Pristupio: 08.06.2012.
Poruka: 13.368
30. listopada 2023. u 10:37

S druge strane s ovim kasnim izmjenama gubimo doprinos klupe, Sopic je usao u fazu Dalica kad se vec zna kad ce mijenjati i sto ce mijenjati.

Imamo za HNL pojmove odlicnu klupu i steta je sto to ne koristimo da, pogotovo, dignemo razinu u drugom poluvremenu. Vecinom su to ulazi za zatvaranje utakmice a ne za nastavak pritiska i trazenja gola.

Puna usta domoljublja, a džepovi državne love.

Mallie je napisao/la:

Jer nemamo visoki build up iz kojeg se kreces, nego Selahi ili stoperi imaju loptu jako duboko ili mora bek primit na samoj crti. Iz toga nema prostora koji se otvara krilima ili spici, mogu stajat duboko i nitko ih ne izvlaci. Popularni, staticni i tromi "pozicijski nogomet".

Vidi cijeli citat

To je onaj problem o kojem ja govorim.

Mi, načelno, igramo turbo ofenzivno sa 5 ofenzivca (Pašalić, Fruk, Janković, Pjaca, Ivanović/Momo), a u praksi su nam 4 od 5 dosta udaljeni od gola jer se moraju vraćat duboko po loptu.

Mišljenja sam da mi u 4-2-3-1, makar, na prvu, mičemo jednog ofenzivca, a stavljamo centralnog (defanzivnog)  veznog, u praksi dobivamo balans u ekipi, a naši krilni napadači se približavaju zadnjoj trećini terena.

Tu imamo "problem" da nam jedan ofenzivac (Janković, Fruk, Pašalić, Pjaca) ispada iz prvih 11. Ali to nije problem jer imaš impuls sa klupe, a ne Bogojevića. Trenutno, mi impuls sa klupe nemamo, a imamo top klupu, jednu od najačih u ligi.

Još je jedan moment koji je meni dosta sporan. U redu, Sopp izjavljuje, a očito je i da gleda, susret po susret, no na taj način tebi, pod 1, teret iznosi manji broj igrača, a pod 2, tebi igrači iz rotacije padaju u formi i sad, kad ti Selahi ima žute, ti upadaju dečki koji zadjih nekoliko utakmica dobivaju trash time. Kako možeš očekivat od njih da ti odgovore na traženi način kad si ih izbacio iz natjecateljskog ritma? Može Sopp pričat kako Rijeka pobjeđuje na terenima gdje je i Kek gubio bodove (makar, zar nije i on sad i izgubio 2 boda u Puli?), no Kek je igrače iz rotacije poštivao, ubacivao je Maleša, Bezjaka, pa i neke druge tipo Črnic i držao ih u natjecateljskom ritmu.

Ovo su minutaže igrača koji bi trebali zamjenit Selahija, od utakmice sa Dinamom.

Banda - 4, 24, 12, 12, 15, 28, 12, nije bio u kadru - 107 minuta od mogućih 720 (zadnja u prvih 11, Istra 1961 -06.08.)

Hodža - 10, 10, 17, 78, 45', nije bio u kadru, 78, 90 - 328 minuta od mogućih 720 (zadnja u prvih 11 je bila kod Rudeša)

Ilinković - klupa, klupa, klupa, 2, klupa, klupa, 31, klupa - 33 minute od mogućih 720 (nije bio u prvih 11 u HNL)

FM24 je napisao/la:

Svaka čast na udarcima i statistici koja izgleda bajno, no suštinski nema tu neke lude igre. Pogotovo do pada dolazi u drugom poluvremenu i postavlja se pitanje kondicijske pripremljenosti. Ovakav način zatvaranja utakmice, koliko god ga pokušao razumjeti, je samoubilački.

Pjaca je realno u slobodnom padu nakon prve utakmice. Opasan je on s loptom u nogama, ali puno premalo. Pašalić s druge strane, nevezano uz zgoditak, bolji nego par prošlih utakmica. Ne znam koje su kvalitete Mome jer ja apsolutno ne vidim niti jednu. Možda je bolji na krilu...Sve je jasno kada ga je Jorgeeeee zasjenio.

Očekujem otriježnjenje protiv Lokosa, pogotovo jer nema Selahija. Vjerojatno se vraća na dva defanzivna veznjaka, a niti jedan niti drugi nisu ni blizu Lindona. Ako ne bude ni Ivanovića piši propalo...

Kako je tebi teško u životu sa tim crnilom, iz kola u kolo, iz dana u dan..

Prijatelju, slobodno me preskoči. Tebi je sve bajno, igramo atomski nogomet, na kraju ćemo imati 20 bodova prednosti, meni je malo drugačije.

Ja vidim enorman potencijal, kada gledamo samo njega, vjerojatno i najveći ikad i ne zadovoljavam se s ovakvim utakmicama gdje se zadnjih 15 minuta uvučemo golmanu u krilo umjesto da mirno zatvorimo utakmicu. Mene ne zadovoljava da se sve svodi na igru jedan na jedan bez ofenzivnih automatizama, mene ne zadovoljava da se s jednim pasom probije naša prva linija. Mene ne zadovoljava da si napadači ne bi dodali loptu u boljoj poziciji da im život ovisi o tome (primjer jučer Pašalić). Ja vidim puno prostora za napredak, a iz utakmice u utakmicu tog napretka nema.

Daj Bože da me razuvjere pa izvučemo 3 boda protiv Lokse, ali mene Sopić nije ničime uvjerio da on to ima u sebi. Imamo drugačije poglede na svijet, tebi je moj defetistički, meni je realan. To je valjda smisao foruma, da se diskutira i razmjene mišljenja.

Samo je tvoj najkonkretniji post kako imamo 15 udaraca, ja gledam malo drugačije. Mogu i ja na PES-u imati 25 udaraca, ali toliko sam loš da će me na kraju nakantati 5:0.

Zato ili odgovori argumentirano ili me zaobiđi.

Ja nisam rekao da ćemo biti prvaci, što se mene tiče ne moramo, meni nije kraj svijeta (vjerojatno sam se u svojih 30+ godina pogođenja stadiona nagledao svašta) ako ne budemo prvaci, ali da čovjek svaki post sere po svima, to mi je tolka debilana.

Čitam tvoje postove unazad mjesecima i tebi nikad ništa ne valja, ne kažem da je bajno, ali dok god se bore na terenu i grizu ja sam sretan i zadovoljan.

I da Sopić je 3 klase iznad bosanđerosa

Ljudski, moralno vjerojatno jest, mada me i kod njega ne bi ništa iznenadilo. Međutim, trenerski, taktički, jednostavno nije istina, Sopić i dalje bere plodove Jakirovića što se tiče i igračkog kadra s tim da na Rujevici igramo lošije nego pod Sergejem. Ako izuzmemo utakmicu s Hajdukom kada smo nastupili tik nakon europskog duela, Rijekina igra je bila bolja, lepršavija, kvalitetnija s jasnijim mehanizmima. Ne kažem da je bilo savršeno, ali meni osobno je izgledalo bolje (slobodno pronađi moje komentare iz tog perioda što je unazad "mjesecima"). Ovo sada gore je predvidiljivo i svodi se na individualnu kvalitetu. Realno, utakmica s Osijekom je bila dobra, ali da nije bilo te ekstra individualne kvalitete Pjace koji je zabio iz daljine, odnosno prošao dva igrača, teško bi zabili. To je problem što fali konkretnih akcija, vizije... I Goda i Smola moraju napraviti overlappinge tu i tamo, ne očekujem da budu kao nekada Ristovski, ali moraju bar zavarati protivničke igrače i olakšati krilu. Ovako je stalno dupliran, a tada je puno teže. Ne bi rekao da su toliki panjevi pa da to ne mogu. Pa onda izlazak iz svojih 16 prilikom oduzimanja lopte, sve je nekako tromo umjesto da se iskoristi manjak igrača u obrani protivnika pogotovo s krilima i špicom kakve imaš.

I nemoj molim te započeti s busanjem o broju utakmica, gostovanja i svega, to ostavi za kafane i kasnovečernja pijanstva. Pričamo o nogometu i da, i meni je bitno da se grizu i bore se, ali želim vidjeti i trenerski pečat. Kod Sergeja sam ga vidio, ovdje ga ne vidim.

Ako napišem da je Momo jučer bio nevidljiv osim u onoj situaciji kada se spetljao to nije srati po nekome već dati svoje mišljenje o njegovoj igri, kao što dajem o vođenju utakmice.

Ja imam baš suprotno mišljenje, sopp je naslijedio jakirovu igru koja se je svodila čisto na individualnu kvalitetu i trku, sa puno udaraca na gol. U principu bez ikakvih automatizama. Sopić pokušava to popraviti ali ne ide to preko noći. Uzmi primjer utakmice protiv Istre doma i jučer. Protiv Istre nismo imali nijednu šansu do pogreške Matešića u cca.30 minuti, dok smo jučer do 30 minute trebali voditi tri razlike. Uglavnom, meni je igra pod soppom kudikamo bolje nego pod jakirom.