kovac puno prica sa igracima. pa tako i sa sammirom.
u manausu je sammirov dom, i kada ga je kovac pitao dali ce biti tuzan ako nedobije minute u manausu sammir je bio iskren, i priznao izborniku da ce ako neigra, vjerovatno i suzu pustiti.
niko kovac, mlad, ali vrlo dobro organiziran trener, je izracunao da bi dodatna vlaga koju bi producirale sammirove suze negativno utjecala na nase igrace i tako odlucio da nece riskirati pogorsavanje vec jako neugodne klime za igranje.
posto izbornik pozna nase igrace u dusu, tako i koliko svi igraci trce na terenu, znao je da ce manje vlage nastati u obliku znoja koju sammir producira tokom utakmice nego sto bi napravile njegove suze iz velikih tuznih okica.
kovac je tako opet pogodio sa taktikom i odabirom igraca.

[uredio Sensation - 19. lipnja 2014. u 19:39]