navijača iz te Istre (Pazina, Buzeta i Labina) je glupo, suludo i jadno..ako već moraju biti na toj razini onda nek se viče pulske pičke, mada je to jedna velika djetinjarija...ona kolona na staroj cesti je bila stvarno impresivna, onoliko auta, ne vidiš ni početak ni kraj, predivno
Vidi cijeli citat
U cjelini imaš zrelo i zdravo promišljanje, ali ipak ovo je brdoviti balkan, sa mentalitetom ljudi onakav kakav je, da ga jebeš to promjeniti ne možeš. Kao što nikada nećemo moći, kao u premier ligi, prvi redovi navijača sjediti uz aut liniju.
Ako ćemo biti do kraja iskreni, po meni nije normalno doći na tribinu domaćih navijača i preseravati se ja ovo-ono. Pa naravno da će te sekunde dijeliti od šamarčine ili ne daj bože nečega goreg. Zato i postoji dijelovi tribina namijenjeni za bodrenje tvog kluba.
Neka mi samo netko kaže da na našoj centralnoj takav lik, ali u obrnutim ulogama ne bi jučer popio šljagu u roku odmah!!! A da ne spominjem jednog tovara ili purgera u takvoj ulozi. Pa dođeš u iskušenje da ne zvekneš nekog domaćeg prdonju koji stalno nešto brontula i kvoca a da nebiš ovakve bahate likove!
Mrzim ovako glupe usporedbe s englezima,njemcima i sličnima,zato jer su oni duplo,ali duplo gori od nas. Sjede bez ograde odmah 1. red do terena jer im države imaju veliki proračun,samim time puno zatvora s puno mjesta pa se izdrkavaju s kaznama koje se predviđaju ubojicama ako neko zapali baklju,ali zato čim izađu iz svoje engleske ili njemačke krenu s noževima po turcima,grcima,poljacima i drugima. Da ne kažem da im ulice liče na ratna borilišta prije i poslije utakmice.