Slusam Orsica uzivo na A1 Podcastu. Kaze puno je drugacije igrati u 3 popodne na suncu nego 9 navecer. Kaze ocekuje puno drugaciju Hrvatsku sto se tice dinamike.

Ajduk1911 je napisao/la:

Lukass je napisao/la:

U ovoj situaciji stavio bi čak i stopera na def veznog pa kud puklo da puklo. Nije nikakva novost stavljati stopera tamo koji zna sa loptom. Malo čudno izgleda ali mi nemamo nikakvu agresiju, duel, i skok u sredini. Sa takvim igračem bi to dobili.

Vidi cijeli citat

Ja ne vidim u kakvoj se mi to bezizlaznoj situaciji nalazimo, stvar je u tome šta Dalić nepotrebno kemija. Potrebno je samo stavit igrače koji su kompatibilni tako da ti se ne dogodi situacija u prvom poluvremenu protiv Albanije gdje imaš 6 igrača u napadu koji traže loptu u noge. Čim je u drugom poluvremenu stavio komplementarne igrače, otvorio se prostor i situacija se promjenila za 180. Stoper na zadnjem veznom je katastrofalna ideja iz više razloga osim možda na kraju utakmice kad nas sabiju na 30 metara u slučaju našeg vodstva. Uostalom nama igra samo pobjeda tako da ne vidim šta bi mi dobili sa tim stoperom u veznoj liniji osim rupetinu koja bi bila beskorisna i u posjedu i u obrani osim u skoku možda.

Čim su Albanci napali redali su nam prilike i zabili gol. Mi smo imali inicijativu jer su svi Albanci igrali iza lopte. Španjolci se nisu ni oznojili i zabili nam 3 gola. Ogromna rupa je kad se branimo između veze i napada. 2. gol albanije smo dobili točno iz prostora gdje treba čistit def vezni. Tj neko ko ima programirane radnje za to. Niti jedan vezni osim Brozovića to ne zna igrat. A Brozović je igrač manje na terenu. Nije ovo Fantazy Manager itd...

Loše nam se piše izađemo li trenutačno sa bilo koja dva vezna iza. Zato mi je to palo na pamet.

Budeš vidio.

Mi smo imali inicijativu jer smo kvalitetniji od Albanaca 5 puta, ona jalovost iz prvog poluvremena je rezultat postavljanja 3 igrača u napadu koja se kreću u istim prostorima, da smo krenuli s Budimirom, Pašalićom i Sučićem od prve minute, Kramarić i Modrić bi od prve minute izgledali bolje, a poslije bi Dalić mogao uvesti Brozovića, Majera i ekipu da smire igru i privedu stvari kraju. Logično da ekipa koja gubi preuzima inicijativu na kraju, to se dogodilo i Španjolcima koji su jučer zadnjih 5-6 minuti visili protiv Italije unatoč tome šta ovi dotad nisu prešli centar 5 puta, još je izraženije bilo kod nas koji smo u vezi ostali na umornom Modriću (koji nije ispratio igrača) i Kovačiću koji su ostali sami jer su trojka u napadu + Sučić jurili u kontru umjesto da smire igru. Nama definitivno nedostaje malo više agresive, ali jbg tko je Daliću kriv što nije pozvao nekog malo defanzivnijeg veznjaka. Ovo šta ti navodiš je specifična situacija, znači neće nas ova Italija sabit u 30m nikad osim ako oni budu hvatali gol na kraju, stoper na zadnjem veznom u svakoj drugoj situaciji ne funkcionira ni u igrama, a kamoli ne u pravom nogometu. Najbolje bi bilo kad bi Modrić i Brozović podijelili minutažu jer mi se oni čine kao najslabije karike što se tiče defanzive i defanzivne tranzicije nakon izgubljenog posjeda. Ne treba se bojat ove Italije, samo treba u napadu stavit komplementarne igrače i otvorit će se i prostor i šanse u napadu, samo treba izbjegavat situaciju u kojoj su Modrić i Brozović zajedno na terenu jer nam se šetaju kroz vezni red s obojicom unutra

Sve budeš vidio. Možda budemo dobri sa loptom. Možda. Al bit će kidanja živaca kad izgubimo loptu. Ničije lopte će većinom ić njima. Duel i agresivu u sredini nećemo imat. Stoperi će opet bit na vjetrometini.

Da imamo Stama i Maldinija nema tu pomoći ako vezni red ne igra obranu. A nama nema ko igrat obranu u vezi.

A stoper koji zna sa loptom na zadnjem veznom nije nikakva novost. Stara stvar koja se koristi i danas (City sa Stonesom). Murinho je tako koristio Pepea u Realu.

Nadam se da griješim ali rijetko griješim.

21. lipnja 2024. u 21:56

po meni trebamo jos probati s Modrićem i Kovačićem iza,a naprijed ili Sučić ili Baturina od početka,pa ako prođe dobro proslo ako ne kući slagat novu reprezentaciju...ne igramo vise onaj dark horse nogomet,pokusavamo se nametnut kao favoriti,ali ne ide,pa ne ide

21. lipnja 2024. u 22:04

Inače,čini mi se da puno bolje igramo vecernje utakmice,po danu smo uvijek nekakvi iscjedjeni..

Dabrić
Dabrić
Pristupio: 18.08.2017.
Poruka: 4.167
21. lipnja 2024. u 22:10

Index piše da ime podatke iz tabora; sviđa mi se formacija koju su stavili.

Imaš stoperski par koji se poznaje. Dva defanzivna za stabilnost nazad. Pašalić Mario radi fizike i visine;  i igrati kolektivnu obranu.

21. lipnja 2024. u 22:17

Livi - Joško, Erlic, Šutalo, Stankec - Kova, Sučić, Baturina- Ivanušec, Bruno, Mario Pasalic

danchy
danchy
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 23.07.2009.
Poruka: 32.570
21. lipnja 2024. u 22:23

Ovo je potencijalno zadnja utakmica Modrica u dresu repke, mozete zaboravit na formaciju bez njega u prvih 11.

Facts don't care about your feelings!
Pasija8888
Pasija8888
Pristupio: 19.09.2023.
Poruka: 36
21. lipnja 2024. u 22:41

Nije mi jasno da svi Šutala zaobilaze s kritikom.Čovjek je daleko ali daleko najgori pojedinac u ove dvije utakmice.Znači on nema mjesta u prvih jedanaest!

danchy
danchy
21. lipnja 2024. u 22:49

Istina je da je Sutalo slabiji od ocekivane razine, sto znaci da Nizozemci koji gledaju Ajax ipak neki k znaju i da nisu samo trazili "Pedra", ALI bas se vidi da ga obrane gadaju i nerijetko se sam hrvao s napadacima gdje ni stoper ni bek nisu bili blizu da mu pomognu, a morali su. Dobio je hrpu duela protiv Albanaca, ali kao stoperu svaka greska mu se visestruko broji, to je tako...